ελληνική μουσική
    706 online   ·  210.869 μέλη
    audioslave
    30.07.2007, 21:24
    keep the dark cult alive!
    trooper_206
    31.07.2007, 00:34
    Παράθεση:

    Το μέλος audioslave στις 30-07-2007 στις 21:24 έγραψε...

    keep the dark cult alive!





    Τι φιδεμπορας θεε μου...Γιατι δεν λες την αληθεια ρε στα παιδια?Αφου ολο Καντζαντζιδη και Ρουβα ακους οταν εισαι μονος σου!





    sea_like_eyes
    31.07.2007, 01:19
    Παράθεση:

    Το μέλος NORTHWIND στις 30-07-2007 στις 18:36 έγραψε...

    Μαυρο χαλι.....




    ακομα και το χαλι , οταν ειναι μαυρο ειναι ομορφο!think of it . . .
    pogrom
    31.07.2007, 11:54
    το μπλακ μεταλ πάντως δεν είναι για όλους,αυτό είναι σίγουρο.Για μένα είναι πάντως μια μουσικη με μεγάλο βάθος και πολλές δυνατότητες απο τη στιγμή που ''πέσει'' σε ταλαντούχα χέρια
    tina15
    31.07.2007, 12:35
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 31-07-2007 στις 01:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος NORTHWIND στις 30-07-2007 στις 18:36 έγραψε...

    Μαυρο χαλι.....




    ακομα και το χαλι , οταν ειναι μαυρο ειναι ομορφο!think of it . . .

    Sea like eyes για μια ακόμη φορά ζωγράφισες...
    LifelessDead
    01.08.2007, 00:42
    Δε μπορώ να πω οτί με συγκινεί ιδιαίτερα. Βαρύ για τα δεδομένα μου, αλλά τον Burzum μου θα τον ακούσω μια στις τόσες βρε αδερφέ! Από κει και πέρα ακούστε μουσική και μη σας νοιάζει τι πιστεύει ο άλλος (εκτός κι αν θέλει να το πουλήσει...)
    seras
    01.08.2007, 11:46
    Είναι ένα είδος που έχει παρεξειγηθεί πολύ και για πολούς οχι άδικα..πρέπει να το σέβονται όμως και όσοι δεν το ακούνε όπως όλα τα είδη..Πολλοί μπορούν να το ακούσουν όμως λίγοι μπορούν να το καταλάβουν....Black Metal respect...
    tatsis
    24.08.2007, 15:55
    lay down your souls to the gods rock n roll
    Metal tenfold through this deadly black hole
    Riding hellstalions bareback an free
    taking our chances with row energy
    BLACK Metal BLACK Metal BLACK Metal!!!!
    VENOM RULES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (Αν και δεν παίζουν black Metal αυτοι βγάλαν τον όρο αυτό!!!!)
    tatsis
    24.08.2007, 15:58
    Παράθεση:

    Το μέλος LifelessDead στις 01-08-2007 στις 00:42 έγραψε...

    Δε μπορώ να πω οτί με συγκινεί ιδιαίτερα. Βαρύ για τα δεδομένα μου, αλλά τον Burzum μου θα τον ακούσω μια στις τόσες βρε αδερφέ! Από κει και πέρα ακούστε μουσική και μη σας νοιάζει τι πιστεύει ο άλλος (εκτός κι αν θέλει να το πουλήσει...)





    sea_like_eyes
    24.08.2007, 21:42
    Παράθεση:

    Το μέλος LifelessDead στις 01-08-2007 στις 00:42 έγραψε...

    Δε μπορώ να πω οτί με συγκινεί ιδιαίτερα. Βαρύ για τα δεδομένα μου, αλλά τον Burzum μου θα τον ακούσω μια στις τόσες βρε αδερφέ! Από κει και πέρα ακούστε μουσική και μη σας νοιάζει τι πιστεύει ο άλλος (εκτός κι αν θέλει να το πουλήσει...)




    αμα σου πεφτει βαρυ...τοτε τον Burzum τι τον θες ? ? ?
    Δυο περιπτωσεις. . . ή δεν εχεις ιδεα απο Varg Vikernes etc.etc.etc. ή δεν ξερω!
    Μιλαμε για ενα απο τα ποιο ''δυσκολα'' Black Metal group
    Xαθηκαν οι early Cradle of Filth,Dimmu Borgir etc ?
    Ασε τον Burzum,thorns για later . . .
    Laihogr
    25.08.2007, 16:26
    Το black Metal μου αρέσει εαν έχει μελωδία(dimmu borgir ας πούμε..θεοι!!).Κατα τα άλλα
    εκτός απ'την μουσική το όλο θέμα με ξενερώνει..πολύ κακία..
    Maya-h-melissa
    26.08.2007, 19:51
    τι νοημα εχει αν η μουσικη που ακουω ειναι black, progressive,death η οτιδηποτε αλλο ειδος μεταλ...?? .Εμενα μου αρεσει και την ακουω...Γιατι να γινεται αυτος ο διαχωρισμος...?
    tatsis
    04.09.2007, 13:40
    Παράθεση:

    Το μέλος NORTHWIND στις 30-07-2007 στις 18:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Enas_alla_lewn στις 19-07-2007 στις 03:12 έγραψε...

    Ωραία μουσικούλα, ειδικά όταν την ακούς κάτω από το παγωμένο φεγγάρι.



    την ακουσες?
    πρεπει να εισαι πολυ χαλια................ :))))



    A ρε necrobucher που σου χρειάζεται.... Τόσα ξέρεις τόσα λες. Αντε παίξε κανα bitopop στο μπάσο σου και άσε εμάς τους χάλια να ακούμε black Metal


    B L A C K M E T A L UP UR ASS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    katurunen
    07.09.2007, 14:10
    Ακούω Metal γενικά, απο Guardian και Iced Earth μέχρι Τheatre of Tragedy
    Συγκεκριμένα black Metal δεν έχει τύχει. Αλλά επειδή γενικά ψάχνομαι, έχει κάποιος την καλοσύνη να προτείνει κάτι καλό?
    Κατά προτίμηση κάτι σχετικά "ελαφρύ"...
    sea_like_eyes
    07.09.2007, 14:20
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 07-09-2007 στις 14:10 έγραψε...

    Ακούω Metal γενικά, απο Guardian και Iced Earth μέχρι Τheatre of Tragedy
    Συγκεκριμένα black Metal δεν έχει τύχει. Αλλά επειδή γενικά ψάχνομαι, έχει κάποιος την καλοσύνη να προτείνει κάτι καλό?
    Κατά προτίμηση κάτι σχετικά "ελαφρύ"...



    Arcturus . . . Cradle of Filth . . . dimmu borgir . . .
    katurunen
    21.09.2007, 14:11
    "Anathema serenades" από Anathema, γνωρίζει κανείς?
    Δεν είμαι σίγουρη, αλλά αυτό δεν είναι λιγάκι black?... Ρωτάω για να μαθαίνω!
    Αnyway... Είναι απο τα πρώτα τους αν όχι το πρώτο τους άλμπουμ, το οποίο "πηδάει"!
    sea_like_eyes
    24.09.2007, 15:53
    Παράθεση:

    Το μέλος katurunen στις 21-09-2007 στις 14:11 έγραψε...

    "Anathema serenades" από Anathema, γνωρίζει κανείς?
    Δεν είμαι σίγουρη, αλλά αυτό δεν είναι λιγάκι black?... Ρωτάω για να μαθαίνω!
    Αnyway... Είναι απο τα πρώτα τους αν όχι το πρώτο τους άλμπουμ, το οποίο "πηδάει"!



    death . . . oι anathema στις αρχες του επαιζαν atmospheric-death . . .
    (death/doom )
    τσεκαρε το Alternative 4 . . . και . . . τα ξαναλεμε!
    katurunen
    25.09.2007, 09:58
    Είναι ολοφάνερο πόσο στόκος είμαι!
    Μπερδεύω για κάποιο λόγο μέσα στο κεφάλι μου death και black... τς τς τς
    To "Alternative 4" επισης πηδάει, ξεσκιζει για την ακρίβεια!
    Angelofdeath1990
    25.09.2007, 14:09
    Black Metal gia mena= OI kaluteroi Metal Drummers....epishs TAXUTHTA epishs mia melodikh "fasaria" pou se kanei na 8eleis kai allo....paidia egw to proto black Metal pou eixa akousei htan oi At The Gates kai oi Cradle of Filth kai twra akouw Dimmu kai COB kai Burzum Satyricon....einai polu wraia mousikh....emena me trelenoun polu ta brutal fwnhtika...Einai mia parekshghmenh mousikh h Black Metal giati emmesa exei prosferei polla kai epishs einai polu konta se akousmata klassikismou einai peripou paromoia oso parakseno kai an akougetai...
    Dark_kronos
    25.09.2007, 17:06
    Εξαρτατε για πιο Black Metal μιλαμε.... τα "κλασικα" (Venom, Mayhem, Marduk κλπ) μου αρεσουν, τα "symphonic" εχουν μερικα ωραια κοματακια αλλα στο συνολο δεν μου αρεσουν, τα τερμα αποχετευση δεν μου αρεσουν, δεν βρισκω το νοημα...

    Γενικα ομως το κοινο της χωριζετε αρκετα... Υπαρχουν αυτοι που πραγματικα ακουνε γιατι γουσταρουν και τους εκφραζει, υπαρχουν αυτοι που ακουνε για ποζερια (και συνιθος ακουνε τα κλασικα Dimmu Borgir κλπ) και υπαρχουν και αυτοι που ακουνε γιατι γουσταρουν αλλα χωρις να εχουν ιδιετερη αγαπη για αυτα τα τραγουδια.

    Αλλα ρε παιδια ελεος, οι CoF δεν ειναι Black!!!!!!!!!