ελληνική μουσική
    784 online   ·  210.857 μέλη
    Vacoulini
    13.05.2017, 13:20

    θυμαμαι καποιους στοιχους απο ενα τραγουδι αλλα δεν ξερω τιτλο ουτε ποιος ποια το ερμηνευει ,οι στοιχοι ειναι οι εξης :

    ''Ζω κι αν δεν θες να το δεις δε με ενδιαφερει γιατι εχω πεταξει ψηλα δεν με αγγιζει ,εχω αποκτησει πολλα εδω που ειναι η φωτια καιει ξανα και ξανα δεν με αγγιζεις ,ζω και γελαω ξανα με τις παρεες μου πια βγαινουμε εξω κι ο κοσμος τρομαζει γελια παιχνιδια πολλα αρχιζω νιωθω ξανα τον ερωτα που γλυκα μ'αγγαλιαζει ζω'' 

    αυτοι ειναι οι στιχοι που θυμαμαι ,μαρεσει πααρα πολυ αυτο το τραγουδι μου εχει κολησει το λεω συνεχεια ,και παροολο που το εχω χιλιοψαξει  δεν το βρισκω ,αν καποιος γνωριζει το τραγουδι και θελει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα  ,ευχαριστω εκ των προτερων


    Liquido
    07.01.2019, 00:58
    " target="_blank">>

    LEVEL UP ft. Stelia - Ζω

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Liquido, 07-01-2019 00:59 ]


    RAVer
    23.05.2019, 16:43

    Άκουσα σήμερα ένα λαϊκό τραγούδι του 50 - 60 και συγκράτησα λίγους στίχους , αλλά δεν ξέρω τίτλο ούτε ποιος   το ερμηνεύει ,οι στίχοι είναι οι εξής :

    ''Ο Γιάννης χρόνια στο γιαπί ... '' 

    αυτοί είναι οι στίχοι που θυμάμαι και παρόλο που το έχω χιλιο - ψάξει  δεν το βρισκω, αν κάποιος γνωρίζει το τραγούδι και θέλει να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα , ευχαριστώ εκ των προτέρων. Θύμιζε Ζαγοραίο ο ερμηνευτής.