ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη
    linda
    22.11.2006, 18:13
    έχω κάνει 4 χρονια πιάνο με δάσκαλο παλιά το παράτησα και τώρα μου ήρθε πάλι η όρεξη και άρχισα να ξαναπαίζω. το πιάνο μου όμως είναι στο πατρικό μου και δεν μπορώ να το μετακινώ μια που προς το παρόν δεν έχω μόνιμη κατοικία.και είναι και της αδερφής μου, από clavinova δεν έχω ιδέα. είναι πολύ απογοητευτική σε σχέση με το πιάνο ή για τη χρήση που τη θέλω είναι εντάξει?
    stuff
    22.11.2006, 21:33
    Απ'οτι καταλαβα δεν εχεις και μεγαλες απαιτησεις απο ενα πιανο διοτι δεν πας και για....πρωταθλημα!!Οποτε οι σημερινες κλαβινοβες νομιζω πως ειναι οτι πρεπει για σενα.Στον ηχο εχουν διαφορά αλλα παντοτε εξαρταται απο εσενα πως θελεις να ακους τον εαυτο σου.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : stuff στις 22-11-2006 21:36 ]


    jacamar
    22.11.2006, 21:38
    λοιπόν καταρχάς η clavinova δεν είναι σε καμία περίπτωση πιάνο αλλά το εξομιώνει σε μεγάλο βαθμό.
    έχει βαρυκεντρισμένα και αρκετές extra λειτουργίες. Μια κλαβινοβα πιστευω οτι είναι για μουσικούς που ψάχνονται με τον ήχο διαθέτει midi, multi λειτουργίες και γενικά είναι κατι ενδιαμεσο απο το πιανο κ το synth. δεν νομίζω οτι χριαζεσαι κατι τέτειο όμως μια πολυ καλή κλαβινόβα έχει τα λευτά ενός μέτριου πιάνου οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μην την αγοράσεις. Έχε υποψην σου οτι δεν μεταφέρατε οπως ένα αρμόνιο.
    ένα καλό μοντέλο είναι η CLP-280 κοστίζει 3980 στον νάκα είναι ότι πρέπει για την περίπτωσή σου.
    ψάξου στον νάκα έχει καλές τιμές στα προιόντα έκθεσης έος κ μισή τιμή.

    vero
    22.11.2006, 22:47
    για βαλτε καμια εικονα να το δουμε λολ !!!!
    nkoumo
    27.11.2006, 14:39
    Εγω πηρα clavinova clp230 με 1650 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημένος.