ελληνική μουσική
    930 online   ·  210.853 μέλη
    pastella
    23.08.2006, 16:21
    Και να λοιπον η ωρα να ταξιδεψουμε στην χωρα του υπερφυσικου!!!

    Συζητηση για ηρωες και πλασματα που ανοικουν στην χωρα της φαντασιας...

    Δεν θα ηθελα να δεσμευσω τη συζητηση ως προς αγαπημενη ταινια, αγαπημενος ηρωας, σειρα κομικ κλπ... (ισως γιατι εμενα μου αρεσουν πολλοι κ δεν με βολευει μια κατηγοριοποιηση!!!) Ας αναφερθουμε γενικα...

    Λοιπον ξεκινω... η μαμα μου διαβαζε Τυραμολα, ο θειος μου Λουκυ Λουκ, εγω ξεκινησα με Αστεριξ κ Οβελιξ, ο μπαμπας μου κι εγω μαλωναμε για το ποιος θα διαβασει το τευχος του Μικυ Μαους (οταν ηταν στις καλες του μου αγοραζε Σουπερ Μικυ και Σουπερ Ποπαυ).

    Τωρα διαβαζω το αγαπημενο μου TEAM σουπερ ηρωων Χ-ΜΕΝ και θ' αρχισω σιγα σιγα και με Spiderman
    Αγαπημενοι μου χαρακτηρες απο Χ-ΜΕΝ ειναι η Jean Grey/ Phoenix (εχω πολλα κοινα μαζι της) αλλα και το ζευγος Rogue- Gambit...

    Από ταινίες βασιμένες σε κόμικ βαζω στην κορυφή το Sin City

    Κι από κινούμενα σχέδια το Thundercats τα σπάει!!!

    Και μια super εικονιτσα της Jean (αν και ασπρομαυρη ειναι εξαιρετικη)...



    Always there for the adventure!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 23-08-2006 16:23 ]


    tolaruba
    23.08.2006, 17:31
    Λοιπον εγω διαβαζω <<μονο>> Λουκι Λουκ,Αστεριξ και Οβελιξ και πολλα Μικυ Μαους.....
    Στη τηλεοραση απο κινουμενα σχεδια τιμαω ιδιαιτερα τα looney tunes(δε ξερω αν γραφεται ετσι)-μονο κατι παλια που βαζει-....Για το μπομπ σφουγγαρακη να μιλησω???? Βεβαια παλια(περυσι )ειχα εκστασιαστει βλεποντας thundercats.....Αλλα αυτα που μου αρεσουν τρελα ειναι τα παλιααα χελωνονιτζακια
    MaRiAnNa92
    24.08.2006, 13:45
    εγω διαβαζω Μικυ Μαους,Αλμανακο,Ντοναλντ Ντακ,Γκαρφιλντ

    παλια διαβαζα και Μιννυ


    παρακολουθω ανελλιπως στην τηλεοραση τον Μπομπ Σφουγγαρακη(τρελο κολλημα!) και μερικες φορες βλεπω και looney tunes

    παλια εβλεπα και την Λεγεωνα των Σουπερ Ηρωων


    στο ιδιο "καμινι" βαζω τον Σουπερμαν,τον Μπατμαν και τον Σπαιντερμαν.

    Απο ταινεις στο κινηματογραφο,μου αρεσαν το Σπαιντερμαν 1&2 αλλα περισσοτερο το Fantastic 4.και βεβαια λατρεψα το Μπομπ Σφουγγαρακης:Η ταινια και το Garfield.τωρα περιμενω να δω και το Garfield 2!


    να μην ξεχναμε και την οικογενεια των Απιθανων!


    αυτα....πολλα ειπα,ε?

    wraios
    13.09.2006, 17:32
    spiderman.............forever
    wraios
    13.09.2006, 17:33
    kai o super goofy prwtos einai