ελληνική μουσική
    973 online   ·  210.856 μέλη

    Θόρυβος και έξωση

    lakisglx
    13.03.2006, 00:54
    re paidai molis phra drums k exoun pesei oloi panw mou na me fane epidh kanoun thoribo.... ti na kanw? ta lastixa arkoun? einai k akriba... mporw na brw metaxeirismena?


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 13-03-2006 00:58 ]
    Huiming
    08.06.2006, 16:19
    sos εσεις οι εμπειροι σωστε μας!!!!!!!!!!
    Huiming
    08.06.2006, 16:21
    ριχτε καμια ιδεα!!!!
    maroulaki_321
    08.06.2006, 16:30
    Θα μπορούσες να επικαλεστείς οτι στις ώρες κοινής ....φασαρίας, είσαι ελευθερος να κάνεις οτι θές..Αλλα επειδή θα σε κράξουν, καλό είναι να έρθεις σε συννενόηση με τους γείτονες για μια ωρίτσα την ημέρα. Π.χ 6-7 να παίζεις, κι αυτοι σε τελική ας κάνουν υπομονή!!!
    Α, και...κανείς δεν έχει δικαίωμα να σου κάνει έξωση όσοι και να υπογράψουν. Γιατί πολύ απλά ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΩΜΑ να παίζεις, σε λογικά πάντα πλαίσια και κατόπιν συννενόησης.
    Ας λήξει πια η χούντα των απανταχού γειτόνων
    prochatz
    08.06.2006, 19:31
    Αν δεν τα καταφέρεις με το διπλωματικό τρόπο, το μόνο που μπορώ να σου πω σα φυσικός είναι να γεμίσεις το δωμάτιο που παίζεις με αυγοθήκες . Ναι, καλά διάβασες, αυγοθήκες. Χάρτινες κατά προτίμηση. Θεωρητικά ο ηχός που θα βγαίνει από το δωμάτιο θα είναι κατά πολύ λιγότερος από τον τωρινό. Τώρα, δεν ξέρω πως θα είναι ένα δωμάτιο γεμάτο αυγοθήκες στους τοίχους αλλά... ντραμς ήθελες.



    επισυναπτόμενα: k031.jpg 
    STR
    08.06.2006, 19:34
    Το μέλος prochatz στις 08-06-2006 στις 19:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αν δεν τα καταφέρεις με το διπλωματικό τρόπο, το μόνο που μπορώ να σου πω σα φυσικός είναι να γεμίσεις το δωμάτιο που παίζεις με αυγοθήκες . Ναι, καλά διάβασες, αυγοθήκες. Χάρτινες κατά προτίμηση. Θεωρητικά ο ηχός που θα βγαίνει από το δωμάτιο θα είναι κατά πολύ λιγότερος από τον τωρινό. Τώρα, δεν ξέρω πως θα είναι ένα δωμάτιο γεμάτο αυγοθήκες στους τοίχους αλλά... ντραμς ήθελες.






    polu kalh h idea sou akh!!!
    ki enas filos mou exei gemisei to dwmatio tou me augo8hkes epeidh paizei drums kai den akougetai toso dunata!!!

    Hastaroth
    08.06.2006, 21:55
    Καλοί μου άνθρωποι (που λέει και ο Βέγγος..) υπάρχουν ωραιότατα σετάκια practice μέ κανονικές μεβράνες στά "τύμπανα" και μέ "κύμβαλα" από ειδικό πλαστικό ώστε να μήν χάνεται μέν η αίσθηση τού χτυπήματος καί τής αναπήδησης τής μπαγκέτας αλλά επίσης να είναι (σχεδόν) αθόρυβα.Αν ψάξετε στά μαγαζιά μέ μουσικά όργανα όλο και κάτι θα βρήτε...
    Huiming
    09.06.2006, 14:06
    ΤΑ ΜΠΟΥΚΟΣΑ ΜΕ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΚΑΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΜΕΙΩΘΕΙΚΕ ΠΟΛΥ, ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΥΓΟΘΗΚΕΣ . . . . ΑΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΙΣΑ ΠΟΥ ΧΩΡΑΩ ΕΓΩ !!!!
    dimi589
    09.06.2006, 14:31
    Το μέλος prochatz στις 08-06-2006 στις 19:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αν δεν τα καταφέρεις με το διπλωματικό τρόπο, το μόνο που μπορώ να σου πω σα φυσικός είναι να γεμίσεις το δωμάτιο που παίζεις με αυγοθήκες . Ναι, καλά διάβασες, αυγοθήκες. Χάρτινες κατά προτίμηση. Θεωρητικά ο ηχός που θα βγαίνει από το δωμάτιο θα είναι κατά πολύ λιγότερος από τον τωρινό. Τώρα, δεν ξέρω πως θα είναι ένα δωμάτιο γεμάτο αυγοθήκες στους τοίχους αλλά... ντραμς ήθελες.








    Εγώ ξέρω ότι με φελιζόν μπορείς να έχεις αρκετά καλή
    ηχομόνωση..πάντως από το να έχεις αυγοθήκες καλύτερα φελιζόν....
    uNick
    09.06.2006, 17:11
    Βεβαίως υπάρχει και άλλη λύση... Να μετακομίσεις ! ! !

    Μην το γελάς... Με αυτόν τον τρόπο θα έχεις τα εξής:
    1. Θα αλλάξεις χώρο, οπότε θα ανανεωθείς.
    2. Ίσως το νέο σπίτι να έχει χαμηλότερο νοίκι από το τωρινό.
    3. Ψάχνοντας για το νέο σπίτι, έχεις την πολυτέλεια να βρεις αυτό που σε βολεύει, και φυσικά θα έχει ένα δωμάτιο στα τετραγωνικά που θέλεις για να το κάνεις studio, να το μονώσεις (με αυγοθήκες, κουβέρτες, μονωτικό για studio ή οτιδήποτε άλλο σε φωτίσει ο μεγαλοδύναμος...).
    4. Και φυσικά... την έχεις φέρει στους τωρινούς σου γείτονες, φεύγοντας πριν σε "διώξουν"...
    prochatz
    09.06.2006, 17:15
    @Huiming and @dimi589 and @unick

    nikos_f3n
    11.08.2006, 14:18
    Ενα στρωμα φελιζολ σε ολους τους τοιχους και πανω στο φελιζολ αυγοθηκες. Και αν εισαι υπερβολικος αλλο ενα στρωμα φελιζολ πανω απο τις αυγοθηκες. Θεωρητικα καλο ακουγεται. Επισης αγοραστε μεγαλα πανο η αφισες ωστε να αναβαθμισετε την αισθητικη του δωματιου σας! Θεωρητικα ολα αυτα πρεπει να δουλευουν τελεια