ελληνική μουσική
    777 online   ·  210.851 μέλη
    suspect
    08.01.2014, 17:08

    Θυμαμαι ένα βραδι που βρεχε, καπου εκει στο 15οσφηνακι ο  Βραζιλιανος προσωπικος μου ποτοαναμεικτης, μου ειχε πει:

    «Μικρε Suspect, να θυμασαι: Τον πραγματικο χαρακτηρα ενός ανθρωπου θα τον καταλαβεις από τη συμπεριφορα του στους ανθρωπους που δεν εχει αναγκη…»

    Πριν από λιγους μηνες, μπηκαν δυναμικα στην παρεα μας το ζευγος Κερβερου και Ελενης. Αν καναμε σημερα μια απονομη οσκαρ, νομιζω θα δικαιουντο χωρις καμια συζητηση το οσκαρ καλυτερου πρωτοεμφανιζομενου μελους.

    Μας εφεραν καινουρια αυρα, καινουριους φιλους, καλες εκπομπες και παντα με καλη διαθεση για πλακα, για χαβαλε, παρεϊστικα, χωρις ποτε να μπλεξουν με διαφορες ματαιες εριδες.

    Για να κανω τις εκπομπες μου, χρησιμοποιούσα το παλιο μου λαπτοπ που ειχε win XP και το shoutcast. Όταν αγορασα καινουριο, δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω το shoutcast με τα win 7, αργοτερα μας τελειωσε και το winamp, αρα πεθανε και η ελπιδα για πιθανο update. Eιχα δοκιμασει να βαλω το SAM αλλα ταλαιπωρηθηκα, ο ηχος μου ηταν χαλια και το παρατησα.

    Ετσι, διατηρουσα το παλιο λαπτοπ μονο για αυτή τη δουλεια. Με  βαραινε όμως γιατι ανεκαθεν δεν μου αρεσε να συλλεγω υλικα αγαθα και ηθελα να το χαρισω καπου που υπαρχει αναγκη. 

    Σε μια τυχαια συζητηση, ο Κερβερος προσφερθηκε να με βοηθησει.

    Δεν ηξερε βεβαια τι τον περιμενε…

    Με απροσδοκητη υπομονη εκατσε ο ανθρωπος αγογγυστα και τι τηλεφωνα, τι teamviewer, τι ρυθμισεις, τι πρηξιμο, τι ζαλισμα, τι ακου μια δοκιμαστικη και πες μου – α, ρωτα και την Ελενη, ακουγομαι καλααααα, και ξανα μανα τηλεφωνα, ρυθμισεις και teamviewer. Κλικ εδώ, κλικ εκει, κλικ παραπερα, κανε μια δοκιμη να δουμε και ξανα μανα, εκπαιδευση και επαναληψη!

    Χθες λοιπον ολοκληρωσα τις δοκιμαστικες μεταδοσεις και εμεινα πολύ ευχαριστημενος. Για τυπικους λογους, θα περιμενω και την εκπομπη της Δευτερας ώστε να βγει ολοκληρο το 2ωρο και εφοσον πανε όλα καλα, την προσεχη Τριτη το παλιο λαπτοπ θα ταξιδεψει σε έναν ανθρωπο που το εχει αναγκη και δεν ειχε χρηματα να αγορασει.

    Και αυτό χαρη στην καλοσυνη, την υπομονη, την καλη προαιρεση του Φωτη που για να λεμε και την black truth ουτε υποχρεωση μου ειχε, ουτε με ηξερε και από χθες και μεχρι στιγμης δεν εχουμε καν συστηθει από κοντα.

    Επειδη το κραξιμο είναι ωραιο αλλα ακομα πιο ωραιο είναι να λες και την καλη κουβεντα, το παρον σημειωμα είναι για να απευθυνω δημοσια ένα ευχαριστω. Και εγω και αυτος που ωφεληθηκε.

    Ένα σφηνακι στην υγεια σου σενιορ…

    Σε ευχαριστω πολύ.


    Vicky-shamROCK
    08.01.2014, 17:36

    {#emotions_dlg.thumbup}     


    kerveros2013
    08.01.2014, 17:37

    Ευχαροστω πολυ για τα γλυκα σου λογια Suspect! Ειναι απλα μεγαλη μου χαρα να βλεπω την παρεα που βρισκομαι μαζι τους, ασχετα το αν τους γνωριζω ή οχι, χαμογελαστους! Κερδος? Το χαμογελο της παρεας! Αυτο ειναι η ανταμοιβη μου! και νομιζω... ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ!!!!!!


    -----------------

    Κέρβερος

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 08-01-2014 17:38 ]


    Helen-K
    08.01.2014, 17:41

    Με πολύ χιούμορ θα απαντούσα: 

    Θέλω να ευχαριστήσω την επιτροπή για την τιμή που μας έκανε να μας προτείνει για το βραβείο αυτό, την μαμά μου και τον μπαμπά μου που με γέννησαν, τον αδερφό μου που δεν με επνιξε μικρή στον νεροχύτη, τους μάνατζερ μου που πιστεψαν σε μένα και σταθηκαν κοντά μου και τον άνθρωπο της ζωής μου που με ανέχετε με τοση υπομονη και αγαπη....

    Ομως... κάποιες στιγμές δεν είναι για τόσο χιουμορ! Και τότε είναι που δεν βρίσκεις τις φράσεις και τις λέξεις που θα σε βοηθήσουν να εκφραστείς...

    Ίσως μόνο αυτό:

    Είναι μεγάλη μας τιμή που μας δώσατε, όλοι σας, μία γωνίτσα στο σπίτι σας και μία θεση στην παρέα και ίσως ακόμα στην καρδιά σας! 

    Κύριε suspect... τα σέβη μου!

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!


    ilio
    08.01.2014, 19:58

    Σας απολαμβάνω όλους σας {#emotions_dlg.thumbup}
    Συνεχίστε έτσι θετικά,με κέφι,χαμόγελο,καλή πρόθεση και δοτικότητα!!!Κάνει σε όλους μας καλό!!!{#emotions_dlg.beer}


    mary_omikron
    08.01.2014, 20:43

    H καλή μέρα -λένε- οτι φαινεται απ΄το πρωί, και το ζεύγος Κέρβερου από την πρώτη στιγμή έδειξε όλα αυτά τα θετικά που ανέφερε ο Suspect,  συμπληρώνω κι εγώ έχοντας ιδία άποψη και έχοντας εντοπίσει -πέραν της καλοπροαίρετης προσφοράς- και μια ιδίαιτερη οξυδέρκεια αντίληψης επί παντός του ΜΗ, πράγμα σπανιότατο στα νέα μέλη. 

    ΥΓ1. Κέρβερε αφού άντεξες -και γοήτευσες- τον Suspect προτείνω προαγωγή σου από φύλακα σε θεό {#emotions_dlg.tt2}

    ΥΓ2. Suspect love love love Innocent

    YΓ3. {#emotions_dlg.rockon} all  


    Orfeus
    08.01.2014, 21:50

    Καλά είναι τα λόγια, αλλά δώστε στα παιδιά και κανένα κεφτεδάκι.  {#emotions_dlg.tt2}


    Chrysanna
    08.01.2014, 22:05

    Αυτό περίμενα Cool

    Κάποιον να δοκιμάσει τις γνώσεις του puppy man, πριν του εμπιστευτώ το εργαλείο μου.

    Σίγουρη πλέον, είμαι έτοιμη να σου παραδώσω το Project No2

    Μην το καθυστερήσεις μόνο γιατί ακούω κάτι περίεργους ήχους {#emotions_dlg.confused1}

    Προσωπικά άλλα καλά λόγια γι' αυτόν, δεν μπορώ να πω. Με υπερβαίνει, είναι πάνω απ' τις δυνάμεις μου, μην επιμένετε, Ελένη κράτα με! Enough!

    {#emotions_dlg.rockon}


    antwnispatra
    08.01.2014, 22:29
    Εγώ το Project No2 του το έχω δώσει καιρό,απλά δεν είμαι καλός στα ραντεβού μου!
    antwnispatra
    08.01.2014, 22:31

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 08.01.2014, 21:50 έγραψε...

    Καλά είναι τα λόγια, αλλά δώστε στα παιδιά και κανένα κεφτεδάκι.  {#emotions_dlg.tt2}




    Chrysanna
    08.01.2014, 22:42

    ΕΓΩ στην 3η θέση; Με τον Πατρινιό πάνω απ' το κεφάλι μου;

    Π Ο Τ Ε . . . !

    Το νου σου, μη και δεν με φτιάξεις πριν απ' τον ξενιτεμένο... μαθαίνω που μένεις, φτιάχνω μπαμ μπαμ την μολότοφ και δεν σου μένει κεφάλι ούτε για δείγμα! Όλο μου το άχτι απ' τον Θεσσαλονικιο, θα το φας εσύ...

    {#emotions_dlg.yes}

     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 08-01-2014 22:44 ]


    antwnispatra
    08.01.2014, 22:50
    Ανέβα από πάνω,χαλάλι σου.Όπως βολέυεσαι.
    Vicky-shamROCK
    09.01.2014, 08:54

    Ο Κέρβερος... μήλο της έριδος !!

    Έξοχα !!!! Στον κήπο φίλοι μου.... {#emotions_dlg.laugh}


    suspect
    09.01.2014, 10:49

    Φωτη νομιζω οτι ειμαστε ενταξει. Σου εκανα το promo, τουδε εφεξης μπορεις να χρεωνεις !

    {#emotions_dlg.clap}  {#emotions_dlg.happycrazy}  {#emotions_dlg.rockon} {#emotions_dlg.beer}


    alluring
    09.01.2014, 22:46
    τελικά η πρώτη αίσθηση, ως συνήθως, δικαιώνεται. γεύση από μέλι , ο music heaven !!!!