ελληνική μουσική
    627 online   ·  210.874 μέλη
    snakous
    11.12.2006, 11:12
    Αγαπητα μέλη του musicheaven κατα τη γνώμη μου κάθε θρησκεία ειναι ενας τρόπος κοινωνικής οργάνωσης. Θέτει εναν συγκεκριμένο τρόπο σύμφωνα με τον οποίο οι πιστοί οργανώνουν την κοινωνική τους αλλα και την προσωπική τους δραστηριότητα. Για αυτο λοιπόν πιστεύω πως δεν χρειαζόμαστε καμιά θρησκεία αλλα να διαβάσουμε οσο μπορούμε περισσότερο τους Αρχαίους Έλληνες Συγγραφείς και Πολιτικούς που ασχολήθηκαν με την οργάνωση της πιο ''δίκαιας'' πολιτείας , της Αρχαίας Αθήνας. Ετσι θα είμαστε σωστοί και υπεύθηνοι πολίτες!!!!!!




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : snakous στις 11-12-2006 11:22 ]





    επισυναπτόμενα: un09.jpg 
    snakous
    11.12.2006, 11:13
    Θέλω τη γνώμη σας. Κυρίως των πιστών....
    wildrose
    11.12.2006, 11:28
    Κατά τη γνώμη μου η θρησκεία χρησιμεύει στους πιστούς για να καθησυχάζουν τους φόβους τους και στους διάφορους κατά καιρούς κυβερνώντες για να ελέγχουν τους πιστούς. Όταν απελευθερώθηκα από τη θρησκεία αναγκάστηκα να έρθω αντιμέτωπη με τον εαυτό μου ( πράγμα επίπονο) αλλά οδηγήθηκα σε μονοπάτια εσωτερικής ελευθερίας. Τελικά κατέληξα πως η θρησκεία αποδυναμώνει την ψυχή...
    jorge
    11.12.2006, 11:33
    Παιδιά δυστυχώς έχουν ανοιχθεί πάρα πολλά topics περί θρησκείας (σε υπερβολικό αριθμό για μουσικό site θα έλεγα), τα οποία μπορείτε να εντοπίσετε μέσω της Αναζήτησης και να προσθέσετε τα σχόλιά σας.