ελληνική μουσική
    599 online   ·  210.874 μέλη
    marylin
    19.12.2007, 00:55
    Ότι περάσαμε υπέροχα και ακούστηκε και φάνηκε!!!!!!!!!!!

    Το πρόγραμμα μαμούθ ήταν πάαααααααρα πολύ ωραίο, Τάσος και Μάρθα τα έδωσαν όλα και δε μας χάλασαν χατήρι! Η Δήμητρα επίσης πολύ καλή όταν μας τραγούδησε γιατί ως γνωστόν ο Πειραιάς βγάζει μεγάαααααλα ταλέντα!!!!!!!!

    Να ευχαριστήσω και τον Αντώνη - gazaka που έδωσε μια επίσης τρυφερή νότα στη μουσική βραδιά τραγουδώντας Θαλασσινό (γιατί είναι επίσης γνωστό ότι κανείς δε μου χαλάει χατήρι)

    Ο Βαγγέλης - eloy που είχε την ευγένεια να μας καλέσει για να γιορτάσουμε μαζί τα γενέθλιά του μας χάρισε ακόμα μια βραδιά κεφιού και τραγουδιού που κατέληξε από το μεζεδοπωλείο σε κλαμπ όπου έγινε το έλα να δεις!!!!!!!

    Με λίγα λόγια γίναμε φέσι, μας άρεσε, διασκεδάσαμε πολύ, το χαρήκαμε και θα το επαναλάβουμε!
    dimitrapan
    19.12.2007, 08:59
    Παράθεση:

    Το μέλος ge01415 στις 18-12-2007 στις 20:17 έγραψε...

    οπότε όποιος έπιασε μικρόφωνο και δεεεεεεν θυμάται τι και πως τραγούδησε...ευχαρίστως να το ανεβάσω να το ακούσουμε



    Αυτά που ξέρεις να τα ξεχάσεις... Αρχίζουμε πρώτα τα "εδώ στο χωριό μας πίνουμε, κομμένα τα νερά και οι κοκα-κόλες", γίνεται ο κόσμος ντίρλα και μετά μας λες ότι έχεις και ντοκουμέντα? Μωρέ καλά το λέγαμε εμείς οι γυναίκες όλο το βράδυ... "Μάρθααααα, Μάααααααααααρθα"

    Μαίρη, πώς δεν μας χάλασαν χατήρια βρε? Ξελαρυγγιάστηκε ο Δημήτρης να φωνάζει Αγγελάκα κι εγώ "Σιγά μην κλάψω" αλλά ο νονούλης είχε αλλού στραμένη την προσοχή του μάλλον..., ε φανταστικέ Τασούλη μου???

    Τέλος να ευχαριστήσω το big_number που ως άλλος Σουμάζερ απέφυγε κολώνες και χαντάκια και ήμασταν νομίζω το μόνο αυτοκίνητο που και πήγε και ήρθε χωρίς... ενδιάμεσες στάσεις!

    Υ.Γ.1: Μάρθα είσαι θεά!
    Υ.Γ.2: Αντώνη, πραγματικά ήσουν πολύ καλός, κρίμα που δεν σε ακούσαμε και περισσότερο...
    Υ.Γ.3: Τασούλη, πέρα από την πλάκα, δεν χορταίνω να σε ακούω :)

    Στο επανιδείν!
    jorge
    19.12.2007, 10:51
    Κάποιος πελάτης ενός ξενοδοχείου κάπου στη Φλώρινα, με ενημέρωσε για μια συνάντηση ενός μουσικού site! Για σας επρόκειτο;;
    ge01415
    19.12.2007, 11:16
    Μικρός που είναι ο κόσμος ε;;;


    marylin
    19.12.2007, 13:17
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 19-12-2007 στις 08:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ge01415 στις 18-12-2007 στις 20:17 έγραψε...

    οπότε όποιος έπιασε μικρόφωνο και δεεεεεεν θυμάται τι και πως τραγούδησε...ευχαρίστως να το ανεβάσω να το ακούσουμε



    Αυτά που ξέρεις να τα ξεχάσεις... Αρχίζουμε πρώτα τα "εδώ στο χωριό μας πίνουμε, κομμένα τα νερά και οι κοκα-κόλες", γίνεται ο κόσμος ντίρλα και μετά μας λες ότι έχεις και ντοκουμέντα? Μωρέ καλά το λέγαμε εμείς οι γυναίκες όλο το βράδυ... "Μάρθααααα, Μάααααααααααρθα"

    Μαίρη, πώς δεν μας χάλασαν χατήρια βρε? Ξελαρυγγιάστηκε ο Δημήτρης να φωνάζει Αγγελάκα κι εγώ "Σιγά μην κλάψω" αλλά ο νονούλης είχε αλλού στραμένη την προσοχή του μάλλον..., ε φανταστικέ Τασούλη μου???

    Τέλος να ευχαριστήσω το big_number που ως άλλος Σουμάζερ απέφυγε κολώνες και χαντάκια και ήμασταν νομίζω το μόνο αυτοκίνητο που και πήγε και ήρθε χωρίς... ενδιάμεσες στάσεις!

    Υ.Γ.1: Μάρθα είσαι θεά!
    Υ.Γ.2: Αντώνη, πραγματικά ήσουν πολύ καλός, κρίμα που δεν σε ακούσαμε και περισσότερο...
    Υ.Γ.3: Τασούλη, πέρα από την πλάκα, δεν χορταίνω να σε ακούω :)

    Στο επανιδείν!



    Δήμητρά μου μάλλον ο Δημητράκης μας δεν το ζήτησε και τόσο ευγενικά γι' αυτό και δεν το είπε...

    Εγώ που του ζήτησα διακριτικά και ντροπαλά ( ) την Ταξιδιάρα Ψυχή αμέσως δεν το είπε?
    kou_matina
    19.12.2007, 18:57
    Ε όχι και όλα τα χατίρια! Ακόμα μου χρωστάει ο Τάσος καμμιά 50αριά από Πασχαλίδη! Το duo Tatas-Martha ήταν όλα τα λ7, αλλά και το trio dirla (γεια σου ρε Marilyn!) δεν πήγε πίσω

    Τι να πρωτοπώ για τον καθένα σας ξεχωριστά και για την όλη φάση; Υπέροχη συντροφιά, θερμότατη φιλοξενία, αξέχαστες μουσικές στιγμές, πολλά γέλια, όμορφα τοπία, φωνές, γεύσεις, μυρωδιές... κυρίως χαρούμενοι άνθρωποι (με εξαίρεση όσους ψιλοστούκαραν, ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε )!!!!!

    Εις το επανιδείν και επανακούειν παιδιά!


    marylin
    19.12.2007, 22:01
    Ματινάαααααακιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!! Αγάπη μου εδώ η μια απ' τις οικογένεια που δε θίγεις σου στέλνει φιλιά πολλά!!!!!!!!!!!!!!

    Το τρίο dirla έδωσε ρέστα ε?

    Πότε είπες θα ξαναβρεθούμε?
    gazakas
    20.12.2007, 00:19
    Να 'μαι κι εγώ!

    Τάσο και Μάρθα, σας ευχαριστούμε τα μάλα για όλα: και για τη βραδιά-νύχτα-ξημέρωμα και για τη γενικότερη φιλοξενία!
    Μαίρη, Δήμητρα, Βαγγέλη, Μαριάνθη, Μαίρη, Στέλλα, Μιχάλη, Δημήτρη, Ματινάκι, ήταν υπέροχα! Πάντα τέτοια!

    Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Αναμένω το ντοκουμέντο του Τάσου για να διαπιστώσω κι εγώ αν συμφωνώ...

    pastella
    20.12.2007, 17:21
    Τελικά είχαμε δεν είχαμε, κάναμε πολυήμερο οινοποσίας πάλι (όσοι το πιάσανε το πιάσανε).
    Τάσο πάντως ντροπή. Έπρεπε να ψήσουμε τον αγαπούλη να έρθει. Κακώς μας κρατάει μούτρα.

    Δλδ το "Ρε!! Αγγελάκα να παίξεις!!!!"(πάντα με την προσθήκη του "σιγά μην κλλλλάψω" σε σχετικά καλή θεσσαλονικιώτικη απομίμηση του βαρύ 'Λ' από την dimitrapan) δεν είναι ευγενής παράκληση προς τον τραγουδιστή;

    Περάσαμε πολύ όμορφα αν και χαντακωθήκαμε κι εμείς (κάναμε την...αρχή). Και εδώ να πω ότι είμαστε το μοναδικό αυτοκίνητο που απεγκλωβίστηκε μόνο του χωρίς να μας τραβήξουν...

    Χάρηκα πολύ που γνώρισα νέα άτομα (Ματίνα, Μαίρη/marylin, Μιχάλη, Μαριάνθη), που ξαναείδα παλιούς καλούς γνώριμους (Τάσο, Μάρθα, Αντώνη, Δήμητρα, Μαίρη/bignumber, Βαγγέλη) και ελπίζουμε να τα ξαναπούμε σύντομα.
    Pearl_Scorpion
    22.12.2007, 21:13
    Ενα εχω να πω...YO!

    Τρομερη περιοχη, τρομερο ξενοδοχειο, τρομερος οικοδεσποτης, ανεπαναληπτη παρεα...
    ge01415
    14.02.2008, 18:00
    ...κι αφού όλοι οι ερωτιάρηδες θα γυρνοβολάνε σήμερα στα ομορφοστολισμένα και μπουχτισμένα από κόκκινα τριαντάφυλλα και καρδούλες μαγαζάκια, κι αφού εμάς δεν μας έχει χτυπήσει εκείνο το έντομο που γυρνάει με τόξο και βέλη, και αφού δεν έχουμε κάτι καλύτερο να κάνουμε σήμερα που όλοι γυρνοβολάνε στα ομορφοστολισμένα και μπουχτισμένα από κόκκινα τριαντάφυλλα και καρδούλες μαγαζάκια, και αφού γιατί επειδή έτσι μας αρέσει, αποφασίσαμε να κάνουμε ένα λαϊβάκι για όλους αυτούς που δεν θα γυρνοβολάνε στα ομορφοστολισμένα και μπουχτισμένα από κόκκινα τριαντάφυλλα και καρδούλες μαγαζάκια.
    Έτσι λοιπόν σήμερα κατά το βραδάκι Tatas & Μάρθα live στο Bar Μύθος στο Ξινό Νερό...γιατί έτσι μας αρέσει!!!!






    marylin
    14.02.2008, 19:25
    Κράτα μου θέση κι έρχομαι!!!!!!!!!!!!
    pastella
    14.02.2008, 19:37
    Κράτα και μένα θέση (δίπλα στη Μαίρη), ο Μήτσος δουλεύει βράδυ
    alkyoni
    14.02.2008, 19:57
    Τυχεροι οι θαμωνες του Bar Μύθος στο Ξινό Νερό σημερα......
    Tatas & Μάρθα καλη επιτυχια !!!
    Εχει χωρο στο τραπεζι και για μενα???χαχαααα...

    KIT_KAT
    14.02.2008, 23:43
    Α ρε μου λείψατε, ναι...



    (έντομο το αγγελάκι βρε Τάσο;; )
    Marianthi24
    15.02.2008, 11:38
    Παράθεση:

    Το μέλος ge01415 στις 14-02-2008 στις 18:00 έγραψε...

    ...κι αφού εμάς δεν μας έχει χτυπήσει εκείνο το έντομο που γυρνάει με τόξο και βέλη...





    Τςτςτςτς...ψεύτης που είσαι!!!! Άλλα είδα εγώ χθες βράδυ...

    Ωραία περάσαμε πάντως, μπράβο σας !