ελληνική μουσική
    813 online   ·  210.851 μέλη

    Συναυλία στο Άλσος Ν.Σμύρνης

    doritsa78
    20.09.2005, 15:15
    Διαβασα στην ατζεντα για την συναυλια στο Αλσος Ν.Σμυρνης σημερα με Κοτσιρα,Φαμελλο και Χρηστιδου.Θα πατε?Εγω θα ειμαι εκει παντως.
    mmm
    21.09.2005, 01:52
    Πολύ καλός ο Κότσιρας απόψε, σε μερικά τραγούδια πραγματικά "ζωγράφισε". Ο Φάμελλος σε μεγάλα κέφια να αλωνίζει στη σκηνή και η Χρηστίδου όσο πάει γίνεται και καλύτερη (στην αρχή δολοφόνησε ελαφρώς τον "προσκυνητή" αλλά μετά που ζεστάθηκε, έδειξε πολύ καλά στοιχεία)! Very very nice !!!

    Μεγάλο μείον όμως ο χώρος της συναυλίας, που δημιούργησε πολλά ευτράπελα. Οι καρέκλες αποδείχθηκαν ελάχιστες σε σχέση με τον αριθμό των θεατών. Αποτέλεσμα ; Ο κακός χαμός ! Ο κόσμος έκανε επέλαση στον παρακείμενο θερινό κινηματογράφο και βουτούσε τις καρέκλες, η υπεύθυνη να ψελλίζει μάταια "μα δεν είναι αυτές οι καρέκλες για εκεί έξω σας λέω" και όλοι να τη γράφουν, κάποιοι όρθιοι να τσακώνονται με καθιστούς που είχαν κρατήσει θέσεις ("τι λες κυρά μου που θα κάθεται η ζακέτα σου κι εγώ θα είμαι όρθιος"), ο ελάχιστος ελεύθερος χώρος μπροστά στη σκηνή γέμισε ορθίους, το καθήμενο φιλοθεάμον κοινό που πλέον δεν έβλεπε τίποτα (διότι ο χώρος δεν είναι αμφιθεατρικός βεβαίως βεβαίως) σηκώθηκε και φώναζε "αίσχος, αίσχος" στους μπροστινούς, οι μπροστινοί αγρόν ηγόραζαν, μια γιαγιά με ένα πι να προσπαθεί να διασχίσει το χώρο(ε ρε σουξέ στα ΚΑΠΗ ο Κότσιρας), παιδάκια να τρέχουν δεξιά κι αριστερά σε πλήρη ενεργειακό οργασμό, γονείς στα πρόθυρα παράκρουσης να τα κυνηγάνε (και είναι και μεγάλο το ρημάδι το πάρκο, που να τα πιάσεις) και οι οργανωτές να έχουν πάθει νευρική κρίση ! Εμείς πάλι, δεν ξέρω αν είμασταν αναίσθητοι, αλλά είχαμε πέσει κάτω από τα γέλια...
    doritsa78
    21.09.2005, 10:19
    Περασα χτες πολυ ωραια στη συναυλια.Και οι τρεις ηταν υπεροχοι.Ειχαμε παει οικογενειακως.Η ανηψια μου 22 μηνων σε μεγαλα κεφια.Ολη την ωρα χορευε στην αγκαλια μου.Συμφωνω με την οργανωση του χωρου,γινοταν ενας πανικος.Ηρθε κοσμος και απο αλλες περιοχες.Τι να πω, ηταν υπεροχα!!!
    tetraktis
    21.09.2005, 10:35
    Η αλήθεια είναι πως από το άλσος μας ουδέποτε έλειψαν οι διάφορες εκδηλώσεις.
    Έστω κι εάν το οργανωτικό τους κομμάτι άγγιζε ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΦΟΡΑ τα όρια της τραγελαφικότητος.

    Κρίμα που έχασα το χθεσινό...
    Θα ήθελα πολύ να τους ακούσω...