ελληνική μουσική
    851 online   ·  210.853 μέλη
    Aris_Arkadia
    24.10.2006, 20:17
    Όποιος θέλει ας πάει σε αυτό το Link : www.openlabs.com και ρίξτε μια ματιά στο Neko,μετά περιμένω τα σχόλια σας.Το μόνο που θα πώ για όσους δεν το δείτε...έχει 4 gb μνήμη και 500 gb σκληρό.Σε ευρώ υπολογίστε το γύρω στο 4000 - 4500 χιλιάρικα.Αυτα...
    skiylas
    17.01.2007, 21:00
    Φιλεμου το όργανο όπως το είδα με μια ματιά είναι άπαικτο.
    Τα ερωτήματα όμως που προκύπτουν είναι πολλά αν θέλεις να αποκτήσεις μια τέτοια ¨οργαναρα¨.
    1.καταρχην είναι πολλή ακριβο.εαν διαθέτης τόσα χρήματα για ένα τέτοιο είδος οργάνου γνωμημου θα ήταν να δεις το korg oasis.μπορεί να είναι πιο ακριβό όμως σε αυτή την κατηγορία είναι η κορυφή.
    2.δεν ξερό αν υπαρχή αντιπροσωπία στην Ελλάδα να διαθέτη το όργανο και παρέχει τεχνική υποστήριξη γιατί για να μάθεις το όργανο αυτό θα σου πάρει πολύ χρονο.επησης πολύ σημαντικό είναι και το θέμα τη εγγύησης.
    3.οπος το είδα το όργανο δεν ενδείκνυται για live εμφανίσεις πιστεύω να συμφωνείς είναι τεράστιο.
    4.στο θέμα του προγραμματισμού τώρα και μονό που είδα την οθόνη ζαληστηκα.δεν βλέπω και τόσο εύκολο να φτιάξης κάποιον ήχο(εκτός αν είσαι ηλεκτρονικός στη ΝΑΣΑ).
    5.Τελος δεν ξέρω με τη είδος μουσικής ασχολεισε.γιατι το θέμα είναι πόσοι έχουν το ίδιο όργανο για να μπορέσεις να ανταλαξης ήχους η να αγοράσεις

    IxNiLaTiS
    05.02.2007, 21:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Aris_Arkadia στις 24-10-2006 στις 20:17 έγραψε...

    Όποιος θέλει ας πάει σε αυτό το Link : www.openlabs.com και ρίξτε μια ματιά στο Neko,μετά περιμένω τα σχόλια σας.Το μόνο που θα πώ για όσους δεν το δείτε...έχει 4 gb μνήμη και 500 gb σκληρό.Σε ευρώ υπολογίστε το γύρω στο 4000 - 4500 χιλιάρικα.Αυτα...



    Εγώ θα έλεγα πως οι μνήμες με τον δίσκο κάνουν 600 €

    Και δεν νομίζω πως υπερτερεί σε κάτι από ένα συστηματάκι Λάποπ – Key Controler.

    Και το neko ένα PC είναι άλλωστε.