ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Oasis εναντίον θαυμαστών!!!!

    ageras
    16.12.2005, 13:25
    Οταν αρχίζεις να καταφέρεσαι εναντίον αυτών που γουστάρουν τη μουσική σου, τότε υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Ο Νόελ Γκάλαχερ, αφού τα έβαλε σχεδόν με όλους τους rock stars, τώρα άρχισε να κατηγορεί και τους οπαδούς των Oasis, χαρακτηρίζοντάς τους “μαστουρωμένους”.
    O τραγουδιστής του γκρουπ δήλωσε πως απεχθάνεται τους fans που δεν έχουν ετοιμαστεί πριν τον συναντήσουν ή που δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν σωστά τη φωτογραφική τους μηχανή: “Δεν μου αρέσει να φωτογραφίζομαι μαζί τους, γιατί οι μισοί από τους οπαδούς μας είναι αρκετά μαστουρωμένοι για να χρησιμοποιήσουν φωτογραφική μηχανή. Εχω περάσει πολλές ώρες της ζωής μου με ηλίθιους που έχουν φωτογραφικές μηχανές και δεν ξέρουν πως χρησιμοποιείται το φλας”.
    Ο Γκάλαχερ συνέχισε: “Υπάρχουν κι αυτοί που έρχονται και σου ζητούν αυτόγραφο, τους απαντάς καταφατικά και μετά σου λένε πως δεν έχουν στυλό. Είναι σαν να πηγαίνεις να παίξεις ποδόσφαιρο χωρίς παπούτσια. Μου τη δίνει όταν μου δίνουν εισιτήρια λεωφορείου για να τους βάλω αυτόγραφο. Δεν έχω πρόβλημα να υπογράφω σε εξώφυλλα δίσκων. Αν μου ζητήσουν να το κάνω πάνω σε ένα πακέτο από τσιγάρα θα τους πω να πάνε να αγοράσουν δίσκους μας για να βάλω τα αυτόγραφά μου”.


    Πηγή:rockroll.gr

    Και αναρωτιέμαι......Μήπως την είδαν κάπως τα παιδιά?????
    Τςτςτςτςτςτςτςτς!!!!!!!!

    doritsa78
    16.12.2005, 13:53
    Μηπως?Γιατι ετσι ρε παιδια?Ντροπη σας.
    nikostheater
    16.12.2005, 20:27
    Οασις...ενα γκρουπ του οποιου η μουσικη συνεισφορα ηταν 1-2 κομματια και την εχουν δει και σταρ...βρε ουστ!ζωα!
    ageras
    17.12.2005, 12:37
    Συνεχίζοντας τις προκλήσεις εναντίον των θαυμαστών τους έκαναν κι άλλα.Διαβάστε κι αυτό!!!


    "Το κοινό εκνεύρισαν οι Oasis χτες βράδυ στη διάρκεια live τους στην Γλασκόβη. O λόγος είναι ότι o Λίαμ Γκάλαχερ αφιέρωσε το κομμάτι τους “Bring it Down” στον Ιρλανδό ποδοσφαιριστή Ρόι Κιν που πρόσφατα υπέγραψε στην Celtic, εξαγριώνοντας έτσι οπαδούς της Rangers που παρευρίσκονταν στο live.
    Η αφιέρωση αυτή ώθησε λοιπόν του οπαδούς της Rangers να τους γιουχάρουν ενώ μερικοί πέταξαν και πλαστικά μπουκάλια μπύρας προς το γκρουπ και ο Λiαμ απάντησε λέγοντας: “ Μπορείτε να το δεχτείτε έτσι δεν είναι; Είστε ώριμοι.
    Τόσο ο Νόελ όσο και ο Λιαμ Γκάλαχερ είναι οπαδοί της Manchester City αλλά στο παρελθόν έχουν εκφραστεί θετικά για την Celtic."

    Πηγή:rockroll.gr


    μικρή πατρίδα σώμα μου κι αρχή,η γη μου εσύ,ανάσα μου κι αέρας......


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 17-12-2005 12:38 ]
    Red-Rose
    17.12.2005, 17:30
    εγω παλι αλλου σκαλωσα.... οι οπαδοι αυτοι ειναι τοσο ΖΩΑ που τους πειραξε ενα σχολιο για εναν ποδοσφαιριστη κι οχι τα σχολια γι αυτους; ΟΚ εμεις δε χαλαμε χατηρια χαχαχα
    nikostheater
    17.12.2005, 19:43
    Ε προφανως το συγκροτημα ανεκδοτο εχει και οπαδους που τους αξιζουν...
    ageras
    10.01.2006, 10:54
    Τι νόμιζαν; Οτι μπορούν να τα “χώνουν” σε όλους και οι ίδιοι να μένουν στο απυρόβλητο; Αυτή τη φορά μάλλον βρήκαν τον μάστορά τους. Ο Αλεξ Καπράνος, frontman των Franz Ferdiinand καταφέρθηκε εναντίον του τραγουδιστή των Oasis, Λιαμ Γκάλαχερ, αποκαλώντας τον κοπελίτσα!

    Ο Καπράνος δήλωσε στην εφημερίδα Sun: “Ξέρει ότι μπορεί να μπει στις εφημερίδες με το να είναι όσο πιο αγενής γίνεται. Διαβάζοντας τα άρθρα γι’ αυτούς, είχα την εντύπωση πως πρόκειται για μία ανήσυχη, νευρωτική κοπελίτσα του γυμνασίου. Νομίζω ότι όλες οι σύγχρονες μπάντες, από τους Bloc Party ως τους Kaiser Chiefs, τον τσούζουν…”. Κάτι μας λέει πως αν ο Λίαμ απαντήσει, δεν τον ξεπλένει ούτε ο Ιορδάνης ποταμός τον Καπράνος…

    Πες τα βρε Άλεξ!!!!!!!!

    Πηγή:rockroll.gr

    Live and let live


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 10-01-2006 10:56 ]
    maspa
    10.11.2006, 21:21
    Δεν ήξερα τίποτα από τα παραπάνω....
    Απογοητεύτηκα......
    demi11
    25.04.2007, 22:52
    Μεγάλη απογοήτευση!!!!!!!!!!!!!!Μου αρέσουν πολύ κάποια κομμάτια τους και θεωρούνται επιτυχημένο συγκρότημα, αλλά αυτό δεν τους δίνει το δικαίωμα να φέρονται έτσι στους fans τους!!!!!!!!!!!! Έλεος...πώς την έχουμε δει????