ελληνική μουσική
    815 online   ·  210.851 μέλη
    vilma
    15.06.2003, 21:23
    Ήταν δυο φίλοι μουσικοί. Ξαφνικά πεθαίνει ο ένας από καρδιά. Πέφτει σε μελαγχολία ο άλλος.
    - Περνάει ο καιρός κι αυτός δε μπορεί ακόμα να αποδεχτεί την απουσία του φίλου του.
    Κάθε μέρα παρακαλά το θεό να του παρουσιάσει για τελευταία φορά το φίλο του να τον δει έστω για λίγο.
    - Ξαφνικά γίνεται ένα θαύμα κι εμφανίζεται μπροστά του...
    - Γρηγόρη! Πόσο μου έλειψες! Δεν το πιστεύω ότι σε βλέπω!
    - Όντως. Η αλήθεια είναι ότι περνάμε πολύ καλά...
    Βασικά Σωτήρη εγώ αν ήρθα εδώ σήμερα είναι για να σου πω κάποια πράγματα.
    - Καλά ή κακά;
    - Και τα δύο.
    - Πες τα καλά πρώτα...
    - Τα καλά είναι ότι περνάμε καταπληκτικά! Συναυλίες συνεχώς... Προχτές έπαιζε ο Bob Marley κι από κάτω όλοι πίναμε μαύρο και τραγουδούσαμε
    "No Woman No Cry"... Πριν μια βδομάδα έπαιξε ο Kurt Cobain με τον Jim Morisson, έχουν κάνει νέο γκρουπ πλέον... Ασε σου λέω, πολύ καλά
    σκηνικά...
    - Απίστευτο! Αυτό είναι καταπληκτικό!... Και τα άσχημα; Ποια είναι τα άσχημα;
    - Εχμ... βασικά... βγήκαν αφίσες... παίζεις το Σάββατο...
    ------------------------------------------------------------------------------------------

    Ένας ταξιτζής έψαχνε για πελάτη. Ξαφνικά βλέπει έναν και πηγαίνει εκεί δίπλα. Ο ξένος του λέει:
    - "Μήπως μπορείς να με πας μέχρι το Τζάνειο νοσοκομείο να δω την αδερφή μου;"
    Βεβαίως απαντάει ο ταξιτζής. Στο δρόμο ο πελάτης ήθελε να αγοράσει τσιγάρα. Έτσι στο πρώτο περίπτερο που βλέπει, χτυπάει στον ώμο του ταξιτζή να τον ενημερώσει. Ξαφνικά αυτός σαστίζει, χάνει τον έλεγχο του αμαξιού και τρακάρει στο διάζωμα:
    - "Σιγά ρε φίλε" λέει ο πελάτης. "Εγώ ήθελα να σου πω να σταματήσεις στο περίπτερο να πάρω τσιγάρα."
    Και απαντάει ο ταξιτζής:
    - "Συγνώμη κύριε αλλά μέχρι χθες ήμουν οδηγός νεκροφόρας."
    ------------------------------------------------------------------------------------------

    edelweiss
    13.05.2007, 23:34
    καλά και τα δύο αλλά το πρώτο έγραψε :)
    gogere17
    14.05.2007, 18:26
    εμενα το δευτερο μ'αρεσε...
    SOPHIA-MX-4EVER
    01.06.2007, 16:52
    εγω το δευτερο δεν τ καταλαβα

    movflower
    01.06.2007, 22:24
    Πολύ ωραία και τα δύο, για αυτό και ανήκουν στα κλασσικά ανέκδοτα.

    jacamar
    01.06.2007, 22:28
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 01-06-2007 στις 16:52 έγραψε...

    εγω το δευτερο δεν τ καταλαβα



    τρόμαξε ρε συ γιατι νομιζε οτι ξυπνησε το πτωμα!!!!
    venus2
    02.06.2007, 14:14
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 01-06-2007 στις 22:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 01-06-2007 στις 16:52 έγραψε...

    εγω το δευτερο δεν τ καταλαβα



    τρόμαξε ρε συ γιατι νομιζε οτι ξυπνησε το πτωμα!!!!


    ti wma pou to eipes bre, 8a troma3e k i Sofia molis to diabase!
    renabill
    04.06.2007, 01:05
    χιχιχιχιχιχιχιχι. Ωραία ανέκδοτα.
    iathen
    10.06.2007, 22:07

    xaxa
    Poli kala!!!

    iathen
    10.06.2007, 22:08
    Πάρ' τε κι ένα ακόμα

    Ένας τύπος βρίσκεται σε μια ταβέρνα και πίνει όλη την νύχτα. Ο μαγαζάτορας, κάποια στιγμή του λέει ότι πρέπει να φύγει επειδή το μαγαζί θα κλείσει. Έτσι, ο πελάτης σηκώνεται για να φύγει και πέφτει φαρδύς πλατύς, με τα μούτρα στο πάτωμα. Προσπαθεί να ξανασηκωθεί αλλά συμβαίνει το ίδιο. Σκάει με το πρόσωπο στο δάπεδο. Υποθέτει ότι αν
    συρθεί μέχρι έξω και τον χτυπήσει ο δροσερός αέρας, τότε θα καταφέρει να συνέλθει λιγάκι.
    Όταν έφτασε έξω από το μαγαζί, κάνει ακόμη μια προσπάθεια να σταθεί στα πόδια του και σκάει και πάλι στον δρόμο. Αποφασίζει να πάει μπουσουλώντας στα τέσσερα μέχρι το σπίτι του, που βρίσκεται τρία τετράγωνα παρακάτω. Όταν φτάνει έξω από την πόρτα, σηκώνεται και
    στηρίζεται στα πόδια του αλλά και πάλι σκάει ανάσκελα στην άσφαλτο.
    Μέσα στο σκοτάδι, ανοίγει την πόρτα και σέρνεται μέχρι την κρεβατοκάμαρα. Φτάνοντας δίπλα στο κρεβάτι του, στερεώνεται με τα χέρια του στο πλάι του κρεβατιού και για λίγο ισορροπεί στα πόδια του πριν σωριαστεί στο κρεβάτι και πέφτει ξερός για ύπνο όταν το κεφάλι του ακουμπά στο μαξιλάρι. Ξυπνά την επόμενη μέρα με την γυναίκα του να στέκεται από πάνω του και να του φωνάζει:
    - "Ώστε, έτσι, ε; Πάλι ήσουν έξω εχτές και μπεκρούλιαζες!!!"
    - "Μα, αγάπη μου, τι σε κάνει να το λες αυτό;" την ρωτάει παίρνοντας ένα αθώο ύφος.
    - "Τι με κάνει να το λέω αυτό, ε; Έχεις το θράσος να με ρωτάς! Τηλεφώνησαν από την ταβέρνα και είπαν ότι έχεις ξεχάσει το αναπηρικό σου καροτσάκι εκεί."
    rompa
    10.06.2007, 23:43
    To πρώτο πολύ καλό!Το δεύτερο και γω δεν το είχα καταλάβει μέχρι που ήρθε και η ερμηνεία από τον jacamar

    zw
    11.06.2007, 01:24
    xaxaxxxaxa nice...
    rWmS
    09.06.2008, 23:43

    Πολυ προβλεπτο iathen

    {#emotions_dlg.blush}


    Sweet-Killer
    24.06.2008, 18:18

    Vilma το 2ο τέλειο... {#emotions_dlg.laugh}