ελληνική μουσική
    674 online   ·  210.857 μέλη

    προβληματάκι!!!!????

    katerina29
    17.10.2005, 00:23
    Νομίζω ότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζω δεν έχει σχέση με μουσικές αναζητήσεις, αλλά με τη μουσική μου ηρεμία!!

    Και το λέω αυτό γιατί άλλαξα σπίτι τον τελευταίο 1 χρόνο.. Πριν έμενα σε μονοκατοικία στην Άνω Νέα Σμύρνη και τώρα σε πολυκατοικία, στον τρίτο όροφο, στο Νέο Κόσμο.
    Το πιάνο μου όμως έχει μείνει στη μονοκατοικία μόνο του (και κάνει παρέα στους γονείς μου!).
    Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι το καλύτερό μου που πρέπει να "γυρνάω" στο πατρικό μου σπίτι για να παίξω πιάνο... Και βέβαια επειδή για τους γονείς (τους συγκεκριμένους ίσως) δεν είναι πάντα εύκολο να φεύγει κάποιος από τη φωλιά τους, νομίζω ότι προσπαθούν με τον τρόπο αυτό να κρατήσουν (ακόμα!!!) δεμένο το σκοινί μου...
    Θέλω το πιάνο μου στο σπίτι μου!!
    Μήπως έχει κάποιος καμιά ιδέα για το πώς μπορώ να το ανεβάσω στον 3ο όροφο χωρίς να καταστραφεί?

    (Η "μουσική μου ηρεμία" (που έλεγα πιο πριν) σχετίζεται λοιπόν με το να μπορώ να παίζω πιάνο όποτε και για όσο θέλω.. Στο σπίτι μου..)

    12plus
    17.10.2005, 00:32
    Μήπως έχεις κάποιο ΠΟΛΥ δυνατό φίλο?
    vouliakis
    17.10.2005, 00:33
    Οι περισσότερες εταιρίες μεταφορών διαθέτουν και κάποιο φορτηγό με γερανό. Αν λοιπόν το μπαλκόνι σου βλέπει σε δρόμο, δεν υπάρχει πρόβλημα.




    katerina29
    17.10.2005, 00:35
    όταν έλεγα "να μην καταστραφεί" δεν εννοούσα μόνο το πιάνο μου (αν και αυτό σκέφτομαι περισσότερο) αλλά και τον φίλο που ίσως το ανεβάσει!!!!

    Μου το έχουν πει αυτό... Ότι μάλλον θέλει "με τα χέρια" από τις σκάλες κλπ.
    Από το μπαλκόνι αλήθεια δεν γίνεται??...
    Με ανηψωτικά μηχανήματα κλπ?
    katerina29
    17.10.2005, 00:37
    οκ!
    Σας ευχαριστώ πολύ!!
    Οπότε παίρνω τηλέφωνο σε μεταφορική και ενημερώνομαι!!!

    eua
    17.10.2005, 00:46
    Κατερίνα στη δική μου περίπτωση το ανέβασαν 2 ορόφους (απο τις σκάλες στα χέρια) και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.... ε.. ναι, το πιάνο τώρα οι μεταφορείς δεν ξέρω! Καλά μου φάνηκαν πάντως..