ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.857 μέλη
    Amelie
    16.04.2007, 10:25
    Αν και λίγο αργοπορημένα: "Κι εσύ, κι εσύ!!!"
    uNick
    16.04.2007, 11:49
    Κι εσύ, κι εσύ!!!!!
    Aiolos_m
    16.04.2007, 11:59

    Zefuros
    16.04.2007, 12:05
    Με 2 λογια...

    Μια καταπληκτική βραδιά, με καταπληκτική παρέα, εξίσου ανεπανάληπτο μουσικό κλίμα, φοβερές εμπειρίες που αξίζει κανείς να ζει.

    Ωστόσο, υπήρξαν διαφορα θέματα σκιώδη, για τα οποία δεν ειναι δυνατόν να μην κανω ενα σχόλιο... για αυτό το λόγο...

    ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ!:

    1. Την Dimitrapan, που προφασιζόμενη τα γενέθλια της και εκμεταλλευόμενη το γεγονός της αφθονης ροής αλκοόλ, αρχισε να μου ζηταει δώρα, και μέχρι στιγμής εχω φτάσει τα εχω τάξει ενα κινητό, εναν υπολογιστή, ενα αυτοκινητο και μια μεζονέτα! (Ξεχνάω τίποτα?)

    2. Τον φιλο Unick ο οποίος εκανε αμέσως τα κονέ του με την ιδιοκτητρια του μαγαζιού και αρχισε η ροή από σφηνάκια αψεντίου... και σε εμάς τίποτα!

    3. Την ιδιοκτήτρια, που οταν της το επισημανα, αρχισε να φέρνει και σε εμάς, και γιναμε τουρμπο!

    4. Την αγαπημένη amelie, που καθοταν δίπλα μου και σε μια φάση της βραδιάς εβλεπε οραματα... και πριν πιει τα αψεντια!

    5. Τον Stasis, ο οποίος μου απαλλοτρίωσε την 37η μπύρα μου, προφασιζομενος πως εχει ηδη παραγγείλει! Ευτυχως, το βαρέλι του μαγαζιου ειχε και αλλη...

    6. Τον zefuro, ο οποίος εκείνη τη μέρα ήρθε χωρίς καθόλου καλή διάθεση, και εχασε πολύ πολυτιμο χρόνο μέχρι να την βρει (κάπου ειχε πεσει τελικά κάτω από το τραπέζι)

    7. Την γλυκήτατη anna2405 η οποία μας εξανάγκαζε κάθε 18,4 δευτερολεπτα να σηκώνουμε τα ποτηρια μας (και ηταν βαριά τα ατιμα) για να τσουγκρίσουμε, φωνάζοντας το κλασσικό πλέον "και εσύ, και εσύ! (τενοντίτιδα κόντεψα να πάθω!)

    8. Το γκρινιαρικο - πλην αγαπημένο - emaki, το οποίο ακόμα δεν εχει στείλει τις φωτογραφίες-ντοκουμεντα με ενα e-mail. Επεσε βαριά η πρωτη μέρα στην δουλειά?

    9. Τον kifa, ο οποίος για 2η σερί φορά αρνήθηκε να εκτελέσει την zefuro-παραγγελιά "Βυθισμένες αγκυρες", προφασιζόμενος αγνοια. Μου φαίνεται την επομενη φορά θα το τραγουδήσω εγω! Και αυτό δεν ειναι υπόσχεση, ειναι απειλή! (με εχετε ποτέ ακουσει να τραγουδάω....? Αστε το καλυτερα!)

    10. Και τέλος, καταγγέλω τον αρχι-τρομοκρατη jorge, ο οποίος ξεκινώντας αυτή τη μουσική κοινότητα, αποτελεί τον ηθικό αυτουργό για ολα τα παραπάνω!
    Στην πυρά-στην πυρά!

    Καλη σας μέρα!




    uNick
    16.04.2007, 12:20
    Παράθεση:
    Το μέλος Zefuros στις 16-04-2007 στις 12:05 έγραψε...

    2. Τον φιλο uNick ο οποίος εκανε αμέσως τα κονέ του με την ιδιοκτητρια του μαγαζιού και αρχισε η ροή από σφηνάκια αψεντίου... και σε εμάς τίποτα!

    Φίλτατε:

    α. Η κοπελιά λέγεται Δάφνη, και δεν είναι η ιδιοκτήτρια. Το ψωμάκι της βγάζει η καημένη, και όπως διαπίστωσες υποφέρει και ανέχεται όλους εμάς... Κακοπερνάει...!

    β. Ο φίλος uNick είναι θαμώνας στο another flyin' pig. Μαζί με το Αθηνούλι έχουμε περάσει πολλά σε αυτό το μαγαζί. Έτσι εξηγείται το κονέ με την Δάφνη και η ροή αψεντίου... χώρια που την είχε πιάσει το φιλότιμο μιας και της είχε τελειώσει το Amaretto και ήθελε να με περιποιηθεί...


    Υ.Γ. Για τα υπόλοιπα που έγραψες, θα αφήσω να απαντήσουν οι άμεσα θιγόμενοι...
    Zefuros
    16.04.2007, 12:27
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 16-04-2007 στις 12:20 έγραψε...

    Παράθεση:
    Το μέλος Zefuros στις 16-04-2007 στις 12:05 έγραψε...

    2. Τον φιλο uNick ο οποίος εκανε αμέσως τα κονέ του με την ιδιοκτητρια του μαγαζιού και αρχισε η ροή από σφηνάκια αψεντίου... και σε εμάς τίποτα!

    Φίλτατε:

    α. Η κοπελιά λέγεται Δάφνη, και δεν είναι η ιδιοκτήτρια. Το ψωμάκι της βγάζει η καημένη, και όπως διαπίστωσες υποφέρει και ανέχεται όλους εμάς... Κακοπερνάει...!

    β. Ο φίλος uNick είναι θαμώνας στο another flyin' pig. Μαζί με το Αθηνούλι έχουμε περάσει πολλά σε αυτό το μαγαζί. Έτσι εξηγείται το κονέ με την Δάφνη και η ροή αψεντίου... χώρια που την είχε πιάσει το φιλότιμο μιας και της είχε τελειώσει το Amaretto και ήθελε να με περιποιηθεί...


    Υ.Γ. Για τα υπόλοιπα που έγραψες, θα αφήσω να απαντήσουν οι άμεσα θιγόμενοι...





    Παλι ανενημέρωτος πιαστηκα!

    Ηρωίδα πάντως η Δαφνη! Μπράβο της

    (Τωρα που το ξανασκέφτομαι... ευτυχώς που τελείωσε το Αμαρετο.. )




    MagicaDeSpell
    16.04.2007, 12:32
    Χμμμ Ευτυχως εκεινη την ωρα ημουν μακρια και απεφυγα το αψεντι που δεν εφτασε προς την μερια μου...
    Πραγματικα ηταν ολα καταπληκτικα κι αν ημουν κι εγω πιο ξεκουραστη θα ηταν ακομα καλυτερα γιατι δεν το ευχαριστηθηκα οπως θα πρεπε, επιφυλασσομαι ομως για την επομενη φορα να ειμαι πιο ζωντανη



    Emaki
    16.04.2007, 12:50
    Δεν έχω να προσθέσω κάτι για το πως περάσαμε, με έχουν καλύψει ήδη οι προλαλήσαντες!

    Μόνο αυτό....Πεπόνι είσαι ΦΩΝΑΡΑ!!!
    Βασικά και οι τρείς ήσασταν υπέροχοι!!!
    Μπράβο σας!

    Ιδού και μερικές φωτογραφίες!!!

















    επισυναπτόμενα: kifa.JPG Deos.JPG Adiexodo.JPG 14.04.07.JPG 14.04.07b.JPG 
    anna2405
    16.04.2007, 13:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 16-04-2007 στις 12:05 έγραψε...

    6. Τον zefuro, ο οποίος εκείνη τη μέρα ήρθε χωρίς καθόλου καλή διάθεση, και εχασε πολύ πολυτιμο χρόνο μέχρι να την βρει (κάπου ειχε πεσει τελικά κάτω από το τραπέζι)


    Πάλι καλά που τη βρήκες !!!!!!

    Παράθεση:


    7. Την γλυκήτατη anna2405 η οποία μας εξανάγκαζε κάθε 18,4 δευτερολεπτα να σηκώνουμε τα ποτηρια μας (και ηταν βαριά τα ατιμα) για να τσουγκρίσουμε, φωνάζοντας το κλασσικό πλέον "και εσύ, και εσύ! (τενοντίτιδα κόντεψα να πάθω)


    Πες μου οτι έκανες υπολογισμούς κιόλας με τόσο ποτό.. χαχαχαχαχα !!! Και εσύ,και εσύ...



    ola gyrizoun, 3anagyrizoun, liwnoun teleiwnoun kai 3anarxizoune !!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : anna2405 στις 16-04-2007 13:18 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 16-04-2007 13:22 ]


    Zefuros
    16.04.2007, 13:40
    Παράθεση:

    Το μέλος anna2405 στις 16-04-2007 στις 13:17 έγραψε...

    [Πες μου οτι έκανες υπολογισμούς κιόλας με τόσο ποτό.. χαχαχαχαχα !!! Και εσύ,και εσύ...




    Και εγώ, και εγώ!
    anna2405
    16.04.2007, 13:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 16-04-2007 στις 12:50 έγραψε...

    Ιδού και μερικές φωτογραφίες!!!



    Υπέροχες φώτο... Περιμένουμε κ άλλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Emaki
    16.04.2007, 15:05
    Παράθεση:

    Το μέλος anna2405 στις 16-04-2007 στις 13:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 16-04-2007 στις 12:50 έγραψε...

    Ιδού και μερικές φωτογραφίες!!!



    Υπέροχες φώτο... Περιμένουμε κ άλλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Ευχαριστώ Αννούλα_και εσύ και εσύ!!!

    Άνεβασα τις καλύτερες Αννούλα μου...οι άλλες δεν είναι για να τις δει ο κόσμος!!!

    Άντε ,ας πάρει κάνεις άλλος σειρά!!!
    kifa
    16.04.2007, 15:33
    πω πω ... φωτογραφίες ....



    Αχ βρε πεπονα .. τι θα καναμε χωρις εσενα ... :) :) :)


    bouzos
    16.04.2007, 15:46
    Merci Emu gia tis "belles photos "............etsi pιrnoume mia idιa ki emeis pou eimaste apontes (logo apostasis) apo tis souper vrΰdiιs pou ιxete tin tyxi na pernΰte !!! Sigoura eimaste poloi pou perinιnoume ki alles photos apo ki alla mιloi.....
    athinouli24
    16.04.2007, 16:41
    Ευτυχώς υπάρχουν ντοκουμέντα απο το καταπληκτικό σαββατόβραδο....Ωραίες φώτο...Θέλω να δω και άλλες! κ'εγώ κ'εγώ

    tsibitos
    16.04.2007, 16:46
    Για οσους δεν το πρόσεξαν...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 16-04-2007 στις 00:40 έγραψε...

    Οριστε και μια μικρη ανασκοπηση... Καντε κλικ εδώ





    Doritaki
    16.04.2007, 17:46
    Ηταν παρα πολυ ομορφα.. Κωστη μετα απο αυτο νομιζω θα χρειαστεις μανατζερ πολυ συντομα..
    uNick
    16.04.2007, 18:08
    Εδώ ο καλός manageeeeer...
    Deos
    16.04.2007, 18:55
    Κορυφαία βραδυά από κάθε άποψη.
    Σε μια στιγμή κατά την 01.00 είχε βαρέσει κόκκινο ο δείκτης συγκέντρωσης φίλων!!
    Πόσοι είχαμε μαζευτεί, ούτε και θυμάμαι.. Τα τραπέζια δεν μας χωρούσαν και είχαμε επεκταθεί μέχρι την πόρτα!
    Το μαγαζί πολύ συμπαθητικό, δεν είχε τύχει να ξανακάτσω, και βέβαια θα το επαναλάβουμε!

    Υ.Γ. Δεν ευχαριστήθηκα πολύ κουβεντούλα με PARATERISTA και Akarayan, γιατί με καλούσε το τουμπερλέκιον και φύγατε νωρίς, τι να σας κάνω..

    Kifaritiria μπάντα!!
    eleni
    16.04.2007, 19:37
    Παράθεση:

    Το μέλος Emaki στις 16-04-2007 στις 12:50 έγραψε...


    Ιδού και μερικές φωτογραφίες!!!

    Καλέ που είναι οι φωτογραφίες μου με τον Γιάννη....
    Τι... τσάμπα βουτούσαμε το παξιμάδι στον καφέ και στην μπύρα.....
    Βάλτες να γελάσει ο κόσμος....