ελληνική μουσική
    984 online   ·  210.856 μέλη

    Τραγούδι διαφήμισης φεστιβάλ Θεσσαλονίκης

    orestis82
    20.09.2005, 21:39
    Ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του φεστιβάλ θεσσαλονίκης; Στα πρώτα σποτάκια ακουγόταν ολόκληρο και ήταν πολύ ωραίο! Τώρα τελευταία το κόβουνε και ακούγονται μόνο οι τρομπέτες.

    Το έψαξα και σε κατεβαστήρια (DC, emule) αλλά δεν το βρήκα πουθενά!
    xristoforoupanagiotis
    23.09.2005, 18:34
    Τη μουσική για το φεστιβάλ έχει γράψει ο Παναγιώτης Καλατζόπουλος.Ερμηνεία Σπείρα-σπείρα. Απ'ότι ξέρω θα εμπεριέχεται στο cd που θα κυκλοφορήσει με τα τραγούδια του φεστιβάλ.
    orestis82
    23.09.2005, 18:37
    Ευχαριστώ πολύ. Περιμένω λοιπόν το CD να ακούσω αυτό το ωραίο τραγουδάκι!
    eneni
    23.09.2005, 18:38
    Νομίζω αυτό είναι το πιο ωραίο τραγούδι που έχω ακούσει μέχρι τώρα απ το φεστιβάλ. Ξέρω, δε διαγωνίζεται αλλά το ίδιο κάνει, καλά τραγούδια να υπάρχουν. Τα τραγούδια των ¨καταξιωμένων¨ δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα ε;

    xristoforoupanagiotis
    23.09.2005, 18:42
    Οχι μπορείτε να τα ακούσετε στο ert.gr και απο Δευτέρα στο Ραδιόφωνο Λυχνάρι θα τα χουμε στα χέρια μας για να τα γνωρίσουμε παρέα(έτσι Ελένη)
    eneni
    23.09.2005, 18:43
    Αμέ!
    δε δουλεύω πρωί την Δευτέρα!
    giorgostm
    23.09.2005, 20:51
    καλό το τραγουδάκι ρε παιδιά , αλλά οι τραγουδιστές φαλτσάρουν έχω την εντύπωση..(ακούστε προσεκτικά)
    Πως είναι δυνατόν τη σήμερον ημέρα να περάσει φάλτσο από στούντιο...
    Πρέπει να το προσπαθήσεις!!
    xristoforoupanagiotis
    24.09.2005, 19:31
    Quote:

    Το μέλος giorgostm στις 23-09-2005 στις 20:51 έγραψε:

    καλό το τραγουδάκι ρε παιδιά , αλλά οι τραγουδιστές φαλτσάρουν έχω την εντύπωση..(ακούστε προσεκτικά)
    Πως είναι δυνατόν τη σήμερον ημέρα να περάσει φάλτσο από στούντιο...
    Πρέπει να το προσπαθήσεις!!





    Εντάξει δεν είναι τόσο έντονο.Φαντάζομαι οτι ήθελαν να δωσουν έναν φυσικό χαρακτήρα.Αν δείς και την τηλεοπτική διαφ. έχει στο σενάριο μια γειτονιά που νοικοκυρες και περαστικοι μέχρι και ο καρπουζάς τραγουδούν


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristoforoupanagiotis στις 24-09-2005 19:37 ]
    mariaaa
    25.09.2005, 17:48
    τωρα που ανεφερες τη διαφημιση αρεσε σε κανεναν?εκτος απο τα εντονα χρωματα,το κεφι και τον ηλιο δε λεει τπτ αλλο νομιζω...
    Θα μπορουσε να ειναι κατι πολυ πιο ομορφο και μεσα στο πνευμα μουσικου φεστιβαλ.Οχι συνοικιακου πανηγυριου!
    orestis82
    04.10.2005, 15:42
    Δεν ξέρω για τη διαφήμιση, πάντως όσο ακούω το τραγουδάκι τόσο πιο πολύ μου αρέσει! Άντε μπας και κυκλοφορήσει και το βρούμε!
    geordan
    05.10.2005, 18:19
    Χθες πάντως έτυχε να ακούσω το τραγουδάκι αυτό στην ΕΡΑ 2 σε μια νέα εκτέλεση τραγουδισμένο από την αγαπημένη μου Γιώτα Νέγκα και το εκτίμησα πολύ περισσότερο.
    Όντως κάτι του έλειπε στη διαφήμιση. Με λίγο καλύτερους στίχους θα ήταν τέλειο, νομίζω...
    orestis82
    07.10.2005, 11:04
    Να πω την αλήθεια δεν είχα προσέξει πολύ τις φωνές, με είχαν τρελλάνει οι τρομπέτες!!! Ψάχνω πως και πως να βρω μια ακουστική έκδοση, αν μπορεί κανείς να βοηθήσει!
    orestis82
    10.10.2005, 16:26
    Άκουσα στο ράδιο λυχνάρι ότι θα κυκλοφορήσει σε ένα μήνα το CD...

    Αν κάποιος το έχει ήδη και μπορεί να μου στείλει το τραγούδι της διαφήμισης παρακαλώ πολύ πολύ να με βοηθήσει, γιατί το χρειάζομαι νωρίτερα...