ελληνική μουσική
    973 online   ·  210.856 μέλη

    Συναυλία - Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη

    rapsodos
    24.11.2003, 12:28
    Χαιρετώ όλα τα μέλη του Musicheaven. Σας ενημερώνω οτι γίνεται μια εμφάνιση την Παρασκευή στις 28/11 στο bar Saga (Αμύντα 12 - περιοχή Αρχαίας Ρωμαϊκής Αγοράς) με δύο απο τα μέλη του Musicheaven, εμένα και το μέλος Dival. Η μουσική κειμένεται στο χώρο της ξένης ροκ σκηνής και του έντεχνου-ροκ.
    Πρότασή μου είναι να οργανωθεί μια συνάντηση μελών του Musicheaven επιτέλους και στη Θεσσαλονίκη, στο συγκεκριμένο χώρο, κάτω απο τον ήχο γνώριμων μελωδιών . Μπορεί μάλιστα όποιος θέλει να ερμηνεύσει και αυτός κάποια τραγούδια μόνος του ή και μαζί μας. Το περιβάλλον είναι τόσο φιλικό που τα πάντα επιτρέπονται. Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου ή να απαντήσουν στο forum. Ελπίζω, να βρεθούμε ...
    jorge
    24.11.2003, 13:17
    Μην ξεχάσετε να βγάλετε φωτογραφίες! Καλή συνεύρεση!
    yiannisyiannis
    24.11.2003, 16:38
    Φίλε Γιώργο, γενικά τις Παρασκευές είμαι απασχολημένος μέχρι αργά, οπότε είναι δύσκολο για μένα. Υπόσχομαι όμως ότι θα προσπαθήσω, μήπως και τα καταφέρω να έρθω, έστω και αργά, γιατί θέλω κι εγώ να γίνει αυτή η συνάντηση. Όποιος έχει ψηφιακή camera παρακαλείται να τη φέρει, για να στείλουμε καμιά photo στο jorge. Χμ, τώρα που το σκέφτομαι, αν δεν έχουν αντίρρηση και οι μουσικοί, θα μπορούσαμε να στείλουμε κι ένα mp3 με κάποιο απόσπασμα από τη συναυλία. Γιώργο αν συμφωνείς, την ηχογράφηση την αναλαμβάνω εγώ (αν καταφέρω να έρθω ).
    rapsodos
    25.11.2003, 09:46
    Γιάννη ελπίζω να τα καταφέρεις και να έρθεις έστω και αργά. Εμείς θα εκεί θα είμαστε. Και όσον αφορά το mp3 κανένα πρόβλημα. Αν μπορείς να το κάνεις γιατί όχι. Είναι και ωραία ιδέα εκτός των άλλων.
    yiannisyiannis
    25.11.2003, 13:58
    Γιώργο τι ώρα θα ξεκινήσετε να παίζετε; Και κάτι ακόμη που με ενδιαφέρει για την ηχογράφηση, υπάρχει κάποια μικροφωνική στο SAGA ή θα παίζετε unplugged?
    rapsodos
    25.11.2003, 15:56
    Ξεκινάμε να παίζουμε μετά τις 22:00, και τελειώνουμε κατα βούληση (όχι νωρίς πάντως). Αν και παίζαμε unplugged παλιά, τις τελευταίες φορές έχουμε μικροφωνική και έτσι θα παίξουμε και την Παρασκευή. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είμαι στη διάθεσή σου.
    olympos
    26.11.2003, 15:50
    re paidia pou einai ayth h Amynta?
    yiannisyiannis
    26.11.2003, 16:48
    Είναι ένα στενάκι κάπως λοξά έρχεται, ξεκινάει από την Ολύμπου λίγο πριν την αρχαία αγορά και καταλήγει στη Φιλίππου.
    Giorgos
    27.11.2003, 15:09
    Λοιπόν, για να οργανώνεστε λίγο καλύτερα οι Θεσσαλονικείς! Απαράδεκτο μέχρι στιγμής μόνο ο Γιάννης να έχει δηλώσει ότι θέλει να έρθει.
    Μια μερούλα έμεινε ακόμα. Λοιπόν επαναλαμβάνω:

    Αύριο Παρασκευή 28 Νοεμβρίου, στο bar Saga (Αμύντα 12 - περιοχή Αρχαίας Ρωμαϊκής Αγοράς), 2 μέλη του Μ/Η, ο Orpheus και ο Dival, έχουν live εμφάνιση!

    ¶ντε, παίδες, οργανωθείτε λίγο καλύτερα, είναι κρίμα η πρώτη συνάντηση στην συμπρωτεύουσα να μην τύχει ανάλογης σημασίας! Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς οι εν Αθήναις να ήμαστε στο live.
    jorge
    01.12.2003, 09:08
    Πως πήγε η συναυλία-συνάντηση;
    Περιμένουμε την ιστορία και φωτογραφίες!
    rapsodos
    01.12.2003, 10:08
    Καταρχήν καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα. Τώρα όσον αφορά το live πήγε πάρα πολύ καλά αλλά απο προσέλευση μελών θα σε γελάσω. Η μόνη που μου μίλησε και προφανώς η μόνη που ήρθε ήταν η Έλενα. Τώρα αν ήρθε άλλος και δεν με πλησίασε δεν το γνωρίζω. Πάντως πήγαμε καλά. Το μόνο αρνητικό ήταν οτι ήρθε κατα τις 1:30 η αστυνομία και μας σταμάτησε λόγω θορυβου. Δεν πειράζει τα έχουν αυτά τα Live μερικές φορές. Τώρα για φωτογραφίες έχουμε αλλά μόνο με εμάς να παίζουμε (αφού δε με πλησίασαν μέλη). Τέλος πάντων θα το ξαναπροσπαθήσουμε, δεν το βάζουμε κάτω.
    Εύχομαι και πιστεύω jorge η συνάντησή σας να τύχει της προσέλευσης μελών που της αξίζει.
    jorge
    01.12.2003, 10:44
    Καλό μήνα Γιώργο σε σένα και σε όσους πήγαν την Παρασκευή στα κρυφά και τώρα διαβάζουν αυτές τις γραμμές χεχε

    Όσον αφορά τις φωτογραφίες, ετοιμάζω ένα χώρο όπου θα βάζουμε φωτογραφίες από συναντήσεις, lives και δικές μας (ο καθένας θα έχει δικό του άλμπουμ), οπότε μπορείς να μου τις στείλεις όποτε θέλεις να τις καταχωρήσουμε.

    Στην Αθήνα πάντως γνωρίζουμε τη εστί "λαδάκι" και έτσι αποφεύγονται επαφές με τα όργανα της τάξης


    ΥΓ. Ποιά Έλενα ;
    rapsodos
    01.12.2003, 11:07
    Jorge το λαδακι το γνωρίζουμε και εμείς αλλά είχαν προηγηθεί διάφορα την προηγούμενη μέρα που δεν μπορώ λόγω χώρου και χρόνου να αναφέρω. Να σκεφτείς μόνο οτι υπήρχε περίπτωση να αναβληθεί ξανά. Oσο για ποια Έλενα δεν ξέρω το ψευδώνυμό της στο site. Δεν πστεύω όμως να έχει και μεγάλη σημασία. Αρκεί που μας τίμησε και μας μίλησε και την ευχαριστούμε γι'αυτό
    jorge
    01.12.2003, 11:23
    Φαντάζομαι θα ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη για σένα και μπράβο της που πήρε την πρωτοβουλία!

    Ποιό τραγουδάκι μας αφιερώσατε τελικά;
    rapsodos
    01.12.2003, 13:11
    Ένα δικό μου ''Στα όνειρά μου τριγυρνάς'' για να μην σας φέρω σε δύσκολη θέση να πείτε οτι δεν σας αρέσει αφού ούτως ή άλλως δεν το γνωρίζετε...ακόμα
    jorge
    01.12.2003, 14:23
    Quote:

    Ένα δικό μου ''Στα όνειρά μου τριγυρνάς'' για να μην σας φέρω σε δύσκολη θέση να πείτε οτι δεν σας αρέσει αφού ούτως ή άλλως δεν το γνωρίζετε...ακόμα



    Έξυπνο
    Ελπίζω να το ακούσουμε... σύντομα