ελληνική μουσική
    923 online   ·  210.853 μέλη

    November rain...Sweet child o' mine...and Guns n'roses

    deathminor88
    10.06.2007, 03:26
    Riffmeister eisai aparadektos... Oute emena m aresoun, tous 8ewrw geleious, alla tous sevomai, kai pio polu autous pou exoun epile3ei na tous akoune... An s aresei h mousikh kai thn agapas, 8a eprepe na 3ereis apo sevasmo pros tous diaforous kallitexnes, kai mousikofilous...

    YG Merika tous kommatia einai istorika 8eloume den 8eloume...
    PROFBASILHS
    10.06.2007, 11:57
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsos_007 στις 05-06-2007 στις 13:17 έγραψε...

    to kefalaio Guns n' Roses sigoura exei kleisei... twra pleon stis opoies sunaulies o axl legetai gunss n' roses... kai o slash mazi me ton duff nomizw einai stous velvet revolver... tragoudia aksexasta pou tha akouw panta alla dustuxws i fimi oi poutanes kai ta plouti se kanoun kako anthrwpo, etsi kai ta duo kollitaria (slash-axl) exoun na ta poune kamia 12 xronia... mesa apo tosi poreia kai toses emfaniseis exoun allaksei oi sxeseis pou ixan kapote... krima....




    re koΤsos , pote itΑn aytoi oi dyo kollitoi ? pote apo oso thymamai. itan "slash-duff" "axl" kai "dizzy-izzy" o matt pote den edeixne -arxika toylaxiston - idiaiteri kontra i filia me kanena




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PROFBASILHS στις 10-06-2007 11:59 ]


    theo182
    12.04.2008, 01:42

    Παράθεση:

    τι λες ρε φιλαρακι? σοβαρα? ποτε με σεβαστηκαν εμενα οι GNR για να τους σεβαστω εγω? και σιγα την μπαντα, υπαρχουν πολλες καλυτερες και υποτιμημενες, ετυχε τωρα και βγαλανε 2 κομματια και γινανε μπανταρα, με εναν κουλο κιθαριστα (Slash) και μια τσιριδα(Axl), οι καλοι μουσικοι ηταν οι αλλοι, ο Izzy, ο Duff και ο drummer, αλλα αυτοι δεν φοραγανε υμιψηλα καπελα...πολυ υπερτιμημενη μπαντα, ελεος πια με τους GNR, σωσανε τη rock και @@



    Τι ΑΛΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ?>????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    RandyOzzy
    16.04.2008, 15:50
    καλά πέρα από τα άκυρα που πέταξε ο τύπος ας τελειώνουμε με τα off post.... Το November rain, το civil war & Sweet child o'mine από τα αγαπημένα μου κομμάτια παρα πολύ καλο συγκρότημα τώρα πια λέμε GNR τον Axl κάτι που δεν είναι σωστό αλλα τελοσπάντων έτσι όπως είναι τώρα δεν νομίζω να κάνουν κάτι καλο έτος και μαζευτούνε όλη μαζί έτσι για το γαμώτο.αλλα όπως και να είναι show some fu....... repect
    Darien
    17.04.2008, 04:52
    Ελεος ρε, την γνωμη του ειπε ο ανθρωπος!! Και εχει και καποιο δικιο...Οι Guns n' Roses, 7 χρονια επαιξαν ολα κι ολα, αλλα ηταν τοσο καβαλημενα καλαμια που δεν αντεξαν αλλο, τσακωνονταν μεταξυ τους γιατι την ειχαν δει ολοι superstar και την εκαναν ενας-ενας. Ο μονος που μου αρεσε λιγο απ'αυτους ηταν ο δευτερος κιθαριστας (Izzy Stradlin νομιζω λεγεται), ο οποιος ηταν και λιγο πιο διακριτικος απ΄τους αλλους.

    Στη μουσικη τωρα, δεν λεω, εχουν γραψει καποια πολυ ωραια κομματια, που δυστυχως ομως ειναι μετρημενα στα δαχτυλα. Ουτε θεωρω τον Axl κορυφαιο τραγουδιστη, ουτε τον Slash κορυφαιο κιθαριστα.

    Ολο αυτο το θεατρο με τα μαντηλια στο κεφαλι, τα πολλα τατουαζ, τα γυαλια ηλιου 24/7 και τα καπελα μου φαινεται λιγο αστειο.
    Darien
    17.04.2008, 05:41
    Ελεος ρε, την γνωμη του ειπε ο ανθρωπος!! Και εχει και καποιο δικιο...Οι Guns n' Roses, 7 χρονια επαιξαν ολα κι ολα, αλλα ηταν τοσο καβαλημενα καλαμια που δεν αντεξαν αλλο, τσακωνονταν μεταξυ τους γιατι την ειχαν δει ολοι superstar και την εκαναν ενας-ενας. Ο μονος που μου αρεσε λιγο απ'αυτους ηταν ο δευτερος κιθαριστας (Izzy Stradlin νομιζω λεγεται), ο οποιος ηταν και λιγο πιο διακριτικος απ΄τους αλλους.

    Στη μουσικη τωρα, δεν λεω, εχουν γραψει καποια πολυ ωραια κομματια, που δυστυχως ομως ειναι μετρημενα στα δαχτυλα. Ουτε θεωρω τον Axl κορυφαιο τραγουδιστη, ουτε τον Slash κορυφαιο κιθαριστα.

    Ολο αυτο το θεατρο με τα μαντηλια στο κεφαλι, τα πολλα τατουαζ, τα γυαλια ηλιου 24/7 και τα καπελα μου φαινεται λιγο αστειο.
    thaliey
    17.04.2008, 08:30
    Παράθεση:

    Το μέλος RandyOzzy στις 16-04-2008 στις 15:50 έγραψε...

    καλά πέρα από τα άκυρα που πέταξε ο τύπος ας τελειώνουμε με τα off post.... Το November rain, το civil war & Sweet child o'mine από τα αγαπημένα μου κομμάτια παρα πολύ καλο συγκρότημα τώρα πια λέμε GNR τον Axl κάτι που δεν είναι σωστό αλλα τελοσπάντων έτσι όπως είναι τώρα δεν νομίζω να κάνουν κάτι καλο έτος και μαζευτούνε όλη μαζί έτσι για το γαμώτο.αλλα όπως και να είναι show some fu....... repect

    koumpare m(randy ozzy)k pali tha smfoniso mazi sou...just RESPECT epitelous.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    dimi93-gnr
    17.04.2008, 16:52
    emena opos martira kai
    to nick name einai oi agapimenoi mu
    pistevo omos oti k as mn saresei kapoios kallitexnis
    den to brizeis ..ektimas tin duleia tu afu eisai musikofilos
    xoris na sai fun
    mporei na mn sas aresun merikon oi gnr
    alla oti k an lete exun minei stin istoria k einai pasignosta merika tus tragudia

    parolafta prepei na ektimame ka8e kallitexni k na anagnorizume to ergo tu
    an einai epitiximeno k as mn to kritikarume asxima

    e3alu gusta einai afta
    Morpheus91
    17.04.2008, 20:40
    Το έχω ξαναπεί και θα το πώ και πάλι ...
    Εμένα μου αρέσουν, η μουσική τους είναι
    από τις αγαπημένες μου.
    Η τωρινή σύνθεση δεν μου λέει τίποτα ...
    Οι παλιές δόξες δεν πιστεύω ότι θα ξαναέρθουν .

    georgessj
    18.04.2008, 12:37
    Einai krima pou diakythikan etsi oi guns n roses..exw na akousw CD tous kai na mathw nea tous apo to Chinese Democracy to opoio itan aisxos!!!!!!!

    Egw psifizw Velvet Revolver...(pote tha ksanarthete re paidia?)
    deathminor88
    18.04.2008, 19:02
    Έλα ρε σοβαρά? Έχεις ακούσει και το Chinese Democrasy? Tι λες βρε παιδί μου? Και δεν ήταν καλό ε? Μάλιστα! Όταν κυκλοφορήσει θα το ακούσω και εγώ ο έρημος και θα σου πω την γνώμη μου!
    Darien
    19.04.2008, 01:58
    Εχουν παιχτει σε συναυλιες χρονια τωρα, ακυκλοφορητα τραγουδια που ισως ειναι στο chinese democracy