ελληνική μουσική
    973 online   ·  210.856 μέλη

    Ανεξάρτητες και αυτοδιαχειριζόμενες συναυλίες

    JohnieAnto
    30.07.2013, 17:32

    Είχα καιρό να μπώ στο forum και όντως μου λείψατε πολύ :)


    Με την νέα σεζόν απο Σεπτέμβρη δηλαδή θέλουμε ως μπάντα theWISEND να συνεχίσουμε μια μεγάλη προπσπάθεια που ξεκινήσαμε φέτος τον χειμώνα για την προώθηση του συγκροτήματος και της μουσικής μας.


    Η προσπάθεια αυτή έφερε πολλά και δημιουργικά καλά αποτελέσματα, εμπειρία, μουσικό και παιχτικό δέσιμο της μπάντας και βεβαια μπήκε ένα μικρό λιθαράκι στο στόχο μας να φτιάξουμε ένα κάποιο κοινο που να μας ξέρει, να γνωρίζει τα τραγούδια μας και να θέλει να ξαναέρθει να μας δει.

    Θεωρήσαμε οτι ο σκοπός της μπάντας είναι τα live και συγκεκριμένα τα αυτόνομα live που δεν εξαρτιέσαι απο κανέναν, έτσι λοιπόν πήραμε τους δρόμους και πετύχαμε απο τον Νοέμβριο του 12 έως και τον Μαϊο του 13 που σταματήσαμε 7 συνεχόμενα live (1 το μήνα) με αρκετό κόσμο και πολύ καλές στιγμές.

    Τώρα είμαστε στο studio και ηχογραφούμε 4 νέα κομμάτια τα οποία θα κυκλοφορήσουν τον Σεπτέμβριο.

    Προς τα τέλη του Σεπτέμβρη θα ξεκινήσει ένας νέος κύκλος live με συχνότητα ίσως και 2 το μήνα σε liveάδικα της Αθήνας και της επαρχίας


    Γιατι τώρα σας τα γράφω όλα αυτά..... 1ον θα ήθελα να μου πει αν ξέρει κανείς κανένα καλό σημείο για συναυλία ή αν έχει να προτείνει κάτι σχετικά με τον τρόπο που σκεφτήκαμε να προωθήσουμε τη δουλειά μας και βεβαια ..

    2ον όσοι έχετε μπάντες και είστε σε φάση να παίξετε και θέλετε να παίξουμε παρέα είστε ευπρόσδεκτοι


    στείλτε μου μηνυμα

    ευχαριστώ πολύ!


    -----------------
    http://www.thewisend.weebly.com

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 30-07-2013 17:47 ]