ελληνική μουσική
    917 online   ·  210.853 μέλη

    Αγορά νέου αρμονίου

    gchairetis
    18.01.2014, 17:33

    Παιδια ειμαι 20 χρονων και εχω10 χρονια εμπειρια στο αρμονιο και εχω πτυχιο ανωτερας ειμαι ακομα με το 1ο μου το Yamaha dgx 300 και θελω κατι καινουργιο ισχυρο που να μου επιτρεπει να ανεβω επιπεδο και να γραφω εκει τα δικα μου κομματια. 

    θελω να μπορω να παιξω τα παντα με αυτο και ελληνικα δηλαδη .. να εχει υποστηρικη usb η cd οχι δισκετες διοτι νομιζω οτι αυτη η τεχνολογια εχει ξεπεραστει :P μπρειτε να μου προτεινετε μεχρι τιμη 700 ευρω? 

    εχω δει το Korg pa 50 και καποια Yamaha αλλα δεν ξερω τι θα ειναι καλυτερο.. σας παρακαλω προτεινετε μου κατι και απο που να το αγορασω ευχαριστω παραα πολυ παιδιαα :)


    GALOIS
    21.01.2014, 18:37
    Από καινούργια στα 700 ευρώ που να μπορείς να κάνεις όλα αυτά που λες δύσκολο..μπορείς ίσως να κοιτάξεις στο noiz μήπως βρεις κάτι καλό.Θα σου πρότεινα κάποιο της Korg (πχ pa500) που είναι συνηθισμένα και για ελληνικά!Η άλλη εκδοχή είναι να να ψάξεις για workstation στα ίδια λεφτά (px m50, fantom x ή g,κάποιο motif)..
    GALOIS
    21.01.2014, 18:39
    Απλώς αν τελικά καταλήξης σε workstation να ξέρεις ότι είναι πιο δύσκολο να φτιάξους ρυθμούς, γιατί θα πρέπει να τους φτιάξους μόνος σου.Ωστόσο είναι πολύ ισχυρά σαν όργανα ..
    gchairetis
    22.01.2014, 18:42
    για το Korg pa50sd τι γνωμη εχεις? μου αρκει και μια επεξεργασια των ρυθμων δεν ξερω αν εχω γνωσεις για να φτιαχνω ρυθμους απο την αρχη..
    GALOIS
    29.01.2014, 19:36
    Είναι αρκετό καλό από ότι φαίνεται, αλλά ίσως κάποια στιγμή που μπορεί να είναι πολύς χρόνος αλλά μπορεί και μερικοί μήνες, να σου φανεί κάπως περιορισμένο..
    GALOIS
    29.01.2014, 19:39
    Απλά είναι και ξεπερασμένο όργανο γενικά αυτό ..