ελληνική μουσική
    1042 online   ·  210.853 μέλη

    Επανέρχονται οι Exoristoi!!!

    ageras
    04.07.2006, 00:16
    Ακολουθεί δελτίο τύπου. (Το είδα στο rocking.gr)

    Pre-release party στις 4 Ιουλίου


    Ο Ιούλιος του 2006 σηματοδοτεί την επιστροφή της cult μπάντας Exoristoi, οι οποίοι οπλισμένοι με νέο αίμα στο line-up τους και την επιστροφή τους στον επικό ήχο που τους ανέδειξε, είναι αποφασισμένοι να δώσουν δυναμικό παρόν στην εγχώρια metal σκηνή, με στίχους εξ' ολοκλήρου γραμμένους στην αγγλική γλώσσα! Το album θα κυκλοφορήσει μέσω της Sonic Age Records στις 17 Ιουλίου και θα περιέχει 8 συνθέσεις και 2 video.

    Οι Exoristoi και η Sonic Age Records σας προσκαλούν την Τετάρτη 4 Ιουλίου, λίγο μετά τις 00:00, στο pre-release party που θα πραγματοποιηθεί στο Texas Club (Ιπποκράτους 56, Αθήνα)! Θα ακουστεί για πρώτη φορά το νέο τους album "Wrath Of Zeus" και θα προβληθούν τα 2 νέα video-clip της μπάντας. Τα μέλη των Exoristoi θα παρευρίσκονται στο χώρο για να μιλήσουν μαζί σας και να ακούσουν τις γνώμες σας για τη νέα τους προσπάθεια!

    Θα χαρούμε να σας δούμε όλους εκει!



    Για να δούμε για να δούμε.....είμαι περίεργος....
    Δεν ξέρω αν ο κύριος της φωτογραφίας θα είναι μαζί τους...Για να δούμε....



    www.manpas.musicheaven.gr



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 04-07-2006 00:17 ]


    επισυναπτόμενα: katis-guitar.JPG 
    jorge
    04.07.2006, 01:03
    Και ποιός είναι ο κύριος της φωτογραφίας;;
    dimitrapan
    04.07.2006, 08:46
    Άνοιξη ξανάαααααααααααααααααααααααααααααααα!!!

    Εξόριστοι, Λευκή Συμφωνία, καταλήψεις, κιθάρες... Αυτό (αυτά) το γκρουπ έχει συνδεθεί με πολύ συγκεκριμένες στιγμές στο μυαλό μου...

    Ειλικρινά περιμένω με ανυπομονησία (και περιέργεια επίσης) την νέα τους δουλειά!!!
    Spotlight_Dancer
    04.07.2006, 10:17
    Εξοριστοι στα βουνααααααααααααααααααα,αααααγκαλια με τους θεουουουουους....
    ageras
    04.07.2006, 10:45
    Το μέλος jorge στις 04-07-2006 στις 01:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και ποιός είναι ο κύριος της φωτογραφίας;;


    Ο Δημήτρης Κατής!!!!!


    heartbreak-kid
    04.07.2006, 15:41
    Ο κύριος της φωτογραφίας είναι ο Δημήτρης Κατής κιθαρίστας και συνθέτης του συγκροτήματος.Φυσικά και έιναι μαζύ τους,αυτός διάλεξε τα νέα μέλη.Ο μόνος που έχει μείνει από τα παλιά εκτός του Κατη είναι ο μπασίστας τους.Ο τραγουδιστής τους είναι Άγγλος και καλή φωνή.Επειδη έτυχε να ακούσω και να δω τα 2 κλιπ,στην νέα δουλειά τους οι Εξόριστοι παίζουν hard rock (το λέω χοντρικά για να το πιάσουν όλοι) με σήμα κατατεθέν τα βαριά κιθαριστικά riff του Κατή.Όσοι τυγχάνετε fans του συγκροτήματος,ασχοληθείτε λίγο παραπάνω.Νομίζω αξίζει.
    P.S:Δόξα και Τιμή...
    ge01415
    04.07.2006, 16:26
    Το μέλος ageras στις 04-07-2006 στις 00:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν ξέρω αν ο κύριος της φωτογραφίας θα είναι μαζί τους...Για να δούμε....



    www.manpas.musicheaven.gr



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 04-07-2006 00:17 ]








    Πωπωωωωωωωωωωωω!!! Πόσα χρόνια έχω να δω αυτή τη μορφή!!!
    Αλήθεια πότε έπαιξε τελευταία φορά το Metalmania;;;

    Για να δούμε...καλό μου ακούγεται!!! Ελπίζω να κρατάνε ακόμα και να μην είναι...




    heartbreak-kid
    12.07.2006, 20:36
    Ρεπορτάζ από το πάρτυ στο Texas.Λίγο μετά τα μεσάνυχτα το group εμφανίστηκε στο κλαμπ λιτά ντυμένο.Στα decks ακούγονταν πότε ένα τραγούδι από το καινουργιο τους αλμπουμ και πότε ενα ξένο epic metal.Τα περισσότερα τραγούδια ήταν επανεκτελέσεις παλιών τραγουδιών με ξένο όμως στίχο.Ακούστηκαν π.χ. στα Αγγλικά,οι ύμνοι Στον Τύμβο του Ολέθρου,Ιαχές Θριάμβου και φυσικά ο υπέρτατος ύμνος Δόξα και Τιμή.Το πλήθος είδικα στο τελευταίο ήταν ενθουσιώδες και φάνηκε ικανοποιημένο από την δουλεια.Επίσης,στους ήχους υπερισχύει η lead κιθάρα του Κατή ενώ παραμένουν τα ψηλά φωνητικά,στα αγγλικά αυτή την φορα.Περιμένουμε να βγη το αλμπουμ για να το αγοράσουμε

    P.S:Παναγιώτη ευχαριστώ

    άνευ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 12-07-2006 20:37 ]


    infesta
    17.07.2006, 01:02
    Ο Δημήτρης Κατής δεν μοιάζει πάρα πολύ με τον Κράστυ τον κλόουν από τους Σίμπσονος?????