ελληνική μουσική
    867 online   ·  210.852 μέλη
    georgianoua
    20.06.2006, 15:12
    O γνωστός MSN Messenger, το πρόγραμμα άμεσης ανταλλαγής μηνυμάτων αλλάζει πλέον μορφή εκτός από ονομασία. 'Ετσι το Windows Live Messenger όπως είναι η νέα ονομασία, είναι το πρώτο πρόγραμμα που κυκλοφορεί η Microsoft δημόσια και εντάσσεται στις είκοσι και πλέον υπηρεσίες Windows Live που αναμένεται να ξεκινήσουν μέσα στο χρόνο.

    Με το Windows Live, η Microsoft φιλοδοξεί να ενοποιήσει αρκετές από τις Διαδικτυακές εφαρμογές - υπηρεσίες της κάτω από τη στέγη μιας ενιαίας πλατφόρμας. Εκεί θα ανήκουν το Windows Live Search, Windows Live mail, MSN Spaces, Microsoft Office Live και άλλα πολλά.

    'Ενα νέο χαρακτηριστικό στο καινούριο Messenger είναι η δυνατότητα κοινών φακέλων μεταξύ των χρηστών. 'Ετσι με το να σύρετε ένα αρχείο σε κάποια επαφή σας από τη λίστα του MSN, δημιουργείτε αυτόματα ένα κοινό φάκελο από τον οποίο μόνο εσείς και ο φίλος σας μπορείτε να κατεβάσετε τα αρχεία που περιέχει.

    Χρησιμοποιώντας τα Windows Live Contacts, όταν μια επαφή σας ανανεώσει τις πληροφορίες του προφιλ του/της, τότε αυτόματα ανανεώνεται και η ατζέντα του Messenger σας όπως επίσης και η ατζέντα του Windows Live Deskop Mail. Υπενθυμίζουμε ότι το Windows Live Mail αναμένεται να αντικαταστήσει το Hotmail ενώ θα ανοίξει τις πύλες του δημόσια μέσα στο χρόνο.

    Η συνομιλία με Video έγινε ακόμα πιο αξιόπιστη αν και ακόμα δεν υπάρχει δυνατότητα για συνομιλία ταυτόχρονα άνω των 2 ατόμων. Ακόμα η νέα έκδοση είναι βελτιστοποιημένη για λειτουργία σε συνδυασμό με τις web cams της Microsoft που αναμένεται να κυκλοφορήσουν τον Αύγουστο με την ονομασία LifeCams.

    Επιπλέον μια δυνατότητα που αναμενόταν αρκετά χρόνια στο MSN Messenger, γίνεται πια πραγματικότητα. Με τα offline messages μπορείτε πλέον να στέλνετε μηνύματα σε οποιαδήποτε επαφή σας ακόμα και αν δεν είναι online. Μόλις συνδεθεί, το μήνυμα θα φτάσει αυτόματα στον παραλήπτη.

    http://ideas.live.com/

    http://get.live-int.com/messenger/features

    enjoy!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : georgianoua στις 20-06-2006 15:36 ]


    nightwalker
    20.06.2006, 15:34
    @georgianoua,τα download links που παραθετεις δεν πρεπει να δουλευουν..νομιζω οτι το Live Messenger-οντας χρηστης του-μπορει να αποσταλλει μονο με προσκλησεις(invitations) και δεν νομιζω οτι υπαρχει προς downloading..
    christos-reg
    20.06.2006, 15:36
    Εγώ το είχα κατεβάσει από εδώ χωρίς πρόσκληση
    georgianoua
    20.06.2006, 15:38
    Όντως τα links που έχω δώσει για να κατεβάσεις δε λειτουργούσαν. Αλλά αν πάρεις την πρώτη διεύθυνση που έδωσα θα δεις ότι υπάρχει διαθέσιμο να το κατεβάσεις

    Εγώ το κατέβασα και είναι μια χαρά.

    Για invitations ξέρω κάτι άλλο που είναι το gmail.com
    nightwalker
    20.06.2006, 15:55
    Το μέλος georgianoua στις 20-06-2006 στις 15:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Για invitations ξέρω κάτι άλλο που είναι το gmail.com

    ναι,οντως για το gmail ισχυουν οι invitations.ειναι πολυ καλο web-based e-mail ομως και σας το προτεινω σε ολους!!Επισης εχει αποθηκευτικο χωρο 2,4+GB ο οποιος αυξανεται συνεχως!
    Haroulinda
    20.06.2006, 17:13
    Wowowowow... τέλεια!!! Υπέροχα!!!
    nightwalker
    20.06.2006, 18:56
    Το μέλος Haroulinda στις 20-06-2006 στις 17:13 έγραψε...
    Παράθεση:

    Wowowowow... τέλεια!!! Υπέροχα!!!

    αν θες haroulinda δωσε ενα mail να σου στειλω invitation!!
    οι καλες ιδεες πρεπει να μεταδιδονται!!