ελληνική μουσική
    767 online   ·  210.857 μέλη

    Κοίτα τι έκανες

    karelia
    10.10.2006, 19:30
    Πρεμιέρα κάνει το Σάββατο στις 21.00 η εκπομπή "Κοίτα τι έκανες" της Σεμίνας Διγενή.
    Καλεσμένη,η Χαρούλα Αλεξίου!
    Μάλιστα,το consept της εκπομπής θα είναι διαφορετικό απ ότι συνήθως..!

    sea_like_eyes
    10.10.2006, 21:01
    πιστεψε με..θα κατσω μεσα για να δω..την Αλεξιου..χαχα!σαββατα η TV απαγορευετε... οσοι θελουν να κατσουν μεσα..ελευθερα..εγω..
    Mesoxoritis
    10.10.2006, 21:28
    Ας ελπίσουμε ότι φέτος το ''Κοίτα τι έκανες'' θα είναι αλλαγμένο σε σχέση με πέρυσι! Απ' ότι λέγεται θα έχει μορφή συναυλίας η κάθε εκπομπή, πράγμα που είναι χίλιες φορές καλύτερο από τους χορούς των μεθυσμένων καλεσμένων! Βέβαια, πιστεύω ότι και φέτος, ο Παπαδόπουλος θα έχει καλύτερες εκπομπές...
    thanasena
    11.10.2006, 16:08
    Σύμφωνα με άτομα που βρίσκονταν στο κοινό της εκπομπής που θα δούμε το Σάββατο με την Χαρούλα Αλεξίου,η όλη συναυλία, όπως μοιάζει να είναι ,δεν ήταν καθόλου έτσι.
    Ότι θα παρακολουθήσουμε βασίζεται καθαρά σε ένα μοντάζ,καθώς η Χαρούλα ξεχνούσε τα λόγια και κάθε τόσο έλεγαν ΣΤΟΠ,η Σεμίνα δεν θυμόταν τις ερωτήσεις,και γενικά δεν ήταν η ροή της εκπομπής τόσο normal όπως θα μας παρουσιάσουν.Ακόμα και την ώρα που φαίνονται οι αναμένοι αναπτήρες απο τό κοινό υπήρξε προετοιμασία για να γίνει το συγκεκριμένο θέαμα.Έκαναν πρόβες κι έλεγαν :ΣΤΟΠ ,δεν ανάψατε καλά τους αναπτήρες,και πάλι από την αρχή.

    Σε οτιδήποτε μπορεί να επέμβει το μοντάζ ,όπως συμπεραίνουμε,οι συντελεστές χαλαρώνουν και δεν είναι αποτέλεσμα μεγάλης προσπάθειας η εκπομπή τους,αλλά απλά ένα καλοφτιαγμένο μοντάζ.Ας ελπίσουμε να έχει πετύχει αυτό το μοντάζ λοιπον!
    heartbreak-kid
    11.10.2006, 16:31
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 10-10-2006 στις 21:01 έγραψε...

    πιστεψε με..θα κατσω μεσα για να δω..την Αλεξιου..χαχα!σαββατα η TV απαγορευετε... οσοι θελουν να κατσουν μεσα..ελευθερα..εγω..



    πέστε ρε...πέστααααααααα!!!όλη την βδομάδα μπροστά στις οθόνες...εχουμε καταντήσει αηδία
    karelia
    11.10.2006, 18:30
    Παράθεση:

    Το μέλος thanasena στις 11-10-2006 στις 16:08 έγραψε...

    Σύμφωνα με άτομα που βρίσκονταν στο κοινό της εκπομπής που θα δούμε το Σάββατο με την Χαρούλα Αλεξίου,η όλη συναυλία, όπως μοιάζει να είναι ,δεν ήταν καθόλου έτσι.
    Ότι θα παρακολουθήσουμε βασίζεται καθαρά σε ένα μοντάζ,καθώς η Χαρούλα ξεχνούσε τα λόγια και κάθε τόσο έλεγαν ΣΤΟΠ,η Σεμίνα δεν θυμόταν τις ερωτήσεις,και γενικά δεν ήταν η ροή της εκπομπής τόσο normal όπως θα μας παρουσιάσουν.Ακόμα και την ώρα που φαίνονται οι αναμένοι αναπτήρες απο τό κοινό υπήρξε προετοιμασία για να γίνει το συγκεκριμένο θέαμα.Έκαναν πρόβες κι έλεγαν :ΣΤΟΠ ,δεν ανάψατε καλά τους αναπτήρες,και πάλι από την αρχή.

    Σε οτιδήποτε μπορεί να επέμβει το μοντάζ ,όπως συμπεραίνουμε,οι συντελεστές χαλαρώνουν και δεν είναι αποτέλεσμα μεγάλης προσπάθειας η εκπομπή τους,αλλά απλά ένα καλοφτιαγμένο μοντάζ.Ας ελπίσουμε να έχει πετύχει αυτό το μοντάζ λοιπον!



    η ροή της εκπομπής σταμάτησε 3 φορές.τις 2 επειδή μπέρδεψε τα λόγια η Χαρούλα,και τη μία επειδή έκανε λάθος η λύρα σε ένα τραγούδι.
    karelia
    11.10.2006, 18:39
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 11-10-2006 στις 16:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 10-10-2006 στις 21:01 έγραψε...

    πιστεψε με..θα κατσω μεσα για να δω..την Αλεξιου..χαχα!σαββατα η TV απαγορευετε... οσοι θελουν να κατσουν μεσα..ελευθερα..εγω..



    πέστε ρε...πέστααααααααα!!!όλη την βδομάδα μπροστά στις οθόνες...εχουμε καταντήσει αηδία



    Υπάρχει και κόσμος που δουλεύει όλη τη βδομάδα πολύ σκληρά για να βγάλει τα προς το ζειν,και τις περισσότερες φορές δεν έχει χρόνο,ή και διάθεση-κουράγιο να ανοίξει τηλεόραση τις καθημερινές.
    aggeliki
    11.10.2006, 19:16
    A) Υπάρχει και η περίπτωση να βγαίνεις καθημερινές(και ας δουλεύεις πρωί την επόμενη) και να προτιμάς να μένεις μέσα τα ΣουΚου για να γλυτώνεις και τον πανικό στους δρόμους!Έτσι γιατί να μην δω Κοίτα τι έκανες????

    Β)Μοντάζ κάνουν σε όλες τις εκπομπές και ακόμα και σε playback καταστάσεις...Για παράδειγμα πέρσι σε μία από τις εκπομπές του Γεωργαντά τα παιδιά ήταν στο στούντιο από τις 5 το απόγευμα μέχρι της 11 το βράδυ,όταν φύγαν οι γνωστοί μου ακόμα τα γυρίσματα δεν είχαν τελειώσει!Και να σκεφτεί κανείς ότι μιλάμε για μια εκπομπή 1-1,5 ώρες μετάδοσης...

    Εν όλιγης αφήστε τα σάπια...
    karelia
    11.10.2006, 19:20
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 11-10-2006 στις 19:16 έγραψε...

    A) Υπάρχει και η περίπτωση να βγαίνεις καθημερινές(και ας δουλεύεις πρωί την επόμενη) και να προτιμάς να μένεις μέσα τα ΣουΚου για να γλυτώνεις και τον πανικό στους δρόμους!Έτσι γιατί να μην δω Κοίτα τι έκανες????

    Β)Μοντάζ κάνουν σε όλες τις εκπομπές και ακόμα και σε playback καταστάσεις...Για παράδειγμα πέρσι σε μία από τις εκπομπές του Γεωργαντά τα παιδιά ήταν στο στούντιο από τις 5 το απόγευμα μέχρι της 11 το βράδυ,όταν φύγαν οι γνωστοί μου ακόμα τα γυρίσματα δεν είχαν τελειώσει!Και να σκεφτεί κανείς ότι μιλάμε για μια εκπομπή 1-1,5 ώρες μετάδοσης...

    Εν όλιγης αφήστε τα σάπια...



    Πες τα Αγγελική,μαζί σου
    sindy-windy
    11.10.2006, 21:21
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 10-10-2006 στις 21:01 έγραψε...

    πιστεψε με..θα κατσω μεσα για να δω..την Αλεξιου..χαχα!σαββατα η TV απαγορευετε... οσοι θελουν να κατσουν μεσα..ελευθερα..εγω..




    συμφωνω και επαυξανω!!!Ωραια η Σεμινα αλλα για Σαββατο σκοτωμα!!
    heartbreak-kid
    12.10.2006, 01:50
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 11-10-2006 στις 19:16 έγραψε...

    Εν όλιγης αφήστε τα σάπια...



    ποιά σάπια???
    κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της διγενίας...
    karelia
    14.10.2006, 13:03
    Θα δώσει συναυλία η Χαρούλα,παρουσιάζοντας μεγάλο μέρος του προγράμματος της ευρωπαικής της περιοδείας.
    και θα ερμηνεύσει αρκετά τραγούδια,ίσως και πάνω απο 30.

    Fler
    14.10.2006, 15:19
    Νομίζω ότι προτιμούσα την ανάλογη εκπομπή με τη Σεμίνα στην ΝΕΤ (ή στην ΕΤ1??Διορθώστε με..). Η ατμόσφαιρα μου φαινόταν πιο ζεστή και το όλο concept πιο αυθόρμητο και ενδιαφέρον..Τώρα μαζεύει κάθε φόρα ολόκληρο λόχο και προσωπικά τις περισσότερες φορές οι καλεσμένοι με αφήνουν αδιάφορη, εκτός φυσικά από κάποιες εξαιρέσεις όπως πρόσφατα της Αλεξίου..Άσε που τώρα που εκπέμπει από ένα μεγάλο κανάλι μπήκε στα καλούπια που της επέβαλαν τα αφεντικά και είναι απόλυτα λογικό..Αντιθέτως, η εκπομπή του Παπαδόπουλου στη ΝΕΤ είναι, κατά τη γνώμη μου, εξαιρετική, αν και θα την προτιμούσα Κυριακή βράδυ..Και φυσικά δε θα μιλήσω διόλου για την εκπομπή του Παυλόπουλου - αν δεν κάνω λάθος - στο ALTER, η οποία μου φαίνεται αηδιαστική και γελοία..Αυτά.
    aggeliki
    14.10.2006, 15:33
    @heartbreak-kid
    Το σάπιο αφορούσε κυρίως αλλο μέλος...Η επιλογή να μην το δεις είναι σεβαστη φυσικά!


    Πάντως η εκπομπή είναι σαν συναυλία.Στην αρχή έχει μια συνέντευξη της Αλεξίου χωρίς καλεσμένους και μετά κανονική συναυλία...Θα παίχτει σε βίντεο ανέκδοτο υλικό από τη συνεργασία της με το Μάνο Λοίζο και βίντεο από την περιοδεί της στην Ευρώπη!
    sof
    14.10.2006, 22:00
    Και εγώ συμφωνώ να μην σκοτώνεις το σαββατόβραδο με την τηλεόραση..Έλα μου όμως,που ίσως κάτσει η φάση να μείνεις σπίτι;γιατί να μην υπάρχει κάτι εκεί να ξεχνιέμαι;για θυμηθείτε προ εποχής Σεμινας,αν δεν κάνω λάθος παίζανε στη tv τέτοιες ώρες ξανά και ξανά ασπρόμαυρες παλιές ταινίες...Προσωπικα,εχω ήδη κάτσει και το απολαμβάνω αφού σήμερα θα είμαι σπίτι..... Πάντως,για να λέμε και την άλλη άποψη,σκεφτείτε ότι υπάρχουν και κάποιοι,όπως κάποιοι μοναχικοί άνθρωποι,η ηλικιωμένοι,που μια τέτοια εκπομπή γεμίζει και με το παραπάνω τις άδειες νύχτες τους...
    heartbreak-kid
    14.10.2006, 22:07
    αντε καθομαι μεσα και θα βγω πιο μετα...μπαγασακια με πεισατε παλι
    megaloserwtikos
    15.10.2006, 01:09
    Λίγο ώρα είδα στο τέλος. Η Χαρούλα με άνεση και σταρ ατμόσφαιρα, εμφανές το μοντάζ, αλλά δεν πείραζε. Το σημαντικό είναι ότι τραγουδούσε υπέροχα... αυτό είναι σίγουρο. Ερμήνευε...
    Mesoxoritis
    15.10.2006, 01:16
    Πραγματικά πολύ καλή! Η εκπομπή μου άρεσε περισσότερο από σαν στυλ από την περσινή... Πάντως η Χαρούλα ήταν καταπληκτική! Ειδικά στο ''Θεός αν είναι'' με συγκίνησε!!
    karelia
    15.10.2006, 02:11
    Μάρεσε πολύ στο "νύχτωσε χωρίς φεγγάρι"...τι γυρίσματα διατηρεί ακόμη η γυναίκα.


    επίσης μάρεσε στο λιτό (από άποψη συνοδείας-μόνο πιάνο) "ζητάτε να σας πω" ήταν σαν να μας μιλούσε..

    ενώ μάρεσε και αυτή η εκδοχή του "φεύγω"!Power!
    tolaruba
    15.10.2006, 09:54
    Η Χαρουλα Αλεξιου εκπληκτικη οπως παντα.Δυο μονο σημεια δε μου αρεσαν.
    Πρωτα πυ σηκωσαν κατι κοπελες μαζι με την αλεξιου μου φανηκε πολυ στημενο και επισης δε μου πολυαρεσε γενικα το στησιμο της εκπομπης.Κατεμε θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο συμαζεμμενο.Παντως η εκπομπη σαφως καλυτερη απο περυσι.
    Προσωπικα παντως προτιμισα να δω τον Παπαδοπουλα που ειχε καλεσμενο τον Λευτερη παπαδοπουλο.Μονο οταν τραγουδησε ο Πετρελης και ειχε διαφημισεις το αλλαζα στη Σεμινα.