ελληνική μουσική
    851 online   ·  210.853 μέλη

    Κάτι τρέχει στα γύφτικα...

    AlienP
    25.07.2006, 17:50
    είπα να μην το κάνω θέμα... θα σταματήσω να γράφω και θα ξεχαστώ...

    Μα δεν είναι σωστό απέναντι σας! Στο ΜΗ συνάντησα πολύ όμορφους ανθρώπους, πέρασα καλά... έκανα αγαπημένους φίλους... (Σωτήρη μου, Νεκταρία μου, Σοφία μου, φιλιά)!

    Ονόματα δε θα πω έπεσα πάνω και σε φρίκες, μα έτσι είναι στον κόσμο τα πράματα.

    Φεύγω τώρα παιδάκια, όχι απλά από το ΜΗ, μα γενικά κι από τον κόσμο των νικ και των αβαταρ... Σκέφτομαι να αφήσω ακόμα και το blog μου μα ακόμα δεν ξέρω αν θα το κάνω ή πιο σωστά δεν θα το κάνω ακόμα.

    Jorge μου, βγάλε με και απο τη χρυσή ομάδα μελών ανάπτυξης μην παραπλανώ το κοινό!

    Σας εύχομαι τα καλύτερα!
    Σας γλυκοφιλώ!
    Γεια-χαρά!
    Πηγή

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlienP στις 25-07-2006 17:55 ]


    jorge
    25.07.2006, 18:27
    Ευχαριστούμε για όλα Πηγή. Για τα παραμύθια που μας έγραψες και την καθαρή ματιά που βλέπεις τον κόσμο πάνω απ' όλα.

    Προσωπικά με στήριξες - κι ας μην το ξερες - σε 1-2 λίγο δύσκολες στιγμές, απλά με το οτι έγραψες δυο πραγματάκια και έτυχε να τα διαβάσω. Δεν έχει σημασία το πως και το γιατί, απλά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    Λυπάμαι για τις "φρίκες" που λες, θα ήθελα να ξέρω - για το καλό και το μέλλον της κοινότητας - αλλά σέβομαι την επιθυμία σου να μην μιλήσεις.

    Συνέχισε να προσφέρεις και να προσέχεις. Και επειδή πλέον το MusicHeaven έχει
    αποκτήσει και μια έντονη ανθρώπινη διάσταση (συναντήσεις, live κλπ) δε νομίζω
    να χάσουμε εντελώς τα ίχνη σου. Τουλάχιστον το ελπίζω.


    MichPah
    25.07.2006, 19:50
    Ποια σκέψη ποιο παράπονο
    σ'απασχολεί Πηγή μας
    κι η τακτική σου άλλαξε
    που χες απέναντί μας;
    Orfeus
    25.07.2006, 22:11
    Το 'πες και το 'κανες.
    Να προσέχεις, μα .....δεν θα χαθούμε!!!

    Υ.Γ. Τα βαρέλια τι θα τα κάνω τώρα;




    Haroulinda
    26.07.2006, 10:50
    και περίμενα να δω κάτι καινούργιο από την Πηγή... τίποτα! Καλά να περνάς ότι κι αν κάνεις και όταν θελήσεις κάποια στιγμή να ξανάρθεις! Τα παραμύθια σου θα τα διαβάζω ξανά και ξανά!!! Γειά σου!
    ageras
    26.07.2006, 14:58
    Πηγή μου, να είσαι καλά για όσα μας έχεις προσφέρει ως τώρα!!!!!Έυχομαι η πένα και το μελάνι σου να μην στεγνώσουν ποτέ!!!!!Φιλιά πολλά!!!!!!
    (έτσι κι αλλιώς δε χανόμαστε!!!)

    xristos
    26.07.2006, 16:57
    Έλα και με τρόμαξες... Νόμιζα ότι αφήνεις τον μάταιο τούτο κόσμο!
    Δεν με ενοχλούν ούτε τα nicks ούτε τα avatars, ούτε τα blogs, και φαντάζομαι πως δεν περίμενες ένα site για να καταλάβεις ότι θα πέσεις και πάνω σε φρίκες...
    Προς τι οι ανακοίνωση; Οι "φρίκες" τρίβουν τα χεράκια τους και εσύ χτυπάς πίσω μια πόρτα. Με πολύ θόρυβο. Γιατί αλήθεια;
    Desmar
    26.07.2006, 17:46
    ...αμετάκλητη απόφαση???

    πάρε κάτι για τον δρόμο ... να είσαι καλά!


    pastella
    26.07.2006, 19:46
    Ευχαριστουμε πηγή για όλα όσα μας πρόσφερες και ...καλή συνεχεια!
    thank
    27.07.2006, 00:14
    Δεν έχω γνωρίσει την Πηγή, σαφέστατα η γραφή της ειναι ξεχωριστή εδώ μέσα. Και σαφέστατα, άσχετα το πως η ίδια εισέπραξε κάτι τέτοιο, έκανε καλό σε πολλούς. Εντύπωση επίσης μου έκανε - θυμαμαι ειχαμε μιλήσει τυχαία στο καφέ για πολύ λίγο μία φορά - πως εκτός από το να γράφει, "κάνει" και προσφέρει στους άλλους. Εξωδικτυακά.

    Αυτό το "κάτι τρέχει στα γύφτικα" έχει περάσει και από το δικό μου μυαλουδάκι, για την επίπτωση της δικτυακής παρουσίας κάποιου. Τελικά, έχω καταλήξει πως δεν ειναι πάντα έτσι. Ευχαριστώντας κι εγώ την Πηγή, γιατί όντως τη διάβαζα και μου άρεσε, νομίζω πως η απουσία της δεν θα συνοδεύεται από την επικεφαλίδα του ποστ.... Ισως δεν ειναι έτσι.
    AlienP
    27.07.2006, 08:29
    Το μέλος xristos στις 26-07-2006 στις 16:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έλα και με τρόμαξες... Νόμιζα ότι αφήνεις τον μάταιο τούτο κόσμο!
    Δεν με ενοχλούν ούτε τα nicks ούτε τα avatars, ούτε τα blogs, και φαντάζομαι πως δεν περίμενες ένα site για να καταλάβεις ότι θα πέσεις και πάνω σε φρίκες...
    Προς τι οι ανακοίνωση; Οι "φρίκες" τρίβουν τα χεράκια τους και εσύ χτυπάς πίσω μια πόρτα. Με πολύ θόρυβο. Γιατί αλήθεια;



    Βρε καρδιά μου δεν είναι έτσι ακριβώς... αλλά δεν πειράζει! Το θέμα είναι πως κάνω ακριβώς αυτό που θέλω!
    AlienP
    27.07.2006, 08:31
    Σας ευχαριστώ θερμά για τα καλά σας λόγια, τίποτα δεν πάει χαμένο!
    Ας λήξει εδώ αυτό το θέμα.
    Να είσαστε καλά. Καλή δύναμη σε όσα κάνετε...

    Σμακ!
    gate
    27.07.2006, 22:17
    "...Φεύγω τώρα παιδάκια, όχι απλά από το ΜΗ, μα γενικά κι από τον κόσμο των νικ και των αβαταρ..."


    Πηγή μου, εσύ έτσι κι αλλιώς δεν ανήκες ποτέ σε κανέναν από τους ..."γνωστούς" κόσμους... είτε των νικ και των αβαταρ είτε ...άλλους... Εξ ου και το Alien ;)

    Πάντως, είτε θες είτε όχι, και πάλι εδώ θα είσαι. Έχεις ανοίξει ένα Παράθυρο εδώ μέσα που δεν μπορεί να κλείσει..., ένα παράθυρο με θέα εσένα...

    Θα τα πούμε, φιλαράκι
    hamenos
    31.07.2006, 18:10
    Αν αυτό πραγματικά θέλεις μαγκιά σου κυρά των αστεριών... Πάει όμως και το blog ετσι; Μήπως είναι που μεγάλωσε η ζήτηση σε στιχάκια; Εχεχεχ!

    Γειά σου εσένα που άμα μπει κάτι στην κεφάλα σου δε βγαίνει με τίποτα, στο καλό που πάντα προσπαθείς να πηγαίνεις!
    Νίκ-Λένα

    istoxastis
    31.07.2006, 18:53
    Η παρουσία σου, Πηγούλα μου, γλύκαινε το διαδίκτιο.
    Και ξέρεις κάτι... Απ' την καρδιά μας δεν θα φύγεις ποτέ.
    megaloserwtikos
    18.07.2008, 20:00

    Με αφορμή το θέμα που έχει βάλει ο jorge για τα παραμύθια της Πηγής Καφετζοπούλου που εκδόθηκαν, άρχισα να διαβάζω κάποια διηγήματα από αυτά που είχε δημοσιεύσει στο ΜΗ.

    Τα διηγηματά της διαποτίζονται από μελαγχολία, ανατροπές που σε βάζουν σε σκέψεις για την ζωή, επίσης προσπαθεί μέσα από ιστορίες να πει κάτι στους συνανθρώπους της, σαν να θέλει να τους βοηθήσει.

    Αργότερα όμως διαβάζοντας αυτό το θέμα, με τίτλο μάλιστα ''Κάτι τρέχει στα γύφτικα'', έμεινα σκεφτικός για αρκετή ώρα. Δεν θα ήθελα να γράψω πως μου φάνηκε, δεν θα 'θελα να βάλω όρια με χαρακτηρισμούς, σε κάτι τόσο μεταφυσικό. Όχι μόνο από τα γραφόμενα της ίδιας που έβαλε το θέμα, αλλά κι από τα γραφόμενα όλων των μελών που έχουν απαντήσει.

    Ίσως το πιο συγκλονιστικό θέμα που έχω διαβάσει στο site...

    Αγαπημένη Πηγή, δεν σε είχα γνωρίσει προσωπικά, δεν ήμουν ακόμη μέλος άλλωστε στο ΜΗ, αλλά ναι... πιστεύω πως με την παρουσία σου, ''κάτι έτρεχε στα γύφτικα''. Κι ''έτρεχε'' η πιο ευαίσθητη και γλυκιά ψυχούλα που έδωσε ομορφιά στο site...


    jethroomi
    19.07.2008, 02:29

    Στο καλο Πηγη. Παντως φευγεις δημιουργωντας θορυβο, αντιθετα απο αυτο που θα ηθελες(;)

    Ποια εινα η 'χρυση ομαδα μελων'; ποιος ειναι το 'κοινο';

    Πολυ αριστοκρατια ρε παιδια, λεπτομερειες δεν ξερω, κι αν καποιος δεν μου εξηγησει θα αποχωρησω κι εγω.{#emotions_dlg.lol}


    KIT_KAT
    19.07.2008, 03:32

    Jethroomi, διαβάζεις θέμα 2 χρόνων...

    Η Πηγή δεν έφυγε τότε παρά ένα χρόνο αργότερα, και όχι απλά από το διαδίκτυο... {#emotions_dlg.sad}


    jethroomi
    19.07.2008, 04:12

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 19-07-2008 στις 03:32 έγραψε...

    Jethroomi, διαβάζεις θέμα 2 χρόνων...

    Η Πηγή δεν έφυγε τότε παρά ένα χρόνο αργότερα, και όχι απλά από το διαδίκτυο... {#emotions_dlg.sad}



    Δεν καταλαβαινω το νοημα. Διαφωτιστε με Ω! επα ι οντες. Τα ερωτηματικα  μου  παραμενουν.

    Ποια ειναι η χρυση ομαδα και ποιοι εινα το κοινο;Cool

     

    Για ποιο λογο ενα θεμα περασμενων ετων επανερχεται και τι εξυπηρετει;και μας παραπλανει;

    Πηγη οπου κι αν εισαι νασαι καλα.


    okanenas
    19.07.2008, 13:26

    Εκεί που πάω δεν περνά
    το δάκρυ και ο πόνος
    {#emotions_dlg.rolleyes}