ελληνική μουσική
    737 online   ·  210.857 μέλη
    vilma
    07.06.2003, 12:50
    To kalokairi eftase kai oi diakopes exoun arxisei gia kapoious apo emas... Etsi skeftika ayto to topic sto opoio o kathenas tha mporei na mas pei pou sxediazei na perasei tis fetines diakopes tou.... poios einai o agapimenos tou proorismos kai o,ti allo sxetiko.

    Ante kai kalo kalokairi se olous

    (kai se osous den teleiosan akomi...ti na po...kouragio )
    Steppenwolf
    07.06.2003, 13:07
    Ase... edw akoma den arxisame... Gia mena to kalokairaki ksekina meta tis 20 IouLiou! Nai, swsta to egrapsa.. Iouliou... Ax....

    Alla pou tha paei.. exw kati sxedia pou tha me apozimiwsoun!
    Eleni17gr
    07.06.2003, 17:08
    Eγώ μόλις σήμερα τέλειωσα τις πανελλήνιες,δυστυχώς όμως της δευτέρας και όχι της τρίτης λυκείου..Άρα,άλλο ένα ίδιο καλοκαίρι,στη θάλασσα μεν,με μπάνια και σχετικά καλούτσικη παρέα,τίποτα το ιδιέτερο δε,έως βασανιστικό, στη σκέψη ότι άλλος ένας χρόνος(μόνο ένας αλλά πότε περνάει;) έμεινε για την ελευθερία!!
    ZOI
    07.06.2003, 17:33
    λοιπον σημερα τελειωσα.η ημερα ειναι απιστευτη,ολα ειναι τελεια,υπεροχα,καταπληκτικα!!!!το καλοκαιρι ελπιζω να ειναι απο τα καλυτερα.δεν εχω ακομα σχεδια αν και μαλλον δεν προβλεπονται λογω σχολικης χρονιας ,μαθηματων κλπ...υπαρχει μια περιπτωση να παω στη ροδο.αλλα δεν ειναι σιγουρο.παντως ειναι πολυ ομορφο νησι....σιγουρα ομως ο,τι και να κανω εχω πολυ ορεξη και καλη παρεα οποτε δεν ανησυχω
    Vagabond
    09.07.2003, 04:34
    Το "καλοκαιράκι" έχει πλέον μπει για τα καλά... και ήδη με μαζεύουν ημιλιπόθυμη από κλειστούς και ανοιχτούς χώρους... Μου τη δίνει το καλοκαίρι...
    priftisnikolaos
    10.07.2003, 02:40
    Xaxaxa Vagabond...nomizw pws katalavainw to provlhma sou alla den mporw na pw pws mou thn dinei to kalokairi, to anti8eto malista, mou aresei h zesth kai oso perissoterh toso kalautera!!!! ....to kalokairi mou dhmiourgei kapoio allo provlhma omws.....DEN mporw ta air-conditions...me exoun filodwrhsei kata kairous me ametrhtes psu3eis kai ta apofeugw san ton diaolo

    twra oso gia tis diakopes kalutera na mhn prokalw osous douleuoun auto ton kairo...isws sas pw ton Septemvrh, isws pali oxi..who knows
    Mariagoros
    10.07.2003, 15:39
    Priftisnikolaos,
    άστα με τα air condition. Σε καταλαβαίνω απόλυτα!
    Έχω ιγμόριο και κρύο - ζέστη - κρύο με έχει τσακίσει!

    Άσε που είσαι πολύ ευγενικός για μας τους εργαζόμενους που δε μπορούμε να φύγουμε όποτε θέλουμε. Έχουμε κολλήσει με το air condition στο γραφείο!

    Μπρρρρ! Έχω ξεπαγιάσει σήμερα. Ο προϊστάμενος το έχει στο full power. Θα βγω κρύσταλλο από δω, θα πνιγώ από τη ζέστη με το που θα βγω έξω και μετά που θα μπω στο λεωφορείο θα πάθω ψύξη γιατί ο οδηγός θα το έχει στο full!

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ δηλαδή!
    gate
    11.07.2003, 00:43
    Quote:

    09-07-2003 στις 04:34, Vagabond wrote:
    Το "καλοκαιράκι" έχει πλέον μπει για τα καλά... και ήδη με μαζεύουν ημιλιπόθυμη από κλειστούς και ανοιχτούς χώρους... Μου τη δίνει το καλοκαίρι...



    Επιτέλους...!!!
    μια σωστή κουβέντα...!!
    Εμένα να δεις Vagabond πώς μου τη δίνει...Αφού σκέφτομαι να αρχίσω σε λίγο να αποδημώ κάθε καλοκαιρι προς ρωσικές στέπες μεριά...
    Νομίζω πως είναι προτιμότερη λύση, απ' ότι να πέφτω σε "θερινή νάρκη"..
    Είμαι σε σκέψη ακόμα...
    Vagabond
    11.07.2003, 02:56
    Quote:

    11-07-2003 στις 00:43, gate wrote:
    Αφού σκέφτομαι να αρχίσω σε λίγο να αποδημώ κάθε καλοκαιρι προς ρωσικές στέπες μεριά...


    Απίστευτο, αλλά αυτή η ατάκα με τις στέππες, την Αλάσκα και το Βλαδιβοστόκ έχει παίξει έντονα στη σκέψη μου φέτος (και στα δουλέματα που υφίσταμαι επίσης ) Δεν μας καταλαβαίνουν... σνιφ...
    ZOI
    11.07.2003, 10:28
    καθολου δε σας καταλαβαινω
    το καλοκαιρι ζω μονο σχεδον.ο υπολοιπος καιρος ειναι περιοδος προσαρμογης!και ναι !!τελικα 1 αυγουστου αναχωρω προς ροδο μερια.καταπληκτικο μερος.δεν το βαριεμαι ποτε.και μπορει τελικα να παιξει στα σχεδια και σιφνος.με τι καρδια να γυρισω μετα στο χειμωνα???μεχρι τοτε,επειδη δεν εχω διαθεση να ακουω απο τωρα το summer moved on,ξεχναω την προοπτικη του χειμωνα.ειναι καλοκαιρι!!!!!
    eva
    13.07.2003, 19:00
    Gate kai Vagabond otan apofasisete na ta3idepsete sti sibiria kratiste mou ki emena ena eisitirio giati enw thelw na 3ekourastw meta apo ton efialti twn eisagwgikwn erxetai o kauswnas kai me kanei ereipio. Pragmatika den katalabainw pws mporei kaneis na kanei diakopes to kalokairi! Oute mia bolta de mporeis na kaneis xwris na kolimpiseis se pelagi idrwta! Ase oi ateleiwtes wres stin paralia me ton ilio na se baraei katakoutela kai na se skotwnwi gia to ipoloipo tis imeras! A...oxi...oposdipote oxi sto kalokairi! A...kai ektos apo ti sibiria iparxei kai to notio imisfairio...min to 3exnate!
    Mariagoros
    14.07.2003, 10:46
    ΑΧ ΒΑΧ!!!!

    Χτες πήγα για μπάνιο στο Αγκίστρι, έφυγα με καταμαράν απ'τον Πειραιά στις 11:15 και έφτασα στις 12:30... Αλλά γινόταν χαμός! Κι έψαχνα απελπισμένα για λίγη σκιά γιατί όλες οι ομπρέλες ήταν full και υπήρχαν λίγα δεντράκια που να χαρίζουν την πολύτιμη σκιά τους... Και φυσικά ήταν πιασμένα!
    Τέλος πάντων, βρήκα ένα μικρούλι όπου κανένας δεν καταδεχόταν να του χαρίσει την παρέα του σε αντάλλαγμα για λίγη σκιά αλλά με πήρε ο ήλιος anyway και έγινα σαν πατζάρι!!!

    Ευχαριστήθηκα θάλασσα όμως παιδιά! Μετά από 2 χρόνια που έμενα στην Κέρκυρα μου είχε λείψει πολύ. Αλλά κι εκεί που ήμουν πήγαινα για μπάνιο το απόγευμα γιατί ο ήλιος με κάνει σαν φυτό! Δηλαδή κάνει το κεφάλι μου σαν κουνουπίδι!!! Αφού με πιάνω να ονειρεύομαι καταράχτες και τεράστια πράσινα δέντρα που ν'αφήνουν ελάχιστες ηλιαχτίδες να περάσουν μέσα απ'τα κλαδιά τους...

    Έλεος ρε παιδιά! Λίγη σκιά!!! Τελικά όλα ακριβά πληρώνονται τη σήμερον ημέραν.... χχχχ
    gate
    14.07.2003, 12:49
    Eva....ασφαλώς...
    όλοι οι χειμερινοί τύποι, ευπρόσδεκτοι...

    Άσε δε που είσαι και απαραίτητη, για να μας βάζεις και καινούριες ιδέες...