ελληνική μουσική
    1004 online   ·  210.856 μέλη

    Πρόβλημα ασφαλείας με τον MSN Messanger

    HotStationGR
    10.03.2004, 10:32
    Η Microsoft ανακοίνωσε πριν λίγες ώρες ότι το δημοφιλές πρόγραμμα MSN Messanger που διανέμει δωρεάν και εγκαθιστά μαζί με το Outlook Express έχει πρόβλημα με την ασφάλεια του, εκθέτωντας τον υπολογιστή του χρήστη του. Συγκεκριμένα, το συγκεκριμένο πρόγραμμα για chat μπορεί να επιτρέψει σε άλλους χρήστες να υποκλέψουν αρχεία από το pc σας, καθώς ακόμα usernames και passwords.

    Διαβάστε περισσότερα εδώ..




    elina
    11.03.2004, 00:01
    Ektos gia to msn ksereis kai tpt gia to yahoo?

    HotStationGR
    11.03.2004, 00:56
    Τα περισσότερα προγράμματα που τρέχουν στο pc μας και χρησιμοποιούν το δικτυο (τοπικό ή internet) είναι πιθανό να κρύβουν κάποιες παγίδες..

    Για τον Yahoo! Messenger που ρωτάς.. Ναι, κι αυτός δεν μπορεί να ξεφύγει από την τετριμένη οδό και να αποτελέσει το απόρθητο των δικτυακών εφαρμογών..

    "Το πιο πρόσφατο ελλάτωμα" του αποκαλύθφθηκε στις 8 Ιανουαρίου και διορθώθηκε "σιωπηλά" από την εταιρία στις επόμενες εκδόσεις.. (5.6.0.1358 και πάνω).. Αν έχεις παλιότερη έκδοση θα σε συμβούλευα να πας στην τελευταία (σβήνοντας την παλιά σου εγκατάσταση και ξαναβάζοντας το απο την αρχή)..

    Αν σε ενδιαφέρουν και τα παλιότερα ..προβληματάκια του Yahoo! Messenger και τα πας καλά με τα αγγλικά θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά εδώ...

    ...Ki όπως λεει ένας φίλος και συνάδελφος ο πιο καλά προστατευμένος υπολογιστής από hackers είναι αυτός που δεν είναι καν ανοιχτός..!

    Μηνάς






    HotStation.gr
    The Greek Alternative Radio on the Net

    Listen here


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: HotStationGR on 11-03-2004 00:59 ]
    Giorgos
    11.03.2004, 14:10
    Παρεμπιπτόντως, μιας που αναφέρατε το MSN...είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζει πρόβλημα στο να συνδεθεί με το MSN; Εδώ και 2 βδομάδες δεν μπορώ να μπω, κι όποτε μπαίνω, μετά μου βγάζει μήνυμα ότι για λόγους συντήρησης (sic) πρέπει να αποσυνδεθεί το MSN και να ξαναπροσπαθήσω μετά από 10 λεπτά. Στην ουσία, αυτά τα 10 λεπτά είναι 5 ώρες. Eπίσης, το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισε κι ένας φίλος μου, που έχει otenet, όπως κι εγώ.

    Υ.Γ.: Έκανα uninstall και το επανεγκατέστησα.
    yiannisyiannis
    11.03.2004, 16:11
    Φίλε Γιώργο κι εμένα μου το παρουσιάζει πότε-πότε αυτό το πρόβλημα. Παρατήρησα όμως ότι τυχαίνει πάντα τις ώρες αιχμής Αμερικής, δηλαδή πολύ νωρίς το πρωί σε εμάς. ¶λλες στιγμές δεν μου έχει τύχει.
    elina
    12.03.2004, 00:22
    Oxi exw to kainourio yahoo mexri stigmis egw den antimetopizw kapoio provlima kai eyxomai oute sto melon!!!!!!Eyxaristw gia tis plirofories.....