ελληνική μουσική
    857 online   ·  210.851 μέλη

    Ομαδικα μαθηματα αρμονιου?

    marios1_618
    11.02.2006, 03:01
    Μηπως ξερει κανεις καπου που να γινονται μαθηματα αρμονιου σε group ενηκλικων και να αρχιζουν περιπου αυτην την εποχη; (Κατι σαν αρχη 2ου εξαμηνου σε σχολη)Πηγα στον Νακα και μου ειπαν οτι τα group αρχιζουν μονο Σεπτεμβριο και τωρα μπορω να κανω μονο ιδιαιτερα αλλα η μουσικη μου βγαζει και λιγο την ιδεα της συντροφικοτητας, της παρεας! Παλιοτερα ειχα προσπαθησει και μονος μου με το Autorgan και το αρμονιο μου.
    airflow
    11.02.2006, 03:47
    Καλυτερα ειναι να κανεις μονος σου.40 λεπτα εσυ κι ο δασκαλος.Σου δινει και τη δυνατοτητα να παραδειγματιστεις απο αυτον.Τα μαθηματα μαζι με αλλους διαρκουν μεν 1 ωρα αλλα αν εισαι σε ενα τμημα με αλλα 2 ατομα π.χ,εσενα δεν θα σου αναλογουν ουτε τα μισα,ασε που μπορει εσυ π.χ να εχεις τη δυνατοτητα να τα "παρεις" πιο γρηγορα αλλα να πρεπει να μεινεις στα ιδια με τους αλλους.Για παραδειγμα εγω ξεκινησα τον Οκτωβριο.Σε 2 βδομαδες απο τωρα μπαινω στο Αutorgan2.Eνω μια αλλη κοπελα που κανει αλλη ωρα και με την οποια υποτιθεται οτι θα μπαιναμε μαζι σε group(και τελικα καναμε ιδιαιτερα),θελει ακομη 2 μηνες για να τελειωσει το Αutorgan1 γιατι οι δικοι της ρυθμοι ειναι πιο αργοι.Γνωμη μου ειναι να κανεις ιδιαιτερα.Ετσι κι αλλιως και με το δασκαλο μια παρεα θα γινετε και θα δεις οτι θα παιζετε και μαζι πολλες φορες.Εμενα μου εχει κανει μεγαλο καλο ο δασκαλος μου που συμμετεχει ενεργα πολλες φορες.Με κανει να θελω εστω και στο ελαχιστο να μπορεσω σε μερικα χρονια να παιζω σαν αυτον.Και ειναι επικεντρωμενος 100% σε μενα για 40 λεπτα.Θα πηγαινεις και με τους κανονικους ρυθμους και θα κανεις κανονικα τη θεωρια και οχι "ταχυρυθμα και χωρις μελετη στο σπιτι" οπως διαφημιζει ο Νακας για τα μαθηματα ενηλικων σε group..Και μαλιστα λεει οτι δεν υπαρχει υποχρεωση για συμμετοχη σε εξετασεις.Εγω τα κανω ολα λεπτομερειακα και εχω αγορασει αρμονιο στο οποιο καθε φορα ο δασκαλος που βαζει ασκησεις και κομματια να μελεταω κανονικα.Θα δωσω και κανονικα την εξεταση(νομιζω το Μαϊο μου ειπε οτι θα ειναι)και θα παιξω τον Απριλιο ενα κομματι μαζι με 2 παιδια σε μια μικρη συναυλια του ωδειου.Μη φανταστεις σπουδαια πραγματα,αλλα εστω χαιρομαι να βλεπω μια μικρη εξελιξη.Θα εχεις την ευκαιρια να μπεις σε καποιο group οταν θα κανεις θεωρητικα μαθηματα στο μελλον.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : airflow στις 11-02-2006 03:47 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : airflow στις 11-02-2006 03:50 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : airflow στις 11-02-2006 03:53 ]
    vouliakis
    11.02.2006, 09:56
    Συμφωνώ... Τα μαθήματα μουσικής, πρέπει να είναι ιδιαίτερα: εσύ κι ο δάσκαλος.


    marios1_618
    11.02.2006, 17:28
    Ευχαριστω πολυ παιδια! Μαλλον εχετε δικιο...Θα σας πω συντομα για τις νεες περιπετειες μου εκτος κι αν προλαβει και κανει αφιερωμα το CNN στο νεο μουσικο ταλεντο απο Ελλαδα!
    airflow
    13.02.2006, 03:18
    Πριν ή μετα το δικο μου αφιερωμα?