ελληνική μουσική
    1008 online   ·  210.857 μέλη

    Νέο album των Scorpions: Humanity Hour 1

    scorpion1990
    25.03.2007, 16:17
    Αναμένεται να κυκλοφορήσει στο δεύτερο μισό του Μαϊου από την BMG και θα είναι άλλo ένα hard τσίμπημα του θρυλικου συγκροτήματος. Το πρωτο κομματι μάλιστα του νεου αυτου δισκου παίχτηκε στις Βρυξελλες στις 24/03

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 29-04-2007 03:24 ]


    tsibitos
    26.03.2007, 01:04
    Συγκεκριμενα απο το Γαλλικο fan club διερευσαν η ημερομηνια κυκλοφορια και το εξωφυλλο του αλμπουμ. Λεγεται οτι θα κυκλοφορησει στις 14 Μαιου και ιδου το εξωφυλλο που κατα τους fans θα εχει..



    επισυναπτόμενα: scorpions-humanity.jpg 
    keupang
    28.03.2007, 09:53
    κιτσ..... Aυτο τωρα ειναι εξώφυλλο για το ετος 2007;

    Συγνώμη αλλα μόνο εγω είμαι που πιστευω πως το τελευταιο αξιολογο πραγμα που βγαλανε οι Scorpions ήτανε με τον Roth;

    Μαλλον γινομαι γεροπεριεργος πολυ νωρίς

    tsibitos
    28.03.2007, 15:08
    Παράθεση:

    Το μέλος keupang στις 28-03-2007 στις 09:53 έγραψε...

    Μαλλον γινομαι γεροπεριεργος πολυ νωρίς




    Μαλλον... και αν και πιστευω οτι δεν θα σου αρεσει (για να λες για Roth κλπ) ριξε και μια ματια στο πρωτο Single του νεου album εδω
    scorpion1990
    28.03.2007, 23:57
    H αληθεια ειναι οτι οι Scorpions μετα την Roth εποχη η οποια ετυχε να ξεκινησει στα τελη της δεκαετιας του 70-οπου οι μεγαλες μπαντες εκαναν τα τελευταια βηματα τους ενω οι Scorpions εχαν κυριολεκτικα απογειωθει-Εχουν χασει την ποιοτητα που είχαν οχι λογω Roth αλλα λογους επιβιωσης. Παντως δεν μπορουμε να λεμε οτι η μετεπειτα καριερα τους ήταν υποδεεστερη, ήταν εξαιρετικη η πορεια που ακολουθησε αλλα περισσότερο εμπορικη.Φίλε μου δεν εισαι εσυ γεροπαραξενος απλα οι Σκορπιοι ειναι αυτοι που γερασαν και εχουν χασει την λαμψη τους. Παντως προσπαθουν και δε πιστευω πως το κανουν για το χρημα αλλα για να αποκαταστήσουν ενα μερος της παλιας τους δόξας που έχασαν απο το 90 και μετα
    ErEtZuM
    30.03.2007, 22:15
    Επειδη βλεπω παλι τις γνωστες γκρινιες απο καποιους για τους Scorpions, επιτελους εκτιμηστε οτι κανουν ακομα σοβαρες δουλειες και πολυ καλα albums.
    Οσο για τους fans του Uli Roth, στις 18 Ιουνιου θα εμφανιστουν οι Scorpions ΜΑΖΙ με τον Uli Roth.
    Αρα οσοι γκρινιαζετε, θα ειστε αδικαιολογητοι αν δεν ειστε στη συναυλια :)
    scorpion1990
    01.04.2007, 14:54
    Εγω παντως ειμαι οπαδος των scorpions και του Roth αλλα πιστευω πως μια ψωναρα σαν τον Uli δε θα μπορουσε να μεινει για πολυ σε μια σοβαρη μπαντα και τοσα χρονια να ειστε σιγουροι πως ολοι πρηζουν τον Roth με την γκρινια τους επειδη εφυγε τοτε.τεσπα.Για τις 18 ιουνιου (συμφωνα με το προγραμμα που εχουν εκδοσει στην ιστοσελιδα τους) δεν εχει προγραμματιστει.Τωρα για τις δισκογραφικες κυριως δουλειες τα τελευταια 17 χρονια συγνωμη που θα το πω αλλα σοβαρες ήταν μονο τα: crazy world,moment of glory και unbreakable.Παντως το humanity hour 1 απ οσα μπορεσα να μαθω πρεπει να ναι μια απο τις καλες τους δουλειες και το ελπιζω αυτο.
    scorpion1990
    01.04.2007, 15:02
    Τα κομματια του νεου αλμπουμ ειναι τα εξης:

    1)Hour I
    2)The Game Of Life
    3)We Were Born To Fly
    4)The Future Never Dies
    5)You're Lovin' Me To Death
    6)321
    7)Love Will Keep Us Alive
    8)Your Last Song
    9)Love Is War
    10)Rise Again
    11)The Cross
    12)Humanity
    ErEtZuM
    01.04.2007, 19:23
    Ειπαμε ειναι επισημο 18 Ιουνιου Scorpions, Uli Roth και Joe Cocker στο Καραισκακη
    ery
    04.04.2007, 20:54
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 26-03-2007 στις 01:04 έγραψε...

    Συγκεκριμενα απο το Γαλλικο fan club διερευσαν η ημερομηνια κυκλοφορια και το εξωφυλλο του αλμπουμ. Λεγεται οτι θα κυκλοφορησει στις 14 Μαιου και ιδου το εξωφυλλο που κατα τους fans θα εχει..






    ανεξαρτητα απο ολα τα αλλα στα οποια αναφερεστε και ομολογω πως δεν εχω πολυ γνωση, περα απο καποια καλα κομματια τους που τυχαινει να εχω ακουσει, το εξωφυλλο παιδια εμενα μου αρεσει πολυ.
    GL
    05.04.2007, 00:02
    "Scorpions - Humanity Hour 1" 3 samples




    scorpion1990
    09.04.2007, 21:30
    pragmatika to ''Love will keep us alive'' kai to ''we were born to fly'' einai poly wraia kommatia
    ErEtZuM
    09.04.2007, 23:48
    Το Humanity ειναι εξαιρετικο και απο αποψης μουσικης αλλα κυριως λογω των στιχων του που ειναι εκπληκτικοι.
    Και μου αρεσει που συνεχιζουν να γραφουν και τραγουδια με κοινωνικο περιεχομενο οπως το Crossfire παλαιοτερα, το New Generation απο τον προηγουμενο δισκο και το Humanity τωρα.
    scorpion1990
    29.04.2007, 01:09
    mms://the-scorpions.com/scorpions/HumanityHour/321.wma

    mms://the-scorpions.com/scorpions/HumanityHour/the_cross.wma

    mms://the-scorpions.com/scorpions/HumanityHour/hour1.wma
    deathminor88
    29.04.2007, 02:37
    Σιγουρα τα τραγουδια του Roth ειναι ενα κλικ πιο πανω για πολλούς αλλα μην υποβαθμιζουμε τους υμνους που γράψανε οι Scorpions (Wind of change, Rock u like a hurricane, Still loving u, New generation κ.α.) επειδη δν τα εγραψε ο Roth...
    RandyOzzy
    11.05.2007, 16:06
    To Album fenete poli kalo ivika to humanity an kai i banta to exi girisi sto poli Hard rock alla kai pali skizoun opos panta aloste

    GL
    16.05.2007, 04:32
    Μια εβδομαδα και κατι μερες πριν απο την επισημη παρουσιαση του νεου δισκου των Scorpions εχω την χαρα να σας ανακοινωσω οτι στα ΜΑΓΕΜΕΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΜΑΗ ΣΤΙΣ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΑΥΤΟ ΔΙΣΚΟ ΜΕ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.....

    Καλη Σας ακροση!!


    Scorpions - Humanity Hour 1 [Part 1 of 2]









    επισυναπτόμενα: Humanity.jpg 
    GL
    16.05.2007, 15:02
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 16-05-2007 στις 04:32 έγραψε...

    Μια εβδομαδα και κατι μερες πριν απο την επισημη παρουσιαση του νεου δισκου των Scorpions εχω την χαρα να σας ανακοινωσω οτι στα ΜΑΓΕΜΕΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 16 ΜΑΗ ΣΤΙΣ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΑΥΤΟ ΔΙΣΚΟ ΜΕ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.....

    Καλη Σας ακροση!!


    Scorpions - Humanity Hour 1 [Part 1 of 2]












    Σε δυο λεπτακαι ξεκιναει η παρουσιαση απο την εκπομπη μας ΜΑΓΕΜΕΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ...ΕΔΩ στον ραδιοσταθμουλη μας.....

    Συντονιστειτε οσοι αγαπατε....


    scorpion1990
    26.05.2007, 11:32
    Μια μερα μετα την επισημη κυκλοφορια του νεου δισκου των θρυλικων Scorpions και εχει γινει πανικος. Περιττο να πω πως ολα τα κομματια ειναι εξαιρετικα , οι στιχοι ειναι προφητικοι, η μουσικη πιο fuzz απο ποτε και με τρομερες εμπνευσεις σε καθε κομματι.
    Χθες επαθα την πλακα μου, ζω σε μια επαρχιακη πολη και εχουμε ολο κι ολο 3 δισκαδικα πηγα και στα τρια και δεν ειχε μεινει τιποτα και παραγγελνουν συνεχως το νεο δισκο των σκορπιων. Καταφεραν να γινουν και παλι εμπορικοι αλλα να γινεσαι εμπορικος με αυτα τα μηνυματα που περνας μεσα απο τα κομματια σου ειναι προς οφελος της ανθρωποτητας. Ενα μεγαλο μπραβο σ' αυτους τους ανθρωπους που ακομη και τωρα προσπαθουν
    tsaboukos
    26.05.2007, 18:06
    Πραγματικα ειναι δισκαρα!!!Ειδικα το hour 1 και το your last song ειναι κομματαρες!Μπραβο στους Scorpions που κρατουν τη φλογα ζωντανη!!!