ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.857 μέλη

    Και ΝΑΙ οι Metallica στο Rockwave 2007!!!!!

    dimitrapan
    04.07.2007, 11:03
    Βασίλη, τα είδαμε όλα!!! Δεν είμαι, μάλλον δεν ήμουν και καμιά φανατική με τους Μετάλλικα, μου άρεσαν αλλά ως εκεί... Δεν περίμενα ότι θα ζήσω τέτοιο πράγμα!!!
    jacamar
    04.07.2007, 14:34
    ααααααααααα snif ειμαι γκαντεμοσαυρος.....ειχα πυρετό και δεν πήγα...
    φωτογραφίες να βάλετε....
    dimitrapan
    04.07.2007, 14:59
    Δεν μας άφησαν να πάρουμε τη μηχανή μας στο χώρο της συναυλίας...
    audioslave
    04.07.2007, 15:31
    εμείς είχαμε αλλα έσπασε.Στην κυριολεξία.Αστα...
    Εχει ξεσηκωθεί ο κόσμος όλοι πλέον μιλάνε για την καλύτερη συναυλία ever!Επαθαν πανικό.
    Αλλα ετσι είναι,...χεχε




    επισυναπτόμενα: 07july0307_pic18.jpg 
    tsaboukos
    04.07.2007, 15:33
    Κατ'αρχην να πω πως ειναι η καλυτερη συναυλια που εχω παει ποτε και μια απο τις καλυτερες εμπειριες
    Dirt Spawn Disease:Ωραια μπαντα,ωραια τραγουδακια ειχαν αλλα ο κοσμος δεν τους εδωσε και τοση σημασια.Λογω της ζεστης ολοι κοιτουσαν τον τυπο με το λαστιχο και του ζητουσαν να τους βρεξει.
    My dying bride:Πιστευω πως δεν ταιριαζαν στο φεστιβαλ.Μονο τρια κομματια τους μου αρεσαν.Ο κοσμος τους βαρεθηκε και ματα απο 7-8 κομματια ακουγοταν ρυθμικα απο τον κοσμο:Metallica Metallica!!!
    Μastodon:Πολυ καλοι,ξεσηκωσαν τον κοσμο,επαιξαν και το The woolf is lose χαμος εγινε.Βασικα για πολλους εκεινη την ωρα αρχισε η συναυλια.
    METALLICA:τι να πω ρε παιδια?Απιστευτοι,φοβεροι,τελειοι...Οτι και να πω θα ειναι λιγο μπροστα σε αυτο που ειδα χθες.Ακουγονταν διαφορα γι'αυτους:η φωνη του James δεν κανει πια,λεφταλικα κλπ.Ολα αυτα οι Metallica τα διεψευσαν σε 2 και κατι ωρες.Γα@#$οι αυτο εχω να πω.Μακαρι να ερθουν παλι του χρονου.
    Kαι για την ιστορια το setlist:
    Location:
    Athens, Greece
    Date:
    Jul 3, 2007
    Venue:
    Rockwave Festival
    Other Artists:
    Setlist:
    Creeping Death
    Fuel
    Wherever I May Roam
    For Whom the Bell Tolls
    Welcome Home (Sanitarium)
    ...And Justice For All
    The Memory Remains
    Disposable Heroes
    Orion
    Fade To Black
    Master of Puppets
    Battery
    - - - -
    Sad But True
    Nothing Else Matters
    One
    Enter Sandman
    - - - -
    Whiplash
    Seek and Destroy
    Υ.Γ.:εχω βγαλει φωτογραφιες απο τη συναυλια.Να τις ανεβασω η θα εχουμε προβληματα με πνευματικα δικαιωματα???Παντως θα ανεβασω βιντεο στο youtube.To Seek n destroy.
    angela_77
    04.07.2007, 15:33
    ...they gave us fuel they gave us fire they gave us that which we desire...
    audioslave
    04.07.2007, 15:44
    Παιδια διαβάζω απο το πρωί forums. Ο κόσμος έχει πέσει σε παραλήρημα. Δεν κατάλαβε απο που τούρθε. Τωρα πιστευω όλοι θα κατάλαβαν τι θα πεί live και τι θα πει METALLICA LIVE BABY.
    Αντε tsabouko...ανέβαζε!!!!

    its fucking whiplash!

    Για την ιστορία visit metontour.com
    και φυσικά το you tube που έχει γεμίσει videos.



    επισυναπτόμενα: 07july0307_pic17.jpg 
    tsaboukos
    04.07.2007, 17:47

    Ενα βιντεο που ανεβασα.Δεν εχει καλη ποιοτητα.Το Seek n destroy ακουγεται καλα παντως.Ηταν 3 βιντεο και τα εκανα ενα με το Movie maker,γι'αυτο σε 2 σημεια υπαρχουν μικρες διακοπες.
    trooper_206
    04.07.2007, 17:54
    Εχω χασει τα λογια μου..΅Ειχα την τεραστια τυχη ναπαρακολουθησω μια συναυλια που στιγματισε την ζωη μου.Ηρθε επιτελους το συγκροτημα που τοσα χρονια προσμονουσα επιτελους να δω,και ναι η προσμονη αξιζε.Τι να πρωτοπω?Δεν ξερω ειλικρινα...Μetallica,απλα ολοι οι αλλοι-κατα την αποψη μου,παντα- θα ειναι δευτεροι σε αυτο που λεγεται live εμφανιση...Ανανεωμενοι και με απιστευτη ορεξη για να παιξουνε,εδωσαν ο,τι καλυτερο.Τρελλο performance απο ολους,κοσμο και Metallica.Tα τραγουδια....Τι αλλο δηλαδη να θελαμε?Ολα αγαπημενα,και η εκπληξη που ακουει στο ονομα FUEL,δεν περιγραφεται.Δεν λεω αλλα,μπορω να μιλαω για χρονια....Ενα μονο....ΑTHENS ARE U ALIVE?????...the memory remains(forever..)!!!

    GL
    04.07.2007, 18:20
    1) Nothing else matters-Metallica (rockwave/athens/2007)



    2) metallica athens rockwave 2007




    Dorothy23
    05.07.2007, 02:29
    παιδια νιωσατε το σεισμο που εγινε στις 03/07 στις 21.14...?το επικεντρο του σεισμου εντοπιστηκε στο Terra Vibe στη Μαλακασα...!η διαρκεια του ηταν 2 ωρες και 30 λεπτα...
    με τι λογια να περιγραψω αυτα που εζησα και ενιωσα στην υπερτατη συναυλια!?τι να πω...οι ανθρωποι τα σπανε...εχουν απιστευτη ενεργεια και ορεξη...η απολυτη μαγεια...!!!

    και για να μην ξεχνιομαστε...οι my dying bride κομματακι αταιριαστοι με το κλιμα της ημερας...οι Μastodon πολυ καλοι.ηταν αυτο που επρεπε να δει το κοινο πριν τους Metallica!

    Υ.Γ.1*απο τις 14.30 που εφυγα απο το σπιτι μεχρι τις 12.30 που μπηκα στο αυτοκινητο ΜΟΝΟ 15 λεπτα καταφερα να κατσω καπου και να ξεκουραστω!αλλα δε με ενοιαξε καθολου!το θεαμα με αποζημιωσε και με το παραπανω!

    Υ.Γ.2*οσα αναφερω παραπανω σχετικα με Metallica,Μastodon και my dying bride δεν αποτελουν μονο δικη μου προσωπικη αποψη αλλα και ολων οσων βρισκοταν διπλα μου κατα τη διαρκεια της συναυλιας,αλλα και της παρεας μου η οποια αποτελουνταν απο 7 ατομα!


    αντε και του χρονου!

    Born on the 3rd of July!
    the memory will never fade (to black)! - METALLICA ΡΕΕΕΕΕ

    Kleiston logw diakopwn...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Dorothy23 στις 05-07-2007 02:32 ]


    tsaboukos
    06.07.2007, 11:07

    Aυτο ειναι το βιντεο που ανεβασαν στο metontour.com απο την Αθηνα.Δεν μπορω ρε σεις.Το βλεπω και ανατριχιαζω.Σκεφτομαι καπου εκει ημουν και εγω.Ειδικα τη στιγμη που ακουγεται το Ecstasy of gold και βγαινουν οι Metallica...πανικος.Δεν θα ξεχασω ποτε αυτη τη μερα.Ειναι ηηδη χαραγμενη στο μυαλο μου.03/07/07
    audioslave
    06.07.2007, 12:47
    ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ
    kostas14
    06.07.2007, 13:51
    paidia pragmatika ayto pou zisame itan apisteyto.akoma to skeytomai kai anatrixiazw.an kai oi sabbath san style mou aresoun pio poli,an kai oi sabbath epai3an APISTEYTA, live san ayto twn metallica den prokeitai na 3anaginei sthn ellada.to rockwave fetos itan apisteuto...katapliktiko setlist apo tous metallica,theiko performance,apisteyto koino,foveros xwros(terra vibe)...
    akoma kai oi theoi metallica tha prepei na eniwsan kapws idietaira.opoios eide sto youtube tis proigoumenes sinaylies tous se bilbao,lisabwna tha katalavei diafora..
    (itan kanenas sto pitaki de3ia tis skhnhs?ekei pou itan kai ta polla kapnogona?tha me eide sigoura)

    me ena oneiro zw...metallica-ac/dc in athenes 2008!!!!
    METAL UP YOUR ASS
    kansas
    06.07.2007, 16:49
    Να καταθέσω κι εγώ την άποψη μου...
    Ήμουν εκεί!!
    Το συγκρότημα αυτό είναι ένα από τα αγαπημένα
    Τις δύο προηγούμενες φορές δεν κατάφερα να πάω και το είχα μεγάλο κρίμα στη συνείδηση μου.
    Ανεξάρτητα από το άν κάποιος είναι οπαδός τους ή όχι σίγουρα μερικά γεγονότα δεν δέχονται αμφισβήτηση. Οι Metallica είναι ίσως οι καλύτεροι live performers παγκοσμίως και σε μια σεβαστή ηλικία πλέον δεν φοβούνται να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό με αμείωτη ένταση. Παρ'όλο που έχουν πουλήσει εκατομμύρια δίσκους, το ότι βγαίνουν και παίζουν 2,30 ώρες σετ, δείχνει ότι πάνω απ'όλα σέβονται τον κόσμο τους. Όχι σαν κάτι άλλους που πληρώνουμε ισάξια εισητήρια και παίζουν 1,10 ώρες.
    Τι να πεί κανείς για παίξιμο και σκηνική παρουσία! Για μένα ο James Hetfield είναι η απόλυτη μορφή frontman για τέτοιου είδους συγκρότημα.
    Αυτό που με ευχαρίστησε ιδιαίτερα και μάλλον όποιος ήταν εκεί θα το ένιωσε, έιναι ότι μάλλον και οι ίδιοι δεν περίμεναν τέτοια ανταπόκριση. Στο τέλος χειροκροτούσαν τον κόσμο επί σχεδόν ένα τέταρτο και ο Ulrich είπε ότι "δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουμε να έρθουμε 8 χρόνια στην Ελλάδα"
    Μακάρι κι άλλες μπάντες να έχουν τέτοια πορεία στο χρόνο και τέτοια συνέπεια και αγάπη προς το κοινό τους.

    ΑΠΟΛΥΤΟΙ!!
    desertsky72
    11.07.2007, 01:40

    Για όσους ενδιαφέρονται για ολοκληρο (σχεδόν) το Video του φοβερού αυτού live...


    ........για περάστε μία βολτίτσα από εδώ......:)

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=6487&gotolast=1

    (.....στο τελευταίο ποστ...:))



    toutas
    22.02.2009, 23:22

    mia apo tis kaliteres sunaulies, itan sto seatle to 1989.osoi phgate tha lete to idio...........


    blizzard of ozz

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : toutas στις 22-02-2009 23:25 ]