ελληνική μουσική
    973 online   ·  210.856 μέλη

    Οι Greenday ετοιμάζουν νέα τραγούδια!

    ageras
    06.06.2006, 11:44
    Σε δηλώσεις του στο MTV News, o frontman των Green Day Μπίλι Τζο Αρμστορνγκ αποκάλυψε ότι ήδη το γκρουπ δουλεύει καθημερινά ιδέες και ετοιμάζει ντέμο με νέα κομμάτια για το επόμενο άλμπουμ τους το οποίο όπως είπε, θα αποτελέσει σημαντικό γεγονός όταν κυκλοφορήσει.

    Συγκεκριμένα ο Αρμστρονγκ δήλωσε: “Οτιδήποτε κάνουμε γίνετε 100% με ενέργεια και πάθος. Το νέο μας άλμπουμ είναι σίγουρο ότι θα αποτελέσει ένα σημαντικό γεγονός και όχι απλά μια ακόμα κυκλοφορία. Σε αυτό το σημείο το να βγάλουμε ένα άλμπουμ με 12 κομμάτια βιαστικά απλά για να τα κυκλοφορήσουμε, θα ήταν κάτι βαρετό για μας. Θέλουμε να ετοιμάσουμε κάτι που θα έχουμε σκεφτεί καλά και έχουμε δώσει όλο μας το αίμα για αυτό.

    Ο μπασίστας του γκρουπ Μάικ Ντερντ δήλωσε: “Επιστρέψαμε στην νοοτροπία που είχαμε και στο American Idiot δηλαδή αυτό που έχουμε να κάνουμε είναι να σβήσουμε όλους τους κανόνες και να είμαστε παραγωγικοί”.

    Επίσης ο Αρμστρονγκ τόνισε ότι το γκρουπ συνεχίζει ακόμα να δουλεύει τo project της ταινίας που θα βασίζεται στο American Idiot λέγοντας: “Κάθε εβδομάδα υπάρχουν περισσότερες ιδέες σχετικά με το να κάνουμε μια ταινία που θα βασίζεται στο American Idiot και αυτό θα συμβεί οπωσδήποτε”.

    Πηγή:rockroll.gr



    επισυναπτόμενα: greenday.jpg 
    Jimy
    06.06.2006, 15:38
    Ντου γιου χαβ δε ταιμ του λισν μι του μι γουαιλ..

    Τελευταία έχουν αρχίσει να μ'αρέσουν αν και είμαι της κλασσικής
    κάτι έχει γκρεμίσει!φούρνος ή κάτι μάλλον μέσα μου





    επισυναπτόμενα: love_is7.jpg 
    alexia-vicky
    07.06.2006, 19:22
    Αυτό τώρα είναι απειλή ή πρόκληση? Όπως και να έχει, το περιμένουμε με ανυπομονησία....Ελπίζω να είναι τόσο καλή δουλειά όσο η πρώτη...


    poison_girl
    08.06.2006, 19:12
    οτι εχω ακουσει καινουριο απο Greenday ηταν το ιδιο τελειο οπως και του American Idiot μη σας πω κ ακομα καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    rompa
    08.03.2007, 20:19
    Στο "The Simpsons Movie", που θα βγει στις αίθουσες στις 27 Ιουλίου θα εμφανίζονται και οι Green Day. Οι Green Day λοιπόν φαίνεται ότι είναι οι αυτοί που ανοίγουν τον "χορό" των guest εμφανίσεων στην ταινία. Πληροφορίες μάλιστα τους θέλουν να συμμετέχουν και στο soundtrack της ταινίας με ένα κομμάτι
    vero
    08.03.2007, 21:05
    ante ante na doume!!!!


    tha to perimenoume me anipomonhsia
    absurdus_delirium
    08.03.2007, 21:18
    Πάνκηδες με παιδιά, έξυπνο στίχο και ιδιαίτερο ήχο! When I come ar-ah-ound....

    mmmsss
    09.03.2007, 21:13
    Απο τα αγαπημενα μου συγροτηματα, ολοι η τοιχοι του σχολειου μου γραφουν παντου Green Day!!


    greenday4ever
    15.07.2007, 17:12
    Μακάρι ρε παιδιά να βγάλουν καινούργιο CD!!! Τους λατρεύω!!! Μηπως ξέρετε πότε θα κυκλοφορήσει????
    GREEN DAY 4EVER!!!!
    melinakef
    15.07.2007, 17:57
    οντως μακάρι να βγάλουν cd...κ αν είναι σαν το American idiot σίγουρα θα το λατρέψουμε.............!!!
    maspa
    15.07.2007, 18:47
    Το American idiot δε με "τρέλανε". Ελπίζω να είναι καλύτερο
    greendayrocks
    16.09.2007, 16:04
    Τελεια νεα!!!λατρευω τους Green day!!!!!!!!!
    fadetoblack
    22.09.2007, 00:48
    Παράθεση:
    ...Πληροφορίες μάλιστα τους θέλουν να συμμετέχουν και στο soundtrack της ταινίας με ένα κομμάτι...


    Δεν μπορώ να πω ότι συμμετείχαν ακριβώς... Έκαναν 1μιση λεπτό διασκευή το theme των Simpsons κ πρόσθεσαν τα lyrics "DA DA DA DA DA DA DA DAAA DAAA"
    demi11
    24.09.2007, 15:53
    Πάντως η εμφανιση τους στην ταινια the Simpsons ήταν όλα τα λεφτα...Είχε πολυ γέλιο! Ιδιαίτερα η εκκλησιαστική εκδοχη του American idiot!!!