ελληνική μουσική
    984 online   ·  210.856 μέλη

    Προσδιορίστε το ΕΔΩ... Άβυσσος η ψυχή του Αγγελακα...

    Feggarenia261
    30.06.2006, 22:30
    ''Εδώ δεν πιάνουν οι κατάρες δεν πιάνουν οι ευχές
    Εδώ το τώρα ζωντανεύει λίγη πίκρα απ' το χτες
    Εδώ οι άγγελοι δεν κλαίνε ούτε γλύφουν πληγές
    Εδώ η θλίψη δεν κερδίζει ποτέ

    Εδώ οι μέρες ταξιδεύον σαν χελώνες νεκρές
    Κι εγώ τρικλίζοντας τις ακολουθώ
    Εδώ οι σκέψεις ζωντανεύουν ναυάγια πυρκαγιές
    Καίγομαι ολόκληρος εδώ και ξανασβήνω εδώ

    Εδώ οι νύχτες δεν διψάνε γι' άλλες άγριες γιορτές
    Μονάχα σκιάχτρα τραγουδάνε με καρδιές δανεικιές
    Εδώ πεθαίνουν νυσταγμένοι οι τελευταίοι εραστές
    Εδώ η θλίψη δεν κερδίζει ποτέ''

    Οι παραπάνω είναι στίχοι του αξιοθαυμαστου (κατα τη γνώμη μου πάντα) Γ. Αγγελακα.. Ακούω λοιπόν γνώμες για το που θα μπορούσε να βρίσκεται αυτο το ''Εδώ''... Σε ποιό εδώ πιστευει ο καθένας σας οτι αναφέρεται...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Feggarenia261 στις 30-06-2006 22:39 ]


    uNick
    01.07.2006, 11:25
    Πιθανώς αναφέρεται στο ίδιο του το μυαλό λίγο μετά το "shoot-άρισμα"... όταν το σώμα χαλαρώνει, και η ψυχή ταξιδεύει σε άλλες διαστάσεις, κάπου μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας... σε κόσμους παράλληλους με την πραγματικότητα...
    Timandra
    09.07.2006, 16:11
    Το μέλος uNick στις 01-07-2006 στις 11:25 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πιθανώς αναφέρεται στο ίδιο του το μυαλό λίγο μετά το "shoot-άρισμα"... όταν το σώμα χαλαρώνει, και η ψυχή ταξιδεύει σε άλλες διαστάσεις, κάπου μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας... σε κόσμους παράλληλους με την πραγματικότητα...


    Εγώ θα έλεγα ,αντί για 'πιθανώς', 'προφανώς' και θα το γενίκευα και εκτός Αγγελάκα,σε φάσεις όσων καίγονται από το οτιδήποτε...Κατά τα άλλα μ'αρέσει πολύ ο Αγγελάκας και πήγα και τον άκουσα πρόσφατα με Επισκέπτες...Δεν έδωσε πολλά,σε αντίθεση με τη μπάντα,αλλά παραμένει η εφηβεία πολλών,οπότε ας δείξουμε επιείκεια...