ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.857 μέλη

    Μουσική...καλλιέργεια !!!

    music4u
    28.09.2014, 20:04

    Ένας άνθρωπος μπορεί και ξεφεύγει από τους ρυθμούς και τα προβλήματα της καθημερινότητας ακούγοντας ή παίζοντας μουσική. Τι γίνετε όμως όταν ο συγκεκριμένος άνθρωπος ζει την καθημερινότητά του μέσα στη μουσική; …το «ρίχνει» στην κηπουρική!!!

    Αυτός είμαι εγώ και σε αυτή σελίδα θα καταγράψω τις εμπειρίες μου σαν ένας ερασιτέχνης γεωργός με σχόλια εικόνες και βίντεο. Ίσως φανούν και σε εσάς χρήσιμα! Εμένα πάντως θα με βοηθήσουν διότι θα θυμάμαι τι πρέπει να κάνω κάθε εποχή του χρόνου, τι δεν έκανα καλά και τι πρέπει να κάνω για να βελτιώσω τον λαχανοταρατσόκηπό μου.

    Διαβάστε περισσότερα: http://moysiki-kalliergeia.webnode.gr/


    JULIOS
    28.09.2014, 21:22

    Ωραια ιδεα φιλε μου.

    I'll be following your adventure,οπως λενε κ στο χωριο του Wes....

    {#emotions_dlg.thumbup}


    Hastaroth
    29.09.2014, 08:16

    Δέν είν'κακή ιδέα..

    Θα τό'κανα κι'εγώ,αλλά δέν έχω....ταράτσα!


    music4u
    29.09.2014, 23:24
    Στην ανάγκη...και το μπαλκόνι κάτι θα κάνει! Μερικές ζαρντινιέρες και οκ!
    Hastaroth
    30.09.2014, 08:56

    Τί παραγωγή μπορείς να βγάλης από μιά ζαρντινιέρα στο μπαλκόνι;Ασε που μένω και στον τρίτο όροφο κι'άμα ποτίζω,θα τρέχουν τα νερά στο πεζοδρόμιο και θα μού'ρχεται η δημοτική αστυνομία κάθε τρείς και λίγο.

    Αυτά τα πράγματα είναι γιά όσους έχουν δική τους ταράτσα,ή κήπο....

    Γιά εμάς τους υπόλοιπους,υπάρχουν οι λαϊκές αγορές και τα εστιατόρια {#emotions_dlg.biggrin}


    music4u
    30.09.2014, 15:49
    Λοιπόν! Η ζαρντινιέρα με ένα σκαφάκι από κάτω ειναι οκ. Τώρα από παραγωγή. Εμένα κάθε καφάσι-τελάρο έχει επιφάνεια 40εκ Χ 60εκ. Χωράει...6 παντζάρια (1 μαγειριά!)ή 2 ντοματιές (3 θέλει το άτομο για πλήρη κάλυψη) 2ή 2 πιπεριές (1 ανά 2 άτομα)και γενικά 6 ρίζες από μικρά λαχανικά όπως σπανάκι,σέσκουλο, κλπ. Έχε υπ΄όψιν σου ότι μπορείς να καλυφθείς πλήρως και με τα μυρωδικά όπως μαϊντανό. σέλινο, δυόσμο.