ελληνική μουσική
    1043 online   ·  210.853 μέλη

    Αγορές μέσω Ίντερνετ

    rompa
    20.12.2006, 07:04
    Ποοί το έχουν επιχειρήσει?Πόσο ασφαλές είναι?Έχετε να προτείνετε κάποια ιστοσελίδα?
    jorge
    20.12.2006, 09:58
    Το κάνω πολύ τακτικά. Αγοράζω κυρίως λογισμικό, αλλά έχω πάρει και βιβλία, εξαρτήματα υπολογιστή, τραγούδια κ.α. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ασφάλειας.
    ageras
    20.12.2006, 10:11
    Οι αγορές μέσω διαδικτύου είναι ασφαλείς,οικονομικές και φυσικά δεν χρειάζεται να φας τα παπούτσια σου γυρνώντας στην αγορά!!Έχω αγοράσει κιθάρες,μόνιτορ,λογισμικά,cd's και ποτέ δεν είχα πρόβλημα!!
    alex3
    20.12.2006, 12:10
    έχω στήσει σχεδόν ένα στούντιο μέσω internet, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα ασφάλειας με τις κάρτες ή ασυνέπειας στις παραδόσεις, ενω παράλληλα εξοικονόμησα το κέρδος του έλληνα εισαγωγέα(20-100%).έως και μισά λεφτά δηλαδή...
    stuff
    20.12.2006, 12:39
    Δεν το εκανα παλαιοτερα αλλα απο τοτε που ανακαλυψα την ιστοσελιδα του www.thomann.de το κανω συχνα.Αποφευγω να δινω τον αριθμο της καρτας και τον στελνω με φαξ.Νομιζω οτι ειναι πιο ασφαλες....
    KIT_KAT
    20.12.2006, 13:31
    Δε πολυήθελα αλλά αγόρασα τα αεροπορικά μου μέσω ίντερνετ. Σε 2 μέρες ήταν στο γραμματοκιβώτιο κι ούτε κουνήθηκα από το πισί. Για τελικές εντυπώσεις υπομονή ως αύριο, μη μου κάνουν καμιά στραβή...
    Astron
    20.12.2006, 13:35
    Παράθεση:

    Το μέλος stuff στις 20-12-2006 στις 12:39 έγραψε...

    Δεν το εκανα παλαιοτερα αλλα απο τοτε που ανακαλυψα την ιστοσελιδα του www.thomann.de το κανω συχνα.Αποφευγω να δινω τον αριθμο της καρτας και τον στελνω με φαξ.Νομιζω οτι ειναι πιο ασφαλες....



    Στέλνεις τον αριθμό της κάρτας με fax;;
    Έτσι μπορεί να τον δει ο οποιοσδήποτε υπάλληλος ή μη.
    Πολύ πιο ασφαλές είναι να κάνεις αυτόματη συναλλαγή με ασφαλή σύνδεση και έτσι δεν βλέπει τον αριθμό της κάρτας σου κανείς (όλα γίνονται αυτόματα μέσω του υπολογιστή και της τράπεζας)

    Σημαντικό είναι βέβαια ο υπολογιστής μας να έχει anti-virus και αντι-spyware προγράμματα τα οποία να είναι ενημερωμένα με τις τελευταίες εκδόσεις τους.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 20-12-2006 13:36 ]


    stuff
    20.12.2006, 13:42
    Σωστα,επρεπε να το διευκρινισω.......τυχαινει να γνωριζω τον ανθρωπο που ειναι στις παραγγελιες ο οποιος ειναι και Ελληνας(!),οποτε μου εχει δωσει τον αριθμο του φαξ που διαχειριζεται αυτος.
    tsagkarousianos
    20.12.2006, 13:43
    Και εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει πρόβλημα στις διαδυκτιακές αγορές μου.
    Πάντως για καλό και για κακό χρησιμοποιώ μια συγκεκριμένη κάρτα που της έχω θέσει ένα μικρό χρηματικό όριο έτσι ώστε οποιαδήποτε συναλλαγή συμβεί να ερωτηθώ πρώτα........
    tsagkarousianos
    20.12.2006, 13:45
    Παράθεση:

    Το μέλος stuff στις 20-12-2006 στις 13:42 έγραψε...

    Σωστα,επρεπε να το διευκρινισω.......τυχαινει να γνωριζω τον ανθρωπο που ειναι στις παραγγελιες ο οποιος ειναι και Ελληνας(!),οποτε μου εχει δωσει τον αριθμο του φαξ που διαχειριζεται αυτος.



    Απο την συγκεκριμένη ιστοσελίδα δεν φαίνεται να έχει προκύψει πρόβλημα....
    Και ο Γιώργος που δουλεύει εκεί είναι προθυμος να εξυπηρετήσει έστω και τηλεφωνικά.......
    stuff
    20.12.2006, 13:51
    Ναι το ξερω.Απλα στην αρχη μου κοστιζε λιγο το τηλεφωνημα......(λογω του ογκου των παραγγελιων)
    rivera
    20.12.2006, 16:33
    Παιδια εγω εκανα με καρτα μεσω ασφαλους συνδεσης και συγκεκριμενα απο thomann παραγγειλα το Σαββατο και σημερα ηρθαν (απλο ταχυδρομειο).
    Bruce_Dicki13
    20.12.2006, 22:28
    ορασει ηλεκτρικη κιθαρα και ενισχυτη απο το ιντερνετ και ειναι ασφαλης τροπος! Τωρα παραγγειλα και μια δευτερη ! Δες το www.musicorama.gr Poly kalo site!!
    vouliakis
    20.12.2006, 22:36
    Για μεγαλύτερη ασφάλεια υπάρχουν και εξειδικευμένες κάρτες, αποκλειστικά για συναλλαγές στο Internet, όπως η Internet Visa.




    GL
    20.12.2006, 23:41
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 20-12-2006 στις 22:36 έγραψε...

    Για μεγαλύτερη ασφάλεια υπάρχουν και εξειδικευμένες κάρτες, αποκλειστικά για συναλλαγές στο Internet, όπως η Internet Visa.






    Με προλαβες Παναγιωτη! Και εγω αυτη χρησημοποιω!Θεωρειται η ασφαλεστερη εως τωρα!


    rivera
    21.12.2006, 16:43
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 20-12-2006 στις 22:36 έγραψε...

    Για μεγαλύτερη ασφάλεια υπάρχουν και εξειδικευμένες κάρτες, αποκλειστικά για συναλλαγές στο Internet, όπως η Internet Visa.






    Μπορειτε να με πληροφορησετε ποια τραπεζα τις βγαζει η αλλες πληροφοριες που θα μου ηταν χρησιμες,εδω η και με pm.
    Frida
    21.12.2006, 16:48
    Παράθεση:

    Το μέλος rivera στις 21-12-2006 στις 16:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 20-12-2006 στις 22:36 έγραψε...

    Για μεγαλύτερη ασφάλεια υπάρχουν και εξειδικευμένες κάρτες, αποκλειστικά για συναλλαγές στο Internet, όπως η Internet Visa.






    Μπορειτε να με πληροφορησετε ποια τραπεζα τις βγαζει η αλλες πληροφοριες που θα μου ηταν χρησιμες,εδω η και με pm.


    κι εγώ θα ήθελα να μάθω. πώς και από πού μπορεί να αποκτήσει κανείς αυτή την κάρτα?
    AlmaNegra
    21.12.2006, 17:31
    Τις αγορές μέσω internet τις ψιλοφοβόμουν, αλλά είδα ότι δεν υπάρχει λόγος.
    Μέχρι στιγμής έχω αγοράσει αρκετά και οφείλω να ομολογήσω ότι η εξυπηρέτηση
    ήταν άψογη! Απλά, 2 πραγματάκια που είπαν και μερικοί πριν από μένα: προσοχή
    στη σελίδα που γίνεται η αγορά (αν είναι γνωστή, ασφαλής κλπ, και η κάρτα
    καλύτερα ας είναι μια με πολύ μικρό όριο..
    vouliakis
    21.12.2006, 17:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Frida στις 21-12-2006 στις 16:48 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rivera στις 21-12-2006 στις 16:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 20-12-2006 στις 22:36 έγραψε...

    Για μεγαλύτερη ασφάλεια υπάρχουν και εξειδικευμένες κάρτες, αποκλειστικά για συναλλαγές στο Internet, όπως η Internet Visa.






    Μπορειτε να με πληροφορησετε ποια τραπεζα τις βγαζει η αλλες πληροφοριες που θα μου ηταν χρησιμες,εδω η και με pm.


    κι εγώ θα ήθελα να μάθω. πώς και από πού μπορεί να αποκτήσει κανείς αυτή την κάρτα?



    Μα... στις τράπεζες θα σας πουν λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, στην Τράπεζα Κύπρου...




    audioslave
    21.12.2006, 17:53
    www.play.com

    κατα διαστήματα κάνει super προσφορές... (και αναστενάζει η κάρτα μου)

    Φυσικά πρίν προχωρήσετε σε αγορές να τσεκάρετε τιμές και στα κεντρικά δισκοπωλεία. Καμία απο τις 2 λύσεις δεν είναι πάντα φθηνότερη...