ελληνική μουσική
    523 online   ·  210.874 μέλη

    Λάθη στα τραγούδια...που έχουν πλάκα!

    meltica
    10.08.2006, 14:55
    Σας έχει τύχει ποτέ να κάνετε λάθος στους στίχους ενός τραγουδιού και αντί να ακούσετε αυτό που λέει, να ακούσετε κάτι εντελώς άσχετο; Το συζητάγαμε χτες με κάτι φίλους... και όλοι είχαμε και από κάτι να πούμε... Καλά εγώ θα έπρεπε να γράψω βιβλίο, προφανώς κάτι έχουν τα αφτιά μου!

    Μερικά από αυτά που έχω κάνει λάθος- και για μια διαβολική σύμπτωση δεν τα έχω κάνει μόνο εγώ!

    Στο κίνησε η γερακίνα: Ντρουμπου ντρούμπου ντρού τα βραχιόλια της Βροντού- ότι κάποια είναι αυτή η Βροντού...
    Και στο τραγούδι που λέει η Βλαχοπούλου: έχω στενάχωρη καρδιά, σε γλέντια δεν χωρούνε- αντί σεκλέτια! Καλά αυτό δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να το έχει ακούσει σωστά! Οπότε δεν φταίω μόνο εγώ!

    Είναι και άλλα πολλά... Αλλά πρώτα πείτε και σεις κάτι... μη μου πείτε ότι όλα τα ακούτε σωστά!
    uNick
    10.08.2006, 15:02
    Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό είναι το, κλασσικό πλέον, "Τί είχαμε, τί χάσαμε, στο λέω, σε ξεχάσαμε...". Φαντάζομαι όλοι θυμόνται το τραγούδι και καταλαβαίνουν την συνέχεια...


    meltica
    10.08.2006, 15:16
    Με την διαφορά ότι αυτό το τραγούδι έλεγε όντως αυτό που άκουσες... Καρβέλας γαρ!
    uNick
    10.08.2006, 15:19
    Εγώ πάντως ποτέ δεν κατέληξα με σιγουριά αν το έλεγε ή αν απλώς ακουγόταν έτσι...


    neerie
    10.08.2006, 15:29
    Παιδιά έχει ειδικό τόπικ για το θέμα αυτό, κι έχει πολύ γέλιο... Ας συνεχίσουμε την κουβέντα εκεί!

    Μυστήρια Πράγματα
    meltica
    10.08.2006, 15:56
    Πόσο μου την σπάει όταν γίνεται αυτό!!! Πόσο μάλλον να το κάνω εγώ, αλλά είναι τόσα τα topics που έχουν ανοίξει! Να διαγραφεί παρακαλώ το παρόν topic αν γίνεται!