ελληνική μουσική
    998 online   ·  210.857 μέλη

    Req : Προτασεις για cd

    paschalia
    18.10.2006, 16:34
    Υποσχεθηκα σε ενα φιλαρακι οτι θα του φτιαξω κανα δυο cd με τους παρακατω τραγουδιστες

    Παράθεση:
    papakwnstantinou-katsimixaious-sidhropooulos-papazoglou-thivaios-m.
    pasxalidhs-pyx lax-malamas-diafana krina-magic de spell-onar ypogeia reymata,
    metallica - nirvana ,scorpions - rem,animals - pink floyd - led zeppelin,
    placebo - system of a down


    Επειδη δεν ακουω κανεναν απο αυτους κ εχω πληρη αγνοια σχετικα με την δισκογραφια τους ,ριξτε πλζ - οσοι ξερετε κ θελετε - μερικα απο τα καλυτερα τους τραγουδια .

    Ευχαριστω .
    jorge
    18.10.2006, 16:41
    Σχετικά με τους Έλληνες που αναφέρεις, ρίξε μια ματιά εδώ. Θα βρεις μερικά από τα πιο γνωστά τους τραγούδια.
    rompa
    18.10.2006, 17:16
    Λοιπόν σου συνιστώ τα εξής τραγούδια.
    Από ελληνικά:
    Πυξ Λαξ:Γιατί έπαψες αγάπη να θυμίζεις , Μέλυδρον , Εσύ εκεί , Δε θα δακρύσω πια για σένα , Πούλα με , Μία συνουσία μυστική , Ανόητες αγάπες , Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο

    Κατσιμιχαίοι:Μια βραδιά στο λούκι , Κορίτσια της συγγνώμης , Νύχτωσε νύχτα , Ψέματα , Γέλα πουλί μου

    Όναρ:Χάρτινα φανάρια , Σαν παιδί να γελάς , Δεν χρωστάω σε κανέναν(μαζί με Παπακωνσταντίνου) , Είναι στιγμές , δυο λεπτά

    Μίλτος Πασχαλίδης:Κακές συνήθειες , Μάτια που δεν βλέπονται , Βυθισμένες άγκυρες

    Παπακωνσταντίνου:Σ'αγαπάω ακόμα , Δεν έχω άλλη υπομονή , Δεν πάει άλλο , Χαμένες Αγάπες

    Θηβαίος : Δεν είμαι άλλος , Ιστορία παλιά , Μικρή πατρίδα (ντουέτο με Νταλάρα), Πόσο πολύ σ'αγάπησα

    Σιδηρόπουλος : Πού να γυρίζεις , Να μ'αγαπάς , Κάποτε θα ρθουν

    Παπάζογλου:Ραγίζει απόψε η καρδιά , Τρελή και αδέσποτη , Αύγουστος , Υδροχόος ,Πότε Βούδας πότε Κούδας


    rompa
    18.10.2006, 17:28
    Μάλαμας:Στα είπα όλα , Πριγκηπέσα , Τίποτα δε χάθηκε , Τσιγάρο ατέλειωτο , Όλα ζουν αν τα θυμάσαι

    Διάφανα Κρίνα:Μέρες Αργίας , Αυτό το τραγούδι δεν είναι για σένα , Γιορτή

    Μagic de spell:Τέρμα το διάλειμμα , Όλγα , Σεράγεβο (δεν ξέρω άλλα)

    Υπόγεια Ρεύματα:Μ'αρέσει να μη λέω πολλά , Πως πονάει ένα χάδι , Να γελάς , Ασημένια σφήκα
    rompa
    18.10.2006, 17:52
    Από ξένα θα σου πω μόνο από τα συγκροτήματα που ακούω..

    Nirvana:About a girl , Lithium , Breed , Come as you are , Smell like a teen spirit , Half the man I used to be

    Metallica:Until it sleeps , Unforgiven , one , Nothing else matters , Enter Sandman

    Placebo:Special K , Black eyed , Drag , Song to say goodbye , Without you I'm nothing , English summer rain , Pure morning , You don't care about us , Twenty years , Every you every me, Infra red

    System of a down:Lonely day , Roulette , Boom , Toxicity , Psycho


    REM:Losing my religion , Bad day , Man on the moon , Everybody hearts
    paschalia
    19.10.2006, 09:18
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις .
    rompa
    20.10.2006, 00:26
    Να 'σαι καλά!!Να φτιάξεις ωραία cd