ελληνική μουσική
    574 online   ·  210.857 μέλη

    Γνώμες/κριτικές για το νέο μου τραγούδι

    theblogofdimi
    11.12.2023, 13:39

    Πρόσφατα επένδυσα χρήμα σε πυκνωτικό μικρόφωνο, κάρτα ήχου, και λοιπό εξοπλισμό για το οικιακό μου στούντιο· καθώς και χρόνο σε μελέτη ηχοληψίας και μουσικής παραγωγής. Μετά από αρκετό πειραματισμό και ατομική προσπάθεια, έγραψα λίγα νέα κομμάτια που είναι προγραμματισμένα για κυκλοφορία κατά τους προσεχείς μήνες. Σίγουρα ακόμη απέχουν πολύ από το επιθυμητό επαγγελματικό αποτέλεσμα, είναι ωστόσο θεωρώ κλάσεις καλύτερα αποτιδήποτε είχα ηχογραφήσει πρωτύτερα και ένα θετικό βήμα προς τον στόχο της μελλοντικής παραγωγής πραγματικά ποιοτικής μουσικής. Mοιράζομαι το πρώτο από αυτά τα τραγούδια που μόλις κυκλοφόρησε σήμερα. Θα χαρώ ειλικρινά να ακούσω εντυπώσεις και εποικοδομητική κριτική.


    freddieKrueger
    11.12.2023, 18:02

    Ο "κοπα καλιμπατα" εισαι φιλε μου;

    Συγχαρητήρια για το γεγονος οτι εχεις τη ΔΙΚΗ σου χαρακτηριστική μουσική!

    Το "5 μέρες στην Κοπα Καλιμπάτα" το χες ανεβάσει πριν 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά και όμως με το που άνοιξα το βιντεό σου σε αναγνώρισα αμέσως!

    Ανεκτίμητη αξία να έχεις οικοδομήσει τη δικη σου καλλιτεχνική ταυτότητα κάτι που λείπει από πολλούς σημερινούς νέους καλλιτέχνες!

    Εχεις ενα ακατεργαστο διαμάντι λοιπον και ταλέντο στη μουσική συνθεση,ερμηνεία αλλά και μουσική παραγωγή!

    Θερμή παράκληση:Έχεις σωστή φωνή και καλή χαρακτηριστική χροιά αλλά ξεκίνα μαθήματα φωνητικής να την κάνεις πιο στιβαρή...και θ απογειώσεις τα τραγούδια σου!


    jorge
    12.12.2023, 16:27
    Μου αρέσει η μουσική σου, πολυ ενδιαφέρουσα.
    theblogofdimi
    13.12.2023, 04:46

    Ευχαριστώ πάρα πολύ Φρέντι! Εκτιμώ την εμψύχωση. Εγώ, ναι. Θα πάνε δυόμησι χρόνια. Είναι Κότα με τ, που βασικά σημαίνει πόλη στα ινδονησιακά. Πράγματι, το γνωρίζω πως θέλει δουλειά η φωνή μου. Είχα κάνει τελευταία κάποια μαθήμτα και ασκήσεις μέσω εφαρμογών. Και σκοπεύω στην πρώτη ευκαιρία να κάνω και κανονικά, σοβαρά μαθήματα, αλλά προς το παρόν είναι λίγο δύσκολο διότι ταξιδεύω και είμαι συνέχεια στην κίνηση. Όταν ξαναεγκαταστηθώ κάπου με το καλό είναι στο πρόγραμμα.

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 11.12.2023, 18:02 έγραψε...

    Ο "κοπα καλιμπατα" εισαι φιλε μου;

    Συγχαρητήρια για το γεγονος οτι εχεις τη ΔΙΚΗ σου χαρακτηριστική μουσική!

    Το "5 μέρες στην Κοπα Καλιμπάτα" το χες ανεβάσει πριν 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά και όμως με το που άνοιξα το βιντεό σου σε αναγνώρισα αμέσως!

    Ανεκτίμητη αξία να έχεις οικοδομήσει τη δικη σου καλλιτεχνική ταυτότητα κάτι που λείπει από πολλούς σημερινούς νέους καλλιτέχνες!

    Εχεις ενα ακατεργαστο διαμάντι λοιπον και ταλέντο στη μουσική συνθεση,ερμηνεία αλλά και μουσική παραγωγή!

    Θερμή παράκληση:Έχεις σωστή φωνή και καλή χαρακτηριστική χροιά αλλά ξεκίνα μαθήματα φωνητικής να την κάνεις πιο στιβαρή...και θ απογειώσεις τα τραγούδια σου!




    theblogofdimi
    13.12.2023, 04:47

    Ευχαριστώ πολύ! Χαίρομαι που σού άρεσε.

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12.12.2023, 16:27 έγραψε...

    Μου αρέσει η μουσική σου, πολυ ενδιαφέρουσα.