ελληνική μουσική
    784 online   ·  210.857 μέλη

    Συναυλία για την αιμοδοσία

    yiannisyiannis
    26.07.2006, 09:51
    Με μια μεγάλη συναυλία στο Λυκαβηττό για τον σύλλογο εθελοντών αιμοδοτών ξεκινά την Τετάρτη (σήμερα) την περιπλάνησή της στο "μουσικό παράδεισο" η Δέσποινα Βανδή.

    Τη συναυλία υποστηρίζει το υπουργείο Υγείας, ενώ η Δέσποινα Βανδή επιστρέφει στο θέατρο του Λυκαβηττού μετά από τρία χρόνια.

    Η μεγαλύτερη ελληνίδα σταρ και αυτό το καλοκαίρι θα ταξιδέψει τους θαυμαστές της στον δικό της "μουσικό παράδεισο" πραγματοποιώντας συναυλίες σε όλη την Ελλάδα. Σε ένα μοναδικό πρόγραμμα, σε μια μουσική υπερπαραγωγή - μοναδική για τα ελληνικά δεδομένα!

    ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ από Δελτίο τύπου στο PATHFINDER.


    Λοιπόν, λοιπόν.....κατ' αρχάς μην ανησυχείτε, δεν εννοεί το δικό μας μουσικό παράδεισο. Εμείς εδώ προς το παρόν είμαστε ασφαλείς από τη Βανδή.

    Δυο πράγματα μου έκαναν εντύπωση.

    Το πρώτο είναι ότι το υπουργείο Υγείας, θεωρεί τη Βανδή άξιο εκπρόσωπο κι εκφραστή της σύγχρονης ελληνικής μουσικής κι ως εκ τούτου, την χρησιμοποιεί για τους σκοπούς του. Άκουσον, άκουσον……κι έπειτα εμείς εδώ διεξάγουμε ατέρμονες συζητήσεις για το που οφείλεται η κατρακύλα στην ελληνική μουσική. Βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που κρατικός φορέας επιλέγει έναν άκρως εμπορικό καλλιτέχνη για να υποστηρίξει τους σκοπούς του, αλλά βρε παιδί μου λίγη ευαισθησία δεν βλάπτει. Άντε να γίνω εγώ τώρα εθελοντής αιμοδότης υπό τους ήχους της Βανδή, γίνεται αυτό το πράγμα;

    Το δεύτερο το οποίο μου έκανε ακόμη μεγαλύτερη εντύπωση, είναι ότι ακόμη κι ο συντάκτης του άρθρου στο Pathfinder, αποφάνθηκε όπως διαβάσατε παραπάνω ότι η Βανδή είναι η μεγαλύτερη Ελληνίδα σταρ.

    Έπειτα από όλα αυτά, το συμπέρασμά μου είναι ότι μάλλον ανήκω σ’ εκείνους που κατάγονται από εξωγήινους.


    margo
    26.07.2006, 10:48
    Την ίδια απορία έχω κι εγώ yiannisyiannis !!

    Πάλι καλά που δε βάλανε τη Ζήνα να λέει το...ΜΑΤΩΝΩ !!!!

    uNick
    26.07.2006, 13:41
    Παίδες, χαλαρώστε... Ok, η Βανδή δεν αντιπροσωπεύει το ό,τι ποιοτικότερο, αλλά η συναυλία αυτή γίνεται για συγκεκριμένο σκοπό. Για τον σκοπό αυτό χρειάζεται ένα όνομα που θα μαζέψει όσο γίνεται περισσότερο κόσμο... Αυτό είναι όλο...
    margo
    26.07.2006, 16:57
    Έχεις δίκιο uNick !!
    Όμως και ο yiannisyiannis έχει τα δίκια του να απορεί !
    Kαι ένας ποιοτικότερος καλλιτέχνης θα μπορούσε να μαζέψει πολύ κόσμο
    για τον ιερό σκοπό της συναυλίας(και μάλιστα όλων των ηλικιών)ευαισθητοποιώντας το κοινό και για πολλά άλλα πράγματα μέσα απο τα μηνύματα της μουσικής του.

    Μόνο αυτό ήθελα να πω και δεν θα ..γκρινιάξω άλλο!

    Καλή επιτυχία στη συναυλία και ένα μπράβο στους εθελοντές αιμοδότες ότι μουσική κι αν ακούνε..