ελληνική μουσική
    849 online   ·  210.851 μέλη

    40ο Φεστιβάλ ΚΝΕ Οδηγητή (Πειραιάς, 27-28 Ιουνίου 2014)

    optiras
    12.06.2014, 08:14

    40ο Φεστιβάλ ΚΝΕ Οδηγητή

    Πειραιάς

    27-28 Ιουνίου 2014

    http://www.902.gr/


    atreu73
    12.06.2014, 16:12
    Καταγγέλλω από τούτο εδώ το μετερίζι την ΚΝΕ γιατί όταν μπαίνουν στα μαγαζιά να πουλήσουν εισιτήρια είναι όλο κάτι ωραίες γυναίκες, κάτι κοριτσάρες τετράπηχες και λαμπερές και λες ε, εντάξει, θα είναι ωραία στο φεστιβάλ της ΚΝΕ, και πας. Αλλά εκεί πουθενά δεν έχει ωραία κορίτσια μόνο κάτι μπάζα που μπέρδεψαν τον κομμουνισμό με κρεάτινες προεξοχές και κακό μεικ απ να πούμε. Οπότε, για όσους πάνε για τις γκόμενες, να μην πάνε. Άλλα φεστιβάλ που δεν πρέπει να πηγαίνεις για γκόμενες είναι φεστιβάλ της ΧΑ. Όλο κάτι βλαχάρες που κατέβηκαν από το Βόλακα και βρωμάνε κοπριά. Αν θέλεις για γκόμενες μόνο σε Gay φεστιβάλ. Ξέρω ότι φαίνεται απίθανο αλλά θα με ευχαριστείτε αργότερα.
    DrLove
    12.06.2014, 16:24
    Νομίζω ότι οι γκόμενες δεν είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο δεν πρέπει να πηγαίνεις σε φεστιβάλ της Χρυσής Αυγής.
    KRISTHESS
    12.06.2014, 17:15
    εγώ πάλι ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να γίνονται φεστιβάλ με απώτερο στόχο την ενίσχυση ενός κόμματος.. άσε που γεμίζει ο τόπος κομματικές αφίσες.Κακό συνήθειο η ανεξέλεγκτη αφισοκόλληση.
    atreu73
    12.06.2014, 17:42

    Ε εσύ. Ναι εσύ, που βαθμολόγησες αρνητικά το σχόλιό μου. Πες μου ότι αυτό που λέω δεν ισχύει και δεν αποτελεί πρακτική του ΚΚΕ εδώ και χρόνια. Είναι έτσι και το γνωρίζεις καλά. Σε παρασύρουν με τις ωραίες γκόμενες και ώσπου να καταλάβεις ότι ωραίες γυναίκες δεν υπάρχουν στο κκε έχεις γίνει φίλος.  

    Επίσης συμφωνώ, δεν είναι οι γκόμενες ο λόγος που δεν πρέπει να πηγαίνεις σε φεστιβάλ γενικότερα. Είναι η έλλειψη αυτών.


    atreu73
    12.06.2014, 17:48

    Γιατί να πάνε τα ματ να κατεβάσουν αφίσες; Δεν κατάλαβα. Το κόμμα είναι υπεύθυνο. Μόνο αφισοκολάριους ξέρει να στρατολογεί; Καταγγέλλω.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την atreu73, 12-06-2014 17:49 ]


    optiras
    12.06.2014, 19:20

    Παράθεση:

    Το μέλος gunman στις 12.06.2014, 17:44 έγραψε...
    Το κράτος τι κάνει; Ακόμα να στείλει τα ματ να ξεκολήσουν τις αφίσες;

    "ματ και μεα για μια ελλάδα νέα"...Πλάκα έχετε..."Τα ματ είναι απασχολημένα, δέρνουν καθαρίστριες...Όταν τελειώσουν θα σας τα στείλουμε-κάνουμε και ψυχικά-αφού τόσο τα γουστάρετε!!!! Προσοχή μόνο μην φάτε καμιά αδέσποτη!"

    Clopy and paste από το (πνευματική)διαύγεια.gr...

    Τέτοια να γράφετε, και θα μας κάνετε οπαδούς των κομματικών φεστιβάλ! Συμπαράσταση στα συντρόφια-και ιδίως στις ωραίες συντρόφισες του μάρκετινγκ- του κκε που συμμετέχουν στην οργάνωση του φεστιβάλ!!!


    atreu73
    12.06.2014, 19:26

    Παράθεση:

    Το μέλος optiras στις 12.06.2014, 19:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος gunman στις 12.06.2014, 17:44 έγραψε...
    Το κράτος τι κάνει; Ακόμα να στείλει τα ματ να ξεκολήσουν τις αφίσες;

    "ματ και μεα για μια ελλάδα νέα"...Πλάκα έχετε..."Τα ματ είναι απασχολημένα, δέρνουν καθαρίστριες...Όταν τελειώσουν θα σας τα στείλουμε-κάνουμε και ψυχικά-αφού τόσο τα γουστάρετε!!!! Προσοχή μόνο μην φάτε καμιά αδέσποτη!"

    Clopy and paste από το (πνευματική)διαύγεια.gr...

    Τέτοια να γράφετε, και θα μας κάνετε οπαδούς των κομματικών φεστιβάλ! Συμπαράσταση στα συντρόφια-και ιδίως στις ωραίες συντρόφισες του μάρκετινγκ- του κκε που συμμετέχουν στην οργάνωση του φεστιβάλ!!!



    Άσε ρε μάστορα, όλο λόγια. Που είναι οι ωραίες συντρόφισσες; Μία βάλε να δω κι απ' αύριο θ' ακούω μόνο Μαχαιρίτσα.


    optiras
    12.06.2014, 19:39

    Παράθεση:

    Το μέλος atreu73 στις 12.06.2014, 19:26 έγραψε...

    Άσε ρε μάστορα, όλο λόγια. Που είναι οι ωραίες συντρόφισσες; Μία βάλε να δω κι απ' αύριο θ' ακούω μόνο Μαχαιρίτσα.

    Ξέρεις, οι σύντροφοι το κάνουν για το καλό σου: αν στο φεστιβάλ ήταν παρούσες οι ωραίες του κόμματος θα κοιτούσες αυτές και όχι τους καλλιτέχνες...Θα πήγαινε στράφι η όλη προσπάθεια...Άσε που τις καλές τις κρατάνε για τους εαυτούς τους, άντε τις επιτρέπουνε να κάνουν την διαφημιστική καμπάνια...Αλλά αφού πας στο φεστιβάλ, δεν χρειάζεται να ασχολούνται άλλο μαζί σου, ασχολούνται με τους συντρόφους...Είναι απαιτητικές ξέρεις...Θέλουν να ξέρεις και κανένα τσιτάτο του Μαρξ...Αλλιώς δεν "κάθονται"!εσύ ξέρεις κανένα τσιτάτο;No Marx? No party!

    Υπάρχουν και τα θρησκευτικά φεστιβάλ: εκεί μπορεί να έχει πιο καλά παιδιά, αλλά φάτε μάτια ψάρια!


    atreu73
    12.06.2014, 19:47

    Τι είν' αυτό το τσιτάτο; Εγώ είχα ένα λοχαγό στο στρατό καπετάν Μάρξο τον φωνάζαμε και γαμώ τα παιδιά. Δηλαδή τι να ξέρω από Μαρξ; Αφού λέμε οι συντρόφισσες είναι μπάζα. Αφού τόση ώρα δεν έχεις βρει να ποστάρεις μια ωραία συντρόφισσα. Τι τις κρατάνε για τον εαυτό τους; Κομμουνισμός είν' αυτό; Άσε ρε...

    Μονοφαγάδες όλοι.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την atreu73, 12-06-2014 19:49 ]


    optiras
    12.06.2014, 20:54

    Παράθεση:

    Το μέλος atreu73 στις 12.06.2014, 19:47 έγραψε...
    Τι τις κρατάνε για τον εαυτό τους; Κομμουνισμός είν' αυτό; Άσε ρε...

    Μονοφαγάδες όλοι.

    Είπαμε κομμουνισμός, αλλά να μην το παραγ... κιόλας!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την optiras, 12-06-2014 20:55 ]


    atreu73
    12.06.2014, 21:12

    Ναι οι κομμουνιστές μας μοιάζουν με ποδηλατοδρομία γυμνιστών που πάνε όλοι ντυμένοι.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την atreu73, 12-06-2014 21:13 ]


    optiras
    12.06.2014, 23:09

    Παράθεση:

    Το μέλος atreu73 στις 12.06.2014, 19:26 έγραψε...
    Που είναι οι ωραίες συντρόφισσες; Μία βάλε να δω κι απ' αύριο θ' ακούω μόνο Μαχαιρίτσα.

    Συ είπας.Πάρε αυτήν την φωτογραφία για ζέσταμα:

    και από αύριο υποχρεωτική ακρόαση Μαχαιρίτσα επί 24 ώρου βάσεως!


    atreu73
    13.06.2014, 00:19
    Κι ο νεαρός παραπάνω με την εθνική μας παίζει;
    Chrysanna
    13.06.2014, 01:08

    Παράθεση:

    Το μέλος atreu73 στις 12.06.2014, 17:42 έγραψε...

    Ε εσύ. Ναι εσύ, που βαθμολόγησες αρνητικά το σχόλιό μου. Πες μου ότι αυτό που λέω δεν ισχύει και δεν αποτελεί πρακτική του ΚΚΕ εδώ και χρόνια. Είναι έτσι και το γνωρίζεις καλά. Σε παρασύρουν με τις ωραίες γκόμενες και ώσπου να καταλάβεις ότι ωραίες γυναίκες δεν υπάρχουν στο κκε έχεις γίνει φίλος.  

    Επίσης συμφωνώ, δεν είναι οι γκόμενες ο λόγος που δεν πρέπει να πηγαίνεις σε φεστιβάλ γενικότερα. Είναι η έλλειψη αυτών.




    Σοβαρά τώρα, γιατί δεν πας στο Posidonio?

    Με λίγη καλή θέληση μπορεί να θεωρηθεί φεστιβάλ λαϊκής μουσικής, θα κάνεις οφθαλμόλουτρο, θ' ακούσεις μουσική και θα 'χεις να λες πως πήγες σ' ένα αξιοπρεπές φεστιβάλ, βρε αδερφέ....

    Think about it!


    atreu73
    13.06.2014, 09:40
    E ναι. Έτσι μάλιστα.