ελληνική μουσική
    699 online   ·  210.857 μέλη

    S. O. S. Μήπως κανείς έχει το βιβλίο;

    yokor
    11.06.2006, 19:40
    Συγνώμη που ανοίγω πάλι ένα μη μουσικό θέμα, αλλά χρειάζομαι την βοήθειά σας σε κάτι, αν φυσικά μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

    Εδώ και πάρα πολύ καιρό αναζητώ 2 βιβλία του Μενέλαου Λουντέμη, το "Της γης οι αντρειωμένοι..." και το "Ταξίδι στην απεραντοσύνη" και δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Έχω ψάξει σε όλα τα βιβλιοπωλεία, απευθύνθηκα και στις εκδόσεις Δωρικός, αλλά δεν κυκλοφορούν πια.

    Μελετώ το έργο του Λουντέμη και γράφω κάτι σχετικό γι΄αυτό, δεν μπορώ όμως να το ολοκληρώσω, γιατί μου λείπουν τα 2 αυτά βιβλία.Αν κάποιος, λοιπόν, έχει τα βιβλία και την ευγενή καλοσύνη, ας επικοινωνήσει μαζί μου, ας μου τα δανείσει για λίγο, έστω για να τα βγάλω μόνο φωτοτυπίες.

    Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!
    ageras
    11.06.2006, 21:25
    Τα βιβλία δεν τα έχω αλλά μπορείς να τα παραγγείλεις (είναι διαθέσιμα) από εδώ.


    yokor
    11.06.2006, 21:34
    Σ΄ ευχαριστώ πάρα πολύ, αλλά δυστυχώς έχω επικοινωνήσει με το βιβλιοπωλείο στο παρελθόν, το οποίο με τη σειρά του επικοινώνησε με τον εκδότη, αλλά τα βιβλία δεν υπάρχουν. Ο μόνος τρόπος να τα βρω πια είναι από κάποιον που τα΄έχει στην βιβλιοθήκη του. Έχουν εκδοθεί μόνο μία φορά, σε αντίθεση με τα περισσότερα βιβλία του Λουντέμη που έχουν κάνει πολλές εκδόσεις, οπότε οι πιθανότητες να υπάρχουν σε κάποιο βιβλιοπωλείο είναι ελάχιστες... Σ΄ευχαριστώ πάντως!
    yokor
    12.06.2006, 10:54
    Καμιά ιδέα κανείς;
    KIT_KAT
    12.06.2006, 12:02
    Σε βιβλιοθήκες ρώτησες;
    yokor
    12.06.2006, 12:44
    Όχι, αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Το απέφευγα όλον αυτό τον καιρό γιατί οι βιβλιοθήκες της περιοχής μου δεν είναι και οι πιο ενημερωμένες και δεν ήθελα να απογοητευτώ για άλλη μία φορά, όμως νομίζω ότι ήρθε η ώρα να απευθυνθώ κι εκεί...
    KIT_KAT
    12.06.2006, 13:41
    Μπορώ αν θες να ρωτήσω στη δημοτική της Θεσσαλονίκης αύριο που θα πάω και να σου πω αν υπάρχουν.
    yokor
    12.06.2006, 14:10
    Αν σου είναι εύκολο, ρώτα. Τα ψάχνω τόσο καιρό αυτά τα βιβλία...Μου έχουν γίνει έμμονη ιδέα...Σ΄ευχαριστώ πάαααααρα πολύ!!!
    yokor
    22.06.2006, 22:48
    Καμιά πρόταση;Ακόμη να βρω τα βιβλία...