ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.853 μέλη

    Καμια προταση ρεπερτοριου?

    eleana
    12.01.2006, 20:04
    Καλησπερα σε ολους!!! Να εχετε ολοι μια υπεροχη χρονια!!! Εδωσε ο καλος Θεουλης και βρηκα μια αριστη συνεργασια με ενα επαγγελματικο γκρουπ για live,εντεχνο, ροκ,(και οχι μονο) σε ελληνικο και αγγλικο στιχο.ΚΑθως προχωραει το πραγμα,, διαπιστωνω οτι ελαχιστες καλες επιλογες ρεπερτοριου υπαρχουν για φωνες επιδοσεων και αξιωσεων... Ελεος...Οχι αλλο Μπλε!!! Για ριξτε καμια προταση για ρεπερτοριο γιατι εχω στερεψει..... Υπαρχει επισης διαθεση για πειραματισμους...
    Αν εχετε και lyrics και ακορντα να μου στειλετε, θα ξεκινουσατε τη νεα χρονια με plus ποντους! Φιλια!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eleana στις 12-01-2006 20:06 ]
    Hastaroth
    12.01.2006, 23:27
    Σέ τί χώρους προγραμματίζετε να παίξετε;

    Πάντως τά πράγματα από άποψη επιλογών δέν είναι τόσο μαύρα όσο τά φαντάζεσαι.

    Μπορώ νά σού στείλω κάποια lyrics και ακκόρντα από κομμάτια έντεχνου ρεπερτορίου που έχω από την εποχή που συμμετείχα σε ένα τέτοιο σχήμα.
    eleana
    12.01.2006, 23:51
    Σε μουσικες σκηνες....Μικρα μαγαζια, αλλα και καποια ροκ κλαμπακια . Με ενδιαφερει πολυ και το ξενο ρεπερτοριο. Σε ευχαριτω
    St_Anger
    13.01.2006, 11:55
    Ελεάνα κοίτα να δεις...!
    μπορείτε να αρχίσετε με κάποια κομματάκια κλασικά θα έλεγα όπως Scorpions, Ιωαννίδης και λοιπά.....! όσο για στίχους ή ακκόρντα εγώ πολύ ευχαρίστως να σου δώσω αλλά δεν είναι και τόσο έντεχνα.....
    anderchan
    13.01.2006, 11:58
    Θα μπορούσες νομίζω να βρεις τραγούδια για το ρεπερτόριο σου (αν έχω καταλάβει καλά το στυλ) από Alanis Morisette, Skunk Anansie, Anouk, Evanescense, ή ακόμα και από Anastacia, Dido, No Doubt. Καλές μουσικές!...
    eleana
    13.01.2006, 15:32
    Γεια...ΝΑι κατι τετοιο...αν και εχω ηδη απο τα περισσοτερα προσωπα που αναφερεις...
    eleana
    13.01.2006, 15:34
    Tahnx... Απο το στυλ σου εχω βαλει κατι απο nightwish