ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιο καταστημα στην Αθηνα θεωρείτε το καλυτερο?

    nkoumo
    12.10.2006, 12:34
    Ποιο καταστημα στην Αθηνα θεωρείτε το καλυτερο?
    1)απο αποψη εξυπηρετησης
    2)έκθεση μουσικών οργάνων
    3)τιμές

    Υ.Γ. Με ενδιαφερει πιανο ή clavinova, τι προτεινετε? Eιδα οτι το adagio στο Χαλανδρι εχει και ποικιλια και τιμες καλες.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nkoumo στις 13-10-2006 09:53 ]


    Hastaroth
    12.10.2006, 21:49
    Οντας από το 1975 τακτικός πελάτης καταστημάτων πώλησης μουσικών οργάνων,μπορώ να πώ οτι γιά κανένα από αυτά δέν είχα ποτέ παράπονο,ούτε από άποψη εξυπηρέτησης ούτε από άποψη προσφερόμενης ποικιλίας προϊόντων,επίσης δέ στό 95% τών περιπτώσεων έχω πετύχει καλές τιμές.

    Αν καί δέν είμαι πιανίστας (και εν γένει "πληκτράς"),έχω την εντύπωση οτι ένα πιάνο (όρθιο βεβαίως,τά έχοντα ουρά απαιτούν αρκετό χώρο) είναι καλύτερο από ένα clavinova,μέ μόνο μειονέκτημα την μή ύπαρξης δυνατότητας μελέτης μέ ακουστικά...


    nkoumo
    13.10.2006, 10:01
    Δεν μου προτεινες ομως καποιο?
    Hastaroth
    14.10.2006, 00:09
    Μά αγαπητέ μου,εξαρτάται και από την περιοχή που μένεις.

    Αν μένης στό κέντρο -ή κοντά στο κέντρο- θά σού πρότεινα να κοιτάξης στόν Νάκα (στήν Ναυαρίνου) καί στό Μέλλον (χαμηλά στήν Σόλωνος) λόγω ευρύτατου φάσματος προϊόντων.Υπάρχουν επίσης δυό-τρία μαγαζιά αποκλειστικώς μέ πιάνα στην ίδια περιοχή (επί τής Σόλωνος).

    Γιά πιό απομακρυσμένες περιοχές δέν ξέρω.
    ogyon21
    08.06.2007, 19:12
    Εγω παντως θα ελεγα πως ειναι ο Δημου (απεναντι απο το τον ΚΑγμακη το αξιολογο φαρμακειο).. Δεν ειναι οτι εχει οτι ζηταω εκει μεσα, μιας και δεν εχει σχεδον τιποτα απο οργανα, παρα σχεδον μονο απο αναλωσιμα.. Το θεμα ειναι οτι σχεδον εντος ημερας μπορει να σου βρει το κομματι που ψαχνεις (η καλυτερα το συγκεκριμενο το οποιο δοκιμασες σε καποιο μαγαζι) και να στο δωσει (περιεργως για καποιους) με μια φανταστικη εκπτωση... Δεν ειναι οτι κανει καποια φαβα ο ανθρωπος, παρα το οτι καταλαβαινει τι ειναι εμπορικο κερδος και τι εκμεταλλευση... Επισης ειναι και παρα πολυ καλος τεχνιτης...(συν του οτι αξιζει να συζητας μαζι του μιας και οταν μπαινεις στο καταστημα του υστερα απο λιγο ξεχνας οτι ειναι εμπορος και νομιζεις οτι ειναι αλλος ενας πελατης εκει μεσα..)
    deathminor88
    09.06.2007, 02:06
    Παράθεση:

    Το μέλος ogyon21 στις 08-06-2007 στις 19:12 έγραψε...

    Εγω παντως θα ελεγα πως ειναι ο Δημου (απεναντι απο το τον ΚΑγμακη το αξιολογο φαρμακειο).. Δεν ειναι οτι εχει οτι ζηταω εκει μεσα, μιας και δεν εχει σχεδον τιποτα απο οργανα, παρα σχεδον μονο απο αναλωσιμα.. Το θεμα ειναι οτι σχεδον εντος ημερας μπορει να σου βρει το κομματι που ψαχνεις (η καλυτερα το συγκεκριμενο το οποιο δοκιμασες σε καποιο μαγαζι) και να στο δωσει (περιεργως για καποιους) με μια φανταστικη εκπτωση... Δεν ειναι οτι κανει καποια φαβα ο ανθρωπος, παρα το οτι καταλαβαινει τι ειναι εμπορικο κερδος και τι εκμεταλλευση... Επισης ειναι και παρα πολυ καλος τεχνιτης...(συν του οτι αξιζει να συζητας μαζι του μιας και οταν μπαινεις στο καταστημα του υστερα απο λιγο ξεχνας οτι ειναι εμπορος και νομιζεις οτι ειναι αλλος ενας πελατης εκει μεσα..)





    File m, o kagmakhs farmakeio???
    Sta 17 m, m ekae ekptwsh 350 eurw se mia gibson sg, xwris a me 3erei kan... Oti pswizw apo tote m to dinei polu pio f8hna. Oxi kai farmakeio... Exw dei apisteytes times ekei...!!!

    edelweiss
    09.06.2007, 05:09
    ξέρω ελάχιστα καταστήματα... Αλλά από εκθεση θα έλεγα τον Φίλιππο Νάκα
    Από εξυπηρέτηση το music korner και τιμές και ποικιλία (cd για κάθε είδους μουσική) :)
    pluton
    10.06.2007, 16:38
    Όλα εκτός από το Ν***