ελληνική μουσική
    438 online   ·  210.947 μέλη

    Συνάντηση μελών στη Φλώρινα

    georgianoua
    19.06.2006, 16:35


    Με βλέπω να σε βγάζω κάτι κολοτούμπες χιχιχιχιιχιχ

    Καλη μας ρετσίνα και μπύρα μέχρι τότε
    yokor
    19.06.2006, 17:17
    Το μέλος ge01415 στις 19-06-2006 στις 16:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Άντε και σε λίγο έρχετε το beach party στην παραλία της λίμνης...να είστε σε ετοιμότητα!!!

    Πάμε να δούμε αυτό το χάραμα



    και αυτήν την ανατολή


    ......με φωτίτσα, καλή παρέα,πολλά τραγούδια και ακόμα πιο πολλές μπύρες!!!










    Τάσο τώρα μ΄έχεις...διαλύσει...Πεθαίνω για τέτοιες εικόνες...Άντε, κανόνισέ το!Περιμένουμε!!

    Γεωργία μου, η αλήθεια είναι πως θα μας λείψεις πάρα πολύ...Ραντεβού τον Αύγουστο τώρα, στην συναυλία του Χατζηγιάννη, που ελπίζουμε να γίνει στην Φλώρινα!
    sylvester1979
    21.06.2006, 09:17
    Παιδιά χαιρετώ κι εδώ...

    μήπως.... λέω μήπως ασχολείται κανείς με μουσική απο εσάς που είστε "του νομού"? Έχω 9 μήνες εδώ και δεν έχω πετύχει ένα άτομο που να παίζει έστω κλαπατσίμπανα ρε παιδί μου. Αν κάποιος ασχολείται , μπορεί να δει το προφίλ μου για να μάθει το στυλ της μουσικής που παίζω ή να ακούσει μουσική μου. Κάντε καμιά μουσική κίνηση ρε παιδιά.... πολύ σιωπηλή πολη....


    Υ.Γ. Καλώς ήλθα...!!!!
    georgianoua
    21.06.2006, 10:10
    Καλημέρα από μένα και καλώς όρισες

    Έχουμε πως δεν έχουμε άτομο που παίζει μουσικό όργανο

    Είναι ο φίλτατος ge01415 ή αλλιώς Τάτα . Το παιδί μας παίζει κιθαρα και είναι αυτός που μας κρατούσε συντροφιά στις συναντήσεις που κάναμε (μαζί με τη φωνή που βάλαμε και εμείς στη συναντηση στον Άγιο Παντελεήμονα )

    Αν κοιτάξεις λίγο πιο πάνω στο post θα βρείς το όνομά του.
    Eύχομαι να βρείς αυτό που αναζητάς
    yokor
    21.06.2006, 14:10
    Το μέλος sylvester1979 στις 21-06-2006 στις 09:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Παιδιά χαιρετώ κι εδώ...

    μήπως.... λέω μήπως ασχολείται κανείς με μουσική απο εσάς που είστε "του νομού"? Έχω 9 μήνες εδώ και δεν έχω πετύχει ένα άτομο που να παίζει έστω κλαπατσίμπανα ρε παιδί μου. Αν κάποιος ασχολείται , μπορεί να δει το προφίλ μου για να μάθει το στυλ της μουσικής που παίζω ή να ακούσει μουσική μου. Κάντε καμιά μουσική κίνηση ρε παιδιά.... πολύ σιωπηλή πολη....


    Υ.Γ. Καλώς ήλθα...!!!!



    Αγαπητέ Τάσο, καλως μας όρισες στην όμορφη Φλώρινα!Βέβαια μας "αδικείς" λίγο με το μήνυμά σου, αλλά δεν πειράζει. Εντάξει, είμαστε ήσυχος νομός, ίσως όμως δεν έχεις γνωρίσει και τα κατάλληλα άτομα.Υπάρχουν άνθρωποι που σ΄έναν απ΄τους μικρούς και απ΄τους πιο "αδικημένους" νομούς θα έλεγα, όπως η Φλώρινα,
    κάνουν αξιόλογες προσπάθειες για να αναδείξουν τον πολιτισμό μας.Βέβαια αναγνωρίζω και παραδέχομαι πως χρειάζεται πολύς δρόμος ακόμα, υπάρχουν τεράστιες ελλείψεις, αν όμως ο καθένας μας δεν συμβάλλει σ΄αυτό, δεν θ΄αλλάξει τίποτα...

    Σου εύχομαι καλή διαμονή στο νομό μας(αν και είσαι...παλιός!) και ελπίζω πως και με την δική σου συμβολή, όπως και με των φοιτητών, αλλά και με την συνεργασία των Φλωρινιωτών, να προχωρήσουμε ένα βήμα μπροστά, και όχι μόνο στην μουσική...Ό, τι χρειαστείς, είμαστε στην διάθεσή σου!


    Η περιφρόνηση της ανταμοιβής είναι η μεγαλύτερη απελευθέρωση. Μ.ΒΑΜΒΟΥΝΑΚΗ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : yokor στις 21-06-2006 14:11 ]


    sylvester1979
    21.06.2006, 16:16
    Περι φλώρινας παιδιά, θέλω να είμαι σαφής... την ξέρω απ'έξω σπιθαμή πρoς σπιθαμή. Εϊμαι ένα μίγμα Κρητικού (μπαμπάς) με φλωρινιώτισα (μαμά). Γεννήθηκα στην Αθήνα, στα 15 ήρθα εδώ (1993) στα 18 έφυγα (πάλι αθήνα λόγω δουλειάς) και τον Σεπτέμβρη επέστρεψα στην πόλη που μάλλον θα πεθάνω (αν δεν γίνω καραδιάσημος κάποια μέρα....... ).

    Ασχολούμαι με ένα είδος μουσικής που είναι αρκετά δύσκολο σαν άκουσμα. Κάποια στιγμή κανόνισα ένα live στο alter ego αλλά πήγε κατα διαόλου γιατί ήθελε αρκετή προετοιμασία και δεν είχα χρόνο. ΤΟ ίδιο και στο Αριστοτέλη (σύλλογος), όπου είχα κανονίσει να παίξω στην αίθουσα αλλά μου είχαν ζητήσει να αναλάβω τα έξοδα καθαρισμού κλπ της αίθουσας και δεν είχα τα χρήματα. Δεν ξέρω αν είστε φλωρινιώτες, μάλλον φοιτητές είστε εδώ ε? ρε παιδιά..... που βγαίνει ο κόσμος εδώ. 9 μήνες είμαι εδώ και διάφοροι με ρωτάνε, "που συχνάζεις" και μέσα μου σκέφτομαι : <>....

    Εύχομαι να σας συναντήσω κάοια μέρα στην αχανή πολιτεία μας. Εδώ είμαστε και θα τα λέμε. Ωραίο site παιδιά. ϊσως το καλύτερα οργανωμένο που έχω δει μέχρι σήμερα. Μπράβο τους.
    Αρέσει σε κανέναν η μουσική soundtrack? (μουσική επένδυση ταινίας)
    georgianoua
    21.06.2006, 16:28
    Πόσα ήταν τα έξοδα για τον καθαρισμό καλέ μου; Θα μπορούσες να ζητήσεις εθελοντές και πιστεύω δε θα λερωνώταν και πολύ ο χόρος εκεί.

    Εγώ είμαι για σπουδές εδώ, αλλά τα άλλα παιδιά είναι από τη Φλώρινα

    Αν και μικρή πολη και μένα όταν με ρωτάνε που συχνάζω , τους λέω σπίτι μου με καλή παρέα

    Μ'αρέσει η μουσική soundtrack, και πιστεύω και σε πάρα πολλούς άλλους. Θα με συναντήσεις μάλλον από το Σεπτέμβρη και μετά μιας και την κάνω για καλοκαιρίνες διακοπές στην Κύπρο.

    Εδώ θα είμαστε
    ge01415
    21.06.2006, 16:32

    Καλώς όρισες στον μουσικό παράδεισο συνονόματε!!!
    Μουσική σκηνή υπάρχει γενικά στην Φλώρινα αλλά είναι...underground!!!
    Σχετικά με το είδος της μουσικής που ασχολείσαι, ναι είναι αρκετά δύσκολο όχι τόσο στο άκουσμα όσο στην κατανόησή του!
    Άκουσα μερικά τραγουδάκια σου και τα βρήκα πολύ ενδιαφέροντα!!!!
    Όσο για το αν είμαστε φοιτητές στη Φλώρινα...όχι, είμαστε μόνιμοι κάτοικοι αλλά...είμαστε απο χωριό !!!

    Φυσικά και θα τα πούμε απο κοντά και φυσικά θα βρεθούμε για κανένα...τζαμάρισμα, και γιατί όχι...κανένα γκρουπάκι!!!

    Τα λέμε...Τάσος!!!





    sylvester1979
    21.06.2006, 16:55
    Έχει χωριά η Φλώρινα?
    πλάκα κάνω.
    Μέσα είμαι. Άσε που γουστάρω συναναστροφή με άτομα του χώρου (μουσική).

    Παιδιά χάρηκα πολύ που σας γνώρισα, έστω και μετά απο 9 μήνες εδώ (στη φλώρινα εννοώ). Χαίρομαι πολύ που υπάρχουν σε αυτή την πόλη δραστήρια άτομα σαν κι εσας. Εύχομαι Τάσο να γίνουμε οι πυξ λαξ της πόλης. Φωνή υπάρχει? γράφω και έντχνο , δεν έχω πρόβλημα, ότι θέλετε. Η new age - instrumental είναι απλά η αγάπη μου. Κι εγώ τραγουδάω...... στο μπάνιο. Τραγουδάω αλλά δεν έχω καλή φωνή. Παρεπιπτόντως πως θα μπορούσα να σας στείλω ένα όμρφο ποπ αγαποτράγουδο που τραγουδάω ΕΓΩ (ο άρχοντας των φωνών......)?
    georgianoua
    21.06.2006, 17:03
    Υπάρχει φωνή και μαζί με τη Μάρθα ο Τάσος τραγουδούν πολύ ωραία.
    Τους ακούσαμε στο Αμύνταιο

    Προχθές γκάρισα λίγο εγώ στη συνάντηση

    Όσο για το αγαποτράγουδό σου ακολούθα λίγο τις παρακάτω οδηγείες

    Λοιπόν έχουμε και λέμε

    Πας στην σελίδα http://www.sendspace.com/ και

    Πατάς εκει που λέει browse διαλέγοντας το αρχείο που θες, από εκεινα που έχεις στο pc σου. Αφού το κάνεις αυτό μετά κάνεις click στο κουτάκι που λέει Accept the rules (κατι τετοιο λέει αν θυμάμαι καλα΄)

    και μετά θα αρχίσει να ανεβάζει το αρχέιο.
    Θα σου δείξει σε ποση ώρα θα το ανεβάσει και όταν τελειώσει θα σου βγάλει ένα link.

    Το παιρνεις και το βαζεις σε ένα ποστ και είσαι έτοιμος
    sylvester1979
    21.06.2006, 17:51
    οκ.....
    για πείτε γνώμες!
    χαχααχα. πλάκα κάνω. Ακούστε το, καλούτσικο είναι.

    http://www.sendspace.com/file/u3kgse

    georgianoua
    21.06.2006, 18:04
    Το τραγουδάκι δεν το ξέρω αλλά μ'αρεσε μου θυμίζει θάλασσα το βράδυ με μια κιθάρα

    Ας κρίνουν και οι αρμόδιοι

    'Ωστε η γειτόνισσα παίρνει μάτι...
    sylvester1979
    21.06.2006, 18:08
    Λογικό είναι να μην το ξέρεις. Καθότι στίχοι - μουσική Τάσος και πέραν τούτου φυλακισμένο στον σκληρό μου (ένα πράγμα κωσταλέξη φαντάσου) επι δύο χρόνια. Καλό είναι. Το είχα γράψει το '04 όταν έμενα στον Πειραιά. Στίχοι της στιγμής είναι και μουσική fast food. .... έτοι ταχέως.... ού προχείρως.....
    sylvester1979
    21.06.2006, 18:13
    Έχω τραγουδήσει και το "Σ'ακολουθώ" (Παπακωνσταντίνου). Πολύ καλό κομμάτι ρε παιδιά. Φανταστικό. Ο Βασίλης θα ζηλέψει αν με ακούσει..... ρε τον κακομοίρη....
    Θα το ανέβαζα να το ακούσετε αλλά πολύ φοβάμαι οτι δεν επιτρέπεται. (άσε μην καταλήξω να φοράω τις χειροπέδες μου........)
    georgianoua
    21.06.2006, 18:17
    Πρώτη πάω μέσα εγώ στη φυλακή

    Ο ge01415 ξέρει σετι αναφέρομαι

    Άσε που είσαι και αστυνομικός sylvester μου που εσύ θα την βγάλεις και κάπως ευκολα ενώ εγώ πως ε;;

    Εκτός και αν βάλουμε μετά τα μεγάλα μέσα
    ge01415
    21.06.2006, 18:47
    Πολύ ωραίο το τραγουδάκι Τάσε! Ρυθμικό, ελαφρύ...καλοκαιρινό!!!

    Θα βρεθούμε να μιλήσουμε τα μουσικά μας...απο κοντά!!!

    Ελπίζω να'χεις κατοχυρωμένα τα δικαιώματα...μη το δεις σε καμια eurovission του χρόνου !

    Τα λέμε!


    Α! Και μια ανακοίνωση: Οι εδώ παραλίμνιοι καιροσκόποι ετοιμάζουν παραλιακό παρτάκι εντος της ερχόμενης εβδομάδας! Μάλλον θα γίνει καθημερινή...μόνο τότε βολεύει!!! Τα υπόλοιπα...σύντομα!!!






    sylvester1979
    21.06.2006, 18:50
    Ωραία, πάρα πολύ ωραία.

    Λοιπόν, προς το παρόν χαιρετώ, πάω μέχρι το κλειστό να ασχοληθώ λίγο με το βενζινοκίνητό μου (τηλεκατευθυνόμενο).
    Α! Επίσης πολύ καλή ασχολία. ¨οποιος ασχολείται και βρίσκεται εντός ορίων νομού.... μπορεί να ενημερώσει για κάναν αγώνα (άσχετο).
    Άντε φιλιά παιδιά. Τα λέμε συντομότατα.
    Marianthi24
    21.06.2006, 19:47
    Sylvester1979 καλώς ήρθες στην παρέα μας

    Απο Φλώρινα είμαι και εγώ, δεν παιζώ μουσική, δεν τραγουδάω αλλά ακούω:) Θα χαρώ να τα πούμε σε κάποια συνάντηση των μελών. Κατέβασα και το τραγούδι σου, είναι πολύ καλό! (Με ενδιαφέρει να ακούσω και το σ' ακολουθώ, αγαπώ ιδιαίτερα τον Παπακωνσταντίνου ).

    Τάσο περιμένουμε λεπτομέρειες για το παρτάκι!Κράτα και ένα δωμάτιο στο ξενοδοχείο σου γιατί νομίζω θα είναι δύσκολο να επιστρέψω σπίτι μέτα το πάρτι...

    Κορίτσια τι κάνετε?
    georgianoua
    21.06.2006, 19:59
    Bατραχάκι μου ετοιμασα τις αποσκευές μου και τώρα προσπαθώ να απολαύσω όσο γίνεται την παρέα στο forum
    Marianthi24
    21.06.2006, 22:11
    Καλό ταξίδι!!! Σε περιμένουμε απο Σεπτέμβρη. Εντάξει, πίστευω πως θα τα πούμε και νωρίτερα,όλο και κάποιο ίντερνετ καφέ θα υπάρχει στην Πάφο :)