ελληνική μουσική
    1000 online   ·  210.857 μέλη

    Προγραμμάτα για μετατροπή από CD σε MP3 ;

    jorge
    18.05.2005, 12:03
    Είχα καιρό να χρειαστώ ένα πρόγραμμα για να να μετατρέψω μαζικά MP3 από κάποιο CD. Για τις περιπτώσεις που ήθελα να μετατρέψω 1 ή 2 tracks, χρησιμοποιούσα το Cool Edit, το οποίο όμως δεν είναι για μαζική και γρήγορη μετατροπή.

    Έχετε να προτείνετε κάποιο τέτοιο πρόγραμμα που :

    - να είναι δωρεάν;
    - να έχει ποιοτικό encoder;
    - να είναι εύχρηστο;

    Εσείς ποιό χρησιμοποιείτε; Είστε ευχαριστημένοι;
    santourman
    18.05.2005, 12:25
    Γιώργο μπορείς να χρησιμοποιήσεις το windows media player, τουλάχιστον οι τελευταίες εκδόσεις του έχουν αυτή τη λειτουργία. Η ποιότητα μετά είναι αρκετά ικανοποιητική κι επίσης μπορείς να τη ρυθμίσεις εσύ όπως θέλεις.

    Για τον ίδιο σκοπό χρησιμοποιώ και το audiograbber αλλά νομίζω ότι το media player είναι πιο εύχρηστο.

    Εγώ πάντως δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός, οπότε μου φαίνονται και τα δυο προγράμματα καλά.
    Good luck
    CARNIVORUS
    18.05.2005, 12:31
    Audio Grabber
    Exei oles tis parametrous pou xreiazontai kai to xrhsimopoiw ta 3 teleytaia xronia synexeia...apolyta eyxaristhmenos.
    H ekdosh 1.83 pou xrhsimopoiw einai Freeware opote kai den tithetai kan zhthma kostous...



    dimko
    18.05.2005, 13:45
    Το AudioGrabber πιο παλιά που το χα δοκιμάσει είχε περιορισμό στο bitrate. Εγώ χρησιμοποιώ CDEX 1.50 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.



    http://cdexos.sourceforge.net/

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: dimko on 18-05-2005 13:47 ]