ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.857 μέλη

    Το καλύτερο black metal group στην Έλλαδα;

    THEOFANIAG
    11.01.2007, 16:20
    poio einai kata thn gnomh sas to kalytero black metal grup sthn ellada?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 11-01-2007 16:23 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-01-2007 16:36 ]


    marydlf
    11.01.2007, 20:45
    Rotting Christ
    Lord_of_thy_shadows
    12.01.2007, 17:33
    Rotting Christ ...
    the_mist
    12.01.2007, 23:03
    Δεν θα πρωτοτυπήσω… ROTTING CHRIST
    Hil
    14.01.2007, 02:31
    To ποιο γνωστό είναι οι Rotting Christ!
    To καλύτερο είναι πιστεύω άποψη
    του καθένα!! Για μένα είναι
    οι KAWIR, NAER MATARON!!
    Lefterissamson
    15.01.2007, 10:48
    Elysian Fields...
    THEOFANIAG
    15.01.2007, 14:50
    Apoti vlepo oi rotting christ kanoyn thrafsh sto ellhniko koino....
    ave kosme!!!!!!!!
    Den tha diafoniso.....in domini satani.....



    marydlf
    15.01.2007, 15:22
    Θραυση στο ελληνικο κοινο,και οχι μονο... Aυτο δειχνει πως η χωρα μας βγαζει group σ'αυτο το ειδος που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο αλλες χωρες.. Εχει ακουσει κανεις το theogonia; Πως σας φανηκε; Εγω παντως εχω ακουσει μεικτες κριτικες,ενας φιλος μου που ειναι πορωμενος μαζι τους μου ειπε οτι ψιλοαπογοητευτηκε,γιατι λεει οι παλιες καλες μερες περασαν ανεπιστεπτι ,ενω αλλες κριτικες που διαβασα σε διαφορα sites,ηταν πολυ καλες..εγω εχω ακουσει μονο ενα κομματι,το enuma elish,απο το site στη wikipedia,και απο τη μεση και μετα μου αρεσε παρα παρα πολυ!!
    Ενα αλλο ελληνικο group,πολυ νεωτερο βεβαια (μονο demo εχουν ηχογραφησει),που ακουσα τελευταια και μου αρεσε,ειναι οι echidna (www.echidna-band.com).
    THEOFANIAG
    15.01.2007, 15:36
    Einai poly sosth h apopsh soy kopelia!!!!
    fysika kai den exoyn tipota na zhlepsoyn alla kata thn prosopikh moy apopsh kai peira sto thema black tha se symboyleya na akoyseis kati pio sklhro pio skoteino gia na mpeis pio bathia sto thema!!!!!
    to black anthizei sthn ellada alla einai ligoi aytoi poy mporoyn na to doyn kai na psaxtoun!!!!!
    sea_like_eyes
    12.02.2007, 19:04
    Να ζηλέψουμε ..???Όταν οι mayhem,darkthrone,immortal,cradle of filth κ.α μιλούν με τα καλύτερα λόγια για groups oπως οι rotting και οι necromantia …τι άλλο θέλουμε ?oι rotting αυτή την στιγμή δικαίως θεωρούνται αναπόσπαστο κομμάτι του δεύτερου κύματος του παγκόσμιου black metal…

    Y.Γ live rotting Christ/mayhem στην Θεσσαλονίκη … με headliners τους Έλληνες!αν και άκουσα πολλά …ότι έπρεπε να είναι οι νορβηγοί πρώτοι κτλ…πήρα την απάντηση όταν ξεκίνησαν οι rotting να παίζουν…που είναι οι mayhem οοοοεο?

    audioslave
    13.02.2007, 18:56
    Christ makran....
    Red-Rose
    13.02.2007, 20:26
    Παράθεση:

    Το μέλος marydlf στις 15-01-2007 στις 15:22 έγραψε...

    Θραυση στο ελληνικο κοινο,και οχι μονο... Aυτο δειχνει πως η χωρα μας βγαζει group σ'αυτο το ειδος που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο αλλες χωρες.. Εχει ακουσει κανεις το theogonia; Πως σας φανηκε; Εγω παντως εχω ακουσει μεικτες κριτικες,ενας φιλος μου που ειναι πορωμενος μαζι τους μου ειπε οτι ψιλοαπογοητευτηκε,γιατι λεει οι παλιες καλες μερες περασαν ανεπιστεπτι ,ενω αλλες κριτικες που διαβασα σε διαφορα sites,ηταν πολυ καλες..εγω εχω ακουσει μονο ενα κομματι,το enuma elish,απο το site στη wikipedia,και απο τη μεση και μετα μου αρεσε παρα παρα πολυ!!
    Ενα αλλο ελληνικο group,πολυ νεωτερο βεβαια (μονο demo εχουν ηχογραφησει),που ακουσα τελευταια και μου αρεσε,ειναι οι echidna (www.echidna-band.com).



    τους echidna τους έχω ακούσει Live στη Σαλόνικα και πραγματικά είναι πολύ καλοί!!!
    THEOFANIAG
    07.03.2007, 17:00
    O TELEYTAIOS DISKOS TON CHRIST HTAN PRAGMATIKA APISTEYTOS.......

    GIA AKOMA MIA FORA O SAKHS KAI TA PAIDIA APEDEIXAN TI PAEI NA PEI BLACK SE OLOYS EMAS POY PISTEYOYME SE AYTO POY LEGETAI ROTTING CHRIST......

    FOVOS AIMA NOHMA............................................................................

    sea_like_eyes
    07.03.2007, 22:49
    Πολύ καλό album ευρωπαϊκών προδιαγραφών…αν και προτιμώ τους πρώιμους rotting…στις συναυλίες δεν είναι τυχαίο ότι στα παλιά τραγούδια γίνετε ένας πανικός.

    NuntiusMortis
    12.03.2007, 00:16
    Καλοί είναι οι Rotting Christ.Προσωπικά όμως θα ψηφίσω Nocternity.
    melios82
    23.03.2007, 22:47
    OI ROTTING CHRIST κατα την γνώμη μου είναι απλά γνωστοί, μουσικά τους θεωρώ τελείως αδιάφορους, ελεεινή προφορά, που προκαλεί γέλωτα, μονότονοι, αξιοι όμως για το ότι στέκονται στο χρόνο,
    όποτε ψηφίζω καμια..(black metal)
    από άλλες προτιμώ ON THORNS I LAY ..
    sea_like_eyes
    23.03.2007, 23:06
    Να ζηλέψουμε ..???Όταν οι mayhem,darkthrone,immortal,cradle of filth κ.α μιλούν με τα καλύτερα λόγια για groups oπως οι rotting και οι necromantia …τι άλλο θέλουμε ?oι rotting αυτή την στιγμή δικαίως θεωρούνται αναπόσπαστο κομμάτι του δεύτερου κύματος του παγκόσμιου black metal…

    Να μου έλεγες για κανένα group της Νορβηγίας-Φινλανδίας-Σουηδίας να πω…όχι ότι τους υποτιμώ ,αλλά έγιναν γνωστοί κυρίως λόγο κάποιον γεγονότων…επίσης να μου έλεγες π.χ τους ravencult,τους crossover να πω…ο.k είναι απλά γνωστοί…

    Οι rotting έχουν προσπαθήσει πάρα πολύ και δικαίως κέρδισαν το σεβασμό της παγκόσμιας black metal σκηνής…cult…και πάλι cult!

    Υ.Γ τα groups που αναφέρω στην αρχή κάτι παραπάνω ξέρουν για το’’ άθλημα ’’του black metal..δεν νομίζεις?
    Υ.Γ μάλλον δεν ακούς black metal…


    sea_like_eyes
    23.03.2007, 23:19
    οπως ειπες ομως γνωμη σου..!σεβαστη λοιπον,απλα μου φανηκε λιιιιγο περιεργο να μην υποστηριζεις αλλα και να μιλας με τετοια λογια για ενα group που...οπως και να το κανουμε...ειναι κορυφαιο!τα λεμε φιλε
    BooBass
    24.03.2007, 09:48
    Black Metal.. Χα! Tα παιδικά μου χρόνια...

    Αν και το έχω γυρίσει χρόνια σε άλλα στυλ, ακόμη οι πρώτοι δίσκοι των Horrified, Rotting Christ, Necromantia & Nightfall μου φέρνουν ανατριχίλες...

    Αν και το κορυφαίο, κατα τη γνώμη μου (με πιο μελωδικού death αισθητική), είναι το Mystic Places of Dawn των Septic Flesh!
    sea_like_eyes
    24.05.2007, 13:32
    . . . αλλα και Varathron!!!oποιος-οια εχει ακουσει περιμενω αποψεις!
    απο τους παλαιοτερους στο αθλημα του Black metal!
    ...Cassiopeia's Ode...τι riffara ρε seaaaaaaaaaaaaaaaaa