ελληνική μουσική
    1008 online   ·  210.857 μέλη

    Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα Όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.

    dramerman
    17.10.2006, 22:48
    Θα μεταναστεύατε ποτέ για να πραγματοποιήσετε τα
    Όνειρα σας ξέροντας Ίδη ότι αυτό δεν βγάζει πουθενά.
    Σε μια ξένη χώρα όπου δεν θα έχετε που την κεφαλή κλίνε
    Και ότι αργά η γρήγορα όλο αυτό θα ναυαγούσε και μετά
    Από καιρό γυρνώντας στην πατρίδα σας πάλι από την αρχή.
    Θα το ρισκάρατε? Γιατί αυτή η τρελά μπορεί και να έβγαινε και
    Σε καλώ!!!! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ!!!!
    Φτάνει μόνο το Όνειρο σας να είναι πιο «δυνατό» από εσάς και να ριζώσει στην θέληση σας.


    Tziamourani
    17.10.2006, 22:56
    Καλώς ήρθες φίλε dramerman...


    Λοιπόν εγώ προσωπικά ΝΑΙ...θα τα άλλαζα όλα ακούγοντας μόνο την καρδιά μου...και το ονειρό μου βέβαια...αν το ενστικτό μου με πίεζε !!!

    Και μιλάω για ένστικτο γιατί πολλές φορές παρασυρόμαστε από λάθος εικόνες!

    Θα άφηνα την χώρα μου για να δοκιμάσω τη τύχη μου σε κάποια άλλη...και ΝΑΙ θα ρίσκαρα!
    dramerman
    17.10.2006, 23:17
    Πολύ σωστά τα λόγια σου, εξάλλου για ένα Όνειρο ζούμε.
    Και επειδή εγώ θα έκανα τα πάντα για αυτό και είμαι έτοιμος να το κάνω. Επίσης εάν χαθεί το Όνειρο μας εάν δήξουμε δειλία, και τα παρατήσουμε,
    aπλά θα υπάρχουμε δεν θα ζούμε γιατί το Όνειρο μας δίνει ζωή χωρίς αυτό θα είμαστε άνθρωποι χωρίς σκια.
    beth
    17.10.2006, 23:59
    dden 3erw mallon 8α το εκανα το τολμημα,
    το μονο ποθ με απασχολει ειναι οτι και εκει που 8α παω 8α ρ8ει μια μερα που 8α 8ελωνα φιγω

    poison_girl
    18.10.2006, 02:36
    Παράθεση:

    Το μέλος dramerman στις 17-10-2006 στις 23:17 έγραψε...

    Πολύ σωστά τα λόγια σου, εξάλλου για ένα Όνειρο ζούμε.
    .




    symfwnwwwwww
    angel_t
    18.10.2006, 02:45
    Μποεί όμως εκεί που θα πας να βρεις κάτι πολύ καλύτερο από ευτό που ζούσες πριν...... Θα θέλατε και τότε να φύγετε beth και poison_girl? (αυτό που ρωτάω δεν σημαίνει απόλυτα ότι δεν συμψωνώ μαζί σας...)
    poison_girl
    18.10.2006, 02:58
    εγω απλα ειπα οτι συμφωνω πως αξιζει να ζεις για ενα ονειρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και να προσπαθησεις γι αυτο κ ας ειναι η φωτια του να σε καψει τουλαχιστον προσπαθησες να μην το αφησεις απλα ονειρο!!!!!!
    Κ αν εκει που πας βρεις κατι καλυτερο τοτε ποιος ο λογος να γυρισεις εκει που ησουν ποσο μαλλον αν βρεις κατι πολυ καλυτερο!!!!τα ονειρα ειναι για να μας πηγαινουν μπροστα κατα τη γνωμη μου!
    angel_t
    18.10.2006, 03:15
    Το δύσκολο είναι να έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε δύο ονειρά σου...

    Αυτή η κατάσταση μπορεί να σε διαλύσει!!!!!!!!
    AlmaNegra
    18.10.2006, 04:27
    Δεν θέλω να είμαι ο ξενέρωτος της παρέας αλλά μετά από πολύ καιρό που πίστευα πως όντως αξίζει να ζεις για ένα όνειρο, τώρα λέω πως αξίζει να ζεις την πραγματικότητα, τη ζωή, το παρόν...Ο φιλόσοφος Διογένης, συνήθιζε να μιλάει στα αγάλματα για να συνηθήσει στην απόρριψη και να μηδενίσει τη προσδοκία, γιατί αυτή, έλεγε, είναι ο εχθρός της ευτυχίας.. Κάτι ήξερε νομίζω..

    Πρώτο ταξίδι, έτυχε ναύλος για το νότο...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlmaNegra στις 18-10-2006 04:27 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlmaNegra στις 18-10-2006 04:28 ]


    angel_t
    18.10.2006, 04:32
    Από τον τρόπο που μιλάς φαίνεται σαν να έχεις πονέσει πολύ για τα όνειρά σου...

    AlmaNegra
    18.10.2006, 04:41
    Από που το συμπέρανες αυτό;! Αυτή τη στιγμή πραγματοποιώ πολλά από τα όνειρά μου, και θα συνεχίσω να παλεύω και για άλλα, αυτός όμως δεν είναι λόγος να μη κάνω σκέψεις αντίθετες. Δεν είπα να μην κάνουμε όνειρα, αυτό δεν γίνεται.. Προσπάθησα να πω ότι πρέπει να ισορροπήσουμε ανάμεσα σ'αυτά και την πραγματικότητα. Σκέψου το. Βέβαια είναι και θέμα ηλικίας..
    angel_t
    18.10.2006, 04:45
    Sorry, παρανόηση...

    Συμφωνώ στο ότι πρέπει να ισορροπούμε ανάμεσα στα δύο! "Μέτρον άριστον"...
    Τί εννοείς "θέμα ηλικίας"?
    AlmaNegra
    18.10.2006, 04:54
    Τι Sorry βρε? Κουβέντα κάνουμε
    Εννοώ ότι αλλιώς ονειρεύεται ένα παιδί, αλλιώς ένας έφηβος, αλλιώς ένας 20άρης κλπ κλπ... Διαφοροποιήσεις υπάρχουν και ποσοτικά και ποιοτικά... Και επίσης, ο έφηβος πχ είναι πιο επιρρεπής στα όνειρα απ' ότι ένας τριαντάρης ή ένας σαραντάρης (40άρης πρέπει να ήταν κι ο Διογένης... )
    angel_t
    18.10.2006, 05:01
    Δεν είμαι σίγουρη ότι πολυσυμφωώ με τον Διογένη (τουλάχιστον σε αυτό το ζήτημα...). Για μένα η απόρριψη όπως και άλλες δυσάρεστες εμπειρείες δεν σε απομακρύνουν από την ευτυχία, σε οδηγούν σε αυτή!
    Κι επίσης δεν πιστεύω πως υπάρχει τόσο μαγάλη διαφορά ανάμεσα σε 17χρονο και 20χρονο (τυλάχιστον σε αυτό το ζήτημα...).
    Αν και όλα είναι θέμα μυαλού και προσωπικότητας του κάθε ατόμου, ό, τι ηλικία και να έχει!

    Υ.Γ.:Πρήξιμο, έτσι?..
    AlmaNegra
    18.10.2006, 05:09
    Άπλά είναι και περίεργη η ώρα! ΟΚ ένα τελευταίο.Ο Διογένης αυτό έλεγε,πως μέσα από την απόρριψη θα έρθει πιο κοντά στην ευτυχία,γιατί θα κέρδιζε την προσδοκία...
    Συμφωνώ με όλα τ'άλλα...

    Υ.Γ. Δεν πάμε για ύπλνο λέω γω...
    angel_t
    18.10.2006, 05:17
    Καλάαααααααα...... Περίεργος ο Διογένης αλλά και γαμώ τα παιδιά, τον πάω! (Εσύ τι κόλλημα έχεις φάει με τον Διογένη δεν καταλαβαίνω, αλλά, anyway ...)

    Κι εγώ νυστάζω...

    Καληνύχτα λοιπόν! Ελπίζω να τα πούμε κι αύριο!
    AlmaNegra
    18.10.2006, 05:26
    Τίποτα, ένα παράδειγμα ήταν!!

    Αντε καλ..
    angel_t
    18.10.2006, 05:28
    Πλακίτσα έκανα....
    sindy-windy
    18.10.2006, 17:53
    θα εκανα οτιδηποτε για να πραγματοπιοησω ενα ονειρο μου , εστω και αν ηξερα πως μπορει να με οδηγησει στην καταστροφη, θα ακουγα τη καρδια μου και αν το ηθαλα πραγματικα θα το τολμουσα!!!αλλωστε μια ζωη εχουμε!!
    rompa
    18.10.2006, 18:24
    Συνήθως ονειρεύομαι πολύ - αυτό μπορεί να σε απαλύνει από τον πόνο αλλά μπορεί να σε πληγώσει και περισσότερο..-αλλά δεν κάνω πολλά για να πραγματοποιήσω τα όνειρά μου