ελληνική μουσική
    876 online   ·  210.851 μέλη

    Για νέες ΠΟΠ φωνές, μουσικούς & όσους ξέρουν μουσικό προγραμματισμό!

    Anonymous
    01.10.2003, 01:32
    Γεια σε όλους... Είμαι επισκέπτης στο musicheaven και μου άρεσε η σελίδα και το φόρουμ...
    Λίγα λόγια για μένα... Γράφω μουσική και στίχους... Κυρίως POP κομμάτια, λίγα περισσότερο λαϊκα, κάποιες ροκ μπαλάντες...
    Ψάχνω να βρω ενδιαφέρουσες φωνές με μεγάλη γκάμα και έκταση... Να ξέρουν από μουσική και να έχουν εμπειρία και να έχουν κάνει μαθήματα στο τραγούδι (φωνητική ή τραγούδι).
    Ψάχνω επίσης έμπειρους μουσικούς (κιθάρα, πιάνο, μπουζούκι, drums, τουμπερλέκι κ.λπ.) και άτομα που γνωρίζουν απο programming (cubase).
    Σκοπός είναι να φτιάξουμε μια καλή ομάδα μουσικών και φωνών, να ετοιμάσουμε demos και να τα προωθήσουμε, προκειμένου να μπορέσει ο καθένας μας να ασχοληθεί με αυτό που ψάχνει... Γιατί στο πρώτο βήμα έχω καταλάβει μετά από αρκετό καιρό που το ψάχνω ότι χρειάζεται συλλογική δουλειά από άγνωστους - ανερχόμενους και όχι μεμονωμένες προσπάθειες...
    Αν ενδιαφέρεσαι απάντησε εδώ με το email σου, λέγοντας και τι ακριβώς σε ενδιαφέρει.
    Μόνο σοβαρές προτάσεις παιδιά!
    Υ.Γ.: Ας γράψει και όποιος ενδιαφέρεται για ESC, αλλά σύντομα!
    jorge
    01.10.2003, 09:26
    Αγαπητε φιλε, καλωσορισες στην παρεα μας. Καλο ειναι βεβαια να αφησεις ενα ονομα η να γραφτεις μελος για να ληφθει περισσοτερο σοβαρα η αγγελια σου.Επισης θα ηταν καλο να μας διευκρυνισεις ποιος ακριβως θα ειναι ο δικος σου ρολος στο ολο εγχειρημα. Εχεις καποιο στουντιο; Θα παιρνεις καποιο ποσο απο οποιον σε προσεγγιζει; Κατι σαν ατζεντης μου ακουγεται...
    Θα σε παρακαλουσα τελος να γραψεις εσυ το email σου και οχι οι ενδιαφερομενοι. Τa emails δεν ειναι ωραιο να εμφανιζονται ετσι 'χυμα' σε ενα θεμα γιατι υπαρχει και το spamming...

    Συγχωρεσε με για τα παραπανω αλλα κατα καιρους εμφανιζονται διαφοροι κακοβουλοι που προσπαθουν να εκμεταλλευτουν καταστασεις και προσωπα, επομενως πρεπει και εμεις να προστατευσουμε τα μελη, οσο μπορουμε. Αν ακολουθησεις τις συμβουλες μου πιστευω πως θα σου απαντησουν πολλοι, μια και εχεις ερθει στον καταλληλο χωρο για μουσικες συνεργασιες. Καλη τυχη στην προσπαθεια.
    Anonymous
    01.10.2003, 17:53
    Hello again!
    Καλά κάνεις και μου δίνεις οδηγίες, όπως είπα είμαι καινούριος στη σελίδα σας!
    Πολύ σύντομα θα γίνω και μέλος της...
    Δεν είμαι manager!!! Όπως εξηγώ και πιο πάνω γράφω μουσική και στίχους... Φυσικά και δε ζητάω χρήματα από τα παιδιά που θα απαντήσουν στο μήνυμά μου... Αυτό που θέλω είναι να φτιάξουμε ορισμένα demos για να ακούσουν κάποιοι άνθρωποι, προφανώς δισκογραφικέ εταιρίες, τη δουλειά μας... Από κάποιους και από εμένα τη σύνθεση, από άλλους τη φωνή κ.λπ.
    Όποιος δεν μπορεί να αφήσει email ας στείλει στο nonstopmusicmadness@hotmail.com
    Αυτά από εμένα... Θα ξαναστείλω μήνυμα όταν γραφτώ στη σελίδα ως μέλος!
    Φιλικά
    Γιάννης
    Back_For_More
    05.10.2003, 19:58
    an 8es ri3e mia matia sth selida moy
    pasxalidis.musicheaven.gr
    douleuo cakewalk k fruity loops
    Anonymous
    06.10.2003, 00:28
    Hello file mou...
    Exw dei ti selida sou arketo kairo prin anartisw tin aggelia! Exw katevasei kai orismena demo sou... An theleis steile sto email pou dinw kapoio tilefwno gia na se parw...
    Giannis
    Back_For_More
    12.10.2003, 15:11
    To mail sou de douleuei ,mallon den to exeis grapsei sosta
    Steile moy ena keno mail me to onoma sou mono sto pasxalidis@musicheaven.gr