ελληνική μουσική
    674 online   ·  210.857 μέλη
    Har--rY
    14.12.2005, 18:15
    vasilis23
    14.12.2005, 18:28
    ρε τι γινεται στον κοσμο....
    DavidDT
    14.12.2005, 20:29
    Πλάκα έχει.
    Ας γινόταν μόνο αυτά στον κόσμο...
    Μα...
    Γίνονται άλλα,πολύ χειρότερα.
    doritsa78
    15.12.2005, 12:52
    Καλα τι να πω....αηδιασα.Βρε τον αθλιο.Ηταν και της φυσικης σου λεει.
    Sofia
    15.12.2005, 13:44
    Εγώ πάλι το βρήκα πολύ γλυκό..
    Μια χειροπιαστή απόδειξη πραγματικής αγάπης. Γιατί στην τελική όταν αγαπάς κάποιον και θες να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου μαζί του, τον αγαπάς για αυτό που είναι και όχι για το πως φαίνεται...

    Δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει το οτι ο άνθρωπος είναι φυσικός, υδραυλικός, γιατρός, φουρναρης ή οτιδήποτε άλλο..
    Και με ενοχλούν επίσης αφάνταστα χαρακτηρισμοί περί αθλιότητας και αηδίας..Μα είναι τόσο δύσκολο πια να μάθουμε να σεβόμαστε το διαφορετικο..??
    Har--rY
    15.12.2005, 14:20
    Sofia συμφωνώ με όσα λες. Και βέβαια σέβομαι το διαφορετικό. Παρόλα αυτά άνοιξα το τόπικ αυτό όχι τόσο για κοινωνικό προβληματισμό αλλά για να δείξω κάτι που μου έκανε εντύπωση... και η αλήθεια είναι ότι δεν συμβαίνει και κάθε μέρα. Πάντως η αγάπη μεταξύ τους είναι το κάτι άλλο. ¶ντε στην υγειά τους
    ...και στη δική μας γιατί όχι?
    doritsa78
    15.12.2005, 14:29
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 15-12-2005 στις 13:44 έγραψε:

    Εγώ πάλι το βρήκα πολύ γλυκό..
    Μια χειροπιαστή απόδειξη πραγματικής αγάπης. Γιατί στην τελική όταν αγαπάς κάποιον και θες να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου μαζί του, τον αγαπάς για αυτό που είναι και όχι για το πως φαίνεται...


    Εφοσον τον αγαπουσε γι'αυτο που ηταν γιατι να αλλαξει φυλλο?Και στα γεραματα πιστευε οτι αν αλλαξει θα τον αγαπησει περισσοτερο?Αυτο το διαφορετικο ειναι που οταν αλλαζει ο καθενας,τον κανουμε αποδεκτο στη ζωη μας.Κι ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα εγω προσωπικα δεν μπορω να πιστεψω σ'αυτες τις αποδειξεις αγαπης.
    Sofia
    15.12.2005, 16:07
    Quote:

    Το μέλος doritsa78 στις 15-12-2005 στις 14:29 έγραψε:

    Εφοσον τον αγαπουσε γι'αυτο που ηταν γιατι να αλλαξει φυλλο?Και στα γεραματα πιστευε οτι αν αλλαξει θα τον αγαπησει περισσοτερο?Αυτο το διαφορετικο ειναι που οταν αλλαζει ο καθενας,τον κανουμε αποδεκτο στη ζωη μας.Κι ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα εγω προσωπικα δεν μπορω να πιστεψω σ'αυτες τις αποδειξεις αγαπης.





    To γιατί να αλλάξει φύλο δεν θα το απαντήσω ούτε εγώ ουτε εσύ ουτε κανείς αλλος..Το ξέρει μόνο ο ίδιος. Και για να το κάνει θα είχε τους λόγους του (που δε μας αφορούν). Τώρα αν το γεγονός οτι η γυναίκα του στάθηκε δίπλα του ολα αυτά τα χρόνια και υποστήριξε την επιλογή του, και τον δέχθηκε όπως αυτός θα ήθελε να είναι και να νιώθει καλύτερα, δεν είναι για σενα απόδειξη αγάπης, τότε πάω πάσο... Μαλλον δίνουμε απλά διαφορετική έννοια και διάσταση στον όρο 'αγάπη΄
    picachu8
    15.12.2005, 16:14
    Ε ποτε..........

    Ανωμαλοι ανθρωποι....
    ageloudaki
    15.12.2005, 17:01
    Έμεινα άφωνη...
    δεν ξέρω τι να πω...
    Soiram
    16.12.2005, 07:45
    ...ενδιαφέρον. Είναι όντως μια τρυφερη ιστορία, αν και δεν βλέπω γιατί ο κύριος αυτός περίμενε στα γεράματα του να κάνει την αλλαγή φύλου, αφού την ήθελε τόσο πολύ. Πάντως είναι ενθαρυντικό ότι υπάρχει τέτοια αγάπη στο κόσμο, πάνω από φύλα και καταστάσεις!

    Σχετικά με αυτό το θέμα, υπάρχει μια ταινία την οποία είχα δεί πριν κάποια χρόνια (1-2) με την jessica lang στο ρόλο της συζήγου. Το όνομα του άνδρα που υπυδυόταν τον άντρα που αλλάζει φύλο δεν το θυμάμαι. Ήταν μια τρυφερή ιστορία, καθώς δείχνει τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει ο άντρας με τη δουλειά του (δουλεύει σε ένα εργοστάσιο) αλλά και με την υπόλοιπη οικογένεια του (τα παιδιά του). Αξίζει να τη δεί κανείς...μπορείται να ψάξετε στο video club, εκεί την βρήκα εγώ.
    jackal
    16.12.2005, 08:22
    Ρε παιδια στην Βρετανία συνέβη, από τους Αγγλους ολα ειναι πι8ανα!και στην τελικη ναι στην διαφορετικοτητα ειδικα οταν αυτη δεν προκαλει προβληματα!
    Αστειο μου φανηκε σαν γεγονος!Αλλοι πουλανε πρεζα στα δημοτικα...
    Kerato
    06.01.2006, 13:27
    Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!!!