ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Πρόβλημα με την αναζήτηση αρχείων στο pc μου. Μια βοήθεια όποιος ξέρει...

    takispag
    06.03.2014, 22:15

    Έχω ένα θεματάκι τελευταία που με ταλαιπωρεί αφάνταστα. Παρακαλώ όποιος ξέρει ας βάλει ένα χεράκι να το λύσω...

    Όταν μπαίνω στους φακέλους με τα αρχεία μου να ψάξω κάτι, πατάω το ''αναζήτηση'' από πάνω, ανοίγει στα αριστερά αυτό με το σκυλάκι (σύντροφος αναζήτησης), αλλά είναι εξαφανισμένες όλες οι εντολές αναζήτησης, οπότε δεν μπορώ να ψάξω τίποτα. Δεν έχω ιδέα πως το απενεργοποίησα και δεν το'χω για να το διορθώσω.

    Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη...


    optiras
    09.03.2014, 18:08

    Τί έκδοση λειτουργικού έχεις;xp, vista, windows 7, windows 8;Τι έκδοση office;


    takispag
    09.03.2014, 18:52

    Με Windows XP είμαι. Office έχω του 2003, αλλά δεν νομίζω να έχω θέμα με το office.

    Στους φακέλους που έχω τα αρχεία με τη μουσική μου για παράδειγμα, πατάω αναζήτηση για να βρω ένα συγκεκριμένο τραγούδι που υπάρχει, αλλά δεν δουλεύει... Μου εμφανίζει τη μπλε οθόνη που ονομάζει σύντροφο αναζήτησης, αλλά δεν υπάρχουν τα πεδία για να γράψω τι ψάχνω...

    Αυτό είναι για το οποίο μιλάω...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την takispag, 09-03-2014 19:10 ]


    optiras
    09.03.2014, 21:10

    Έχεις κανει τίποτα  με κανένα πρόγραμμα τύπου registry mechanic, με κανένα παλιό νόρτoνα καθαρισμό ή επιδιόρθωση registry ;Αν ναι, είναι πιθανό να έχει διαγραφεί κάποιο αρχείο με αυτό...

    1)Αν είχες πάρει μπακαπ μπορείς να κάνεις επαναφορά.

    2)Μπορείς να δοκιμάσεις την επαναφορά του συστήματος σε ημερομηνία πριν από την εμφάνιση του προβλήματος.

    3)Ψάξε στην βάση δεδομένων της microsoft στο ίντερνετ


    takispag
    09.03.2014, 21:19

    Ναι, έχω κάνει με το registry repair. Δεν έχω backup, αλλά πιστεύω να βρω κάτι στη βάση δεδομένων.

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!