ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Το ΑΙΣΧΟΣ του Μεγάρου Μουσικής

    SiokouIro
    10.02.2007, 13:59
    Δεν ξέρω πόσοι απο εσάς έχουν ενημερωθεί γι' αυτό που έγινε στο Μέγαρο Μουσικής σχετικά με τις συναυλίες της Αλεξίου, αλλά καλό είναι να αναφερθεί γιατί η συμπεριφορά τους είναι κατάπτυστη...

    Μικρό χρονικό:

    Απο το καλοκαίρι (περίπου) ενημερωνόμαστε ότι τέλη Φεβρουαρίου η Αλεξίου θα τραγουδήσει στο Μέγαρο Μουσικής.

    Λίγο καιρό μετά, ανακοινώνονται οι ημερομηνίες: 26-27-28 Φεβρουαρίου και 2 Μαρτίου.
    Έναρξη προπώλησης εισιτηρίων: 5 Φεβρουαρίου

    Λίγες μέρες πριν την έναρξη της προπώλησης, ξεκινάνε μερικές εφημερίδες (έντυπες και ηλεκτρονικές) όπως η Ελευθεροτυπία και το e-go.gr να αναφέρουν και να διαφημίζουν το γεγονός, αναφερόμενοι σε 5!!! συναυλίες, εντάσσοντας δηλαδή και την 3η Μαρτίου...

    Σε τηλέφωνα που έγιναν, οι υπεύθυνοι του Μεγάρου απαντούν πώς δεν έχουν ιδέα και πώς, αν είναι να γίνει και 5η συναυλία, θα αποφασιστεί τελευταία στιγμή, και θα υπάρξει ημερομηνία προπώλησης...

    5η Φεβρουαρίου: Μια τεράστια ουρά στα ταμεία του Μεγάρου περιμένει να προμηθευτεί τα εισιτήρια. Οι πρώτοι που εξυπηρετούνται, ενημερώνουν τους υπόλοιπους, ότι οι 3 πρώτες σειρές κάθε ημέρας, είναι 'κρατημένες' για τον χορηγό!!! ενώ επίσης, δεν διατίθενται τα θεωρεία λόγω σκηνικών!!!

    Τα εισιτήρια εξαντλούνται εν ριπή οφθαλμού...Μετά απο λίγες ώρες έχουν μείνει μόνο τα ακριβά των 50 και 70 ευρώ, τα οποία εξαφανίζονται μέχρι την επομένη...

    Η Ελευθεροτυπία σε άρθρο της στις 7/2 αναφέρει το γεγονός της εξαφάνισης των εισιτηρίων, τονίζοντας ότι εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια και για τις 5 συναυλίες..(????)

    Μέχρι στις 9/2 στις 13:00 στο site του Μεγάρου δεν αναφέρει τίποτα για 5η συναυλία στις 3 Μαρτίου.

    ΞΑΦΝΙΚΑ στο in.gr εμφανίζεται άρθρο το οποίο αναφέρει ότι προγραμματίστηκε και 5η συναυλία.
    Η συναυλία μπαίνει στο site και χαρακτηρίζεται σε μικρό χρονικό διάστημα 'κίτρινη' (περιορισμένα εισιτήρια) ενώ μετά απο λίγο είναι πλέον κόκκινη...

    2500 ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    Τα συμπεράσματα δικά σας...

    Υ.Γ. Να ενημερώσω ότι κάποια φίλη τηλεφωνούσε συνέχεια χτες (9/2) και της ανέφεραν ότι 'δεν πουλάμε ακόμα...'και ότι θα υπάρξει ενημέρωση για το πότε θα είναι η προπώληση...


    jacamar
    10.02.2007, 15:25
    νομίζω οτι εισητήρια για την 5η συναυλία διατειθόντουσαν απο την πρώτη μέρα.
    Εγώ επειδή για ταμέλη η προπώληση ξεκινά νωρίτερα και είδη εισιτήρια ήταν περιορισμένα. Οντως τηλεφώνισε και μια φίλη για την 5 συναυλία γιατι έλεγαν οτι η προπωληση θα ανακοινωθεί και της είπαν το ίδιο, στο site πάντως γράφει οτι η προπώληση ήταν από τις 5.
    SiokouIro
    10.02.2007, 17:09
    στο site ακολουθούν το ρητο 's c r i p ta manent'

    Θα μας βγάλουν τρελούς τελικά!!

    Οχι, η προπώληση για τις 3/3 δεν είχε ξεκινήσει στις 5 Φεβρουαρίου μαζί με τις υπόλοιπες μέρες...

    Του έρωτα η σαϊτιά
    του Χάρου το φιλί
    δεν ξέρω ποιά λαβωματιά
    πονάει πιό πολύ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SiokouIro στις 10-02-2007 17:10 ]


    qanun
    11.02.2007, 00:41
    ΝΤΡΟΠΗ και κριμα για τη Χαρουλα
    qanun
    11.02.2007, 00:43
    Κριμα για τη Χαρουλα, νομιζω πως αυτη η κατασταση δεν πρεπει να την ικανοποιει καθολου.
    aggeliki
    11.02.2007, 14:53
    Εγώ θα ήθελα να ξέρω αν έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο!

    ΧΑΟΣ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggeliki στις 11-02-2007 17:07 ]


    rigas
    11.02.2007, 16:18
    Παράθεση:

    Το μέλος qanun στις 11-02-2007 στις 00:41 έγραψε...

    ΝΤΡΟΠΗ και κριμα για τη Χαρουλα


    -----------------------------------------------
    Ντροπή & Κρίμα για όλους εμάς που πληρώσαμε για το μέγαρο για να το χαίρονται οι πολύ λίγοι και ίδιοι κάθε φορά.