ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.853 μέλη

    Από που μάθατε για το MusicHeaven ;

    xanthi
    10.05.2006, 19:28
    Έψαχνα κάτι στίχους σε μηχανή αναζήτησης και γράφτηκα μέλο για να τους βρω. Καιρό μετά κοίταξα τη σελίδα και είδα ότι τα topic που αναπτύσσονται είναι φοβερά!!!!!!!!!!!!
    yokor
    10.05.2006, 20:16
    Από την λογοτεχνική σελίδα lexima.gr, όπου δημοσιεύτηκε ο διαγωνισμός ποίησης-στίχου. Και πραγματικά αξίζουν συγχαρητήρια όσοι είναι υπεύθυνοι για το musicheaven!ΜΠΡΑΒΟ!!!
    dimi589
    11.05.2006, 01:27
    Από ένα φίλο μου και τελικά κόλλησα περισσότερο από αυτόν
    και δεν 3έρω τι να κάνω..
    pastella
    11.05.2006, 01:56
    Λοιπόν ήταν πριν από 4-5 χρόνια περιπου, ήμουν Λύκειο (Γ' τάξη) και καναμε προβες για μια γιορτη στο σχολειο κι ενα παιδι εφερε παρτιτουρες από το "Ανεμολογιο" (μαλλον 17 Νοεμβρη θα ηταν).

    Μετά που τελείωσε το σχολείο,πέρασε καιρος πολυς & έψαχνα παρτιτουρες για ένα κομμάτι που δεν το ειχαν στο Κithara.gr & άρχισα να ξεσκαλιζω τα χαρτιά από το λύκειο, είδα το Greek Musicians Heaven και μπήκα για να παίρνω παρτιτούρες! Όμως έκανε τότε τα πρώτα του βήματα σαν Musicheaven κ απαιτούσε εγγραφή μέλους. Αλλά τελικά την ήθελα πάρα πολύ εκείνη την παρτιτουρα μάλλον(δεν θυμαμαι ποια!!!) και είμαι από τα πρώτα μέλη του ΜΗ!

    Το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ το έγγραψα όμως τον Ιούλιο του 2004, αναζητώντας το κομμάτι που έπαιζει στη σειρά "Περι ανεμων και υδατων" του Μέγκα. Μετά ξεθάρρεψα....
    KAKOFONIKS
    11.05.2006, 10:36
    Η πρώτη επαφή μου ήταν όταν σε μια πρόβα για τις καλοκαιρινές συναυλίες στην Κώ ο TEACH (vouliakis) μου μίλησε για το MH αργότερα άρχισα να το επισκέπτομαι και έτσι σιγά-σιγά βλέποντας την πρόοδο του site να 'μαι και εγω.

    WHEN LIFE HANDS YOU LEMON ,MAKE LEMONADE !!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 13-05-2006 15:00 ]
    atrixospi8ikos
    02.06.2006, 21:00
    Diabaza Difwno kai pio sigekrimena to teyxos No.121 kai diabasa tis apoyeis gia tin megali sinaulia 10 xronia difwno.....kai apofasisa na dw tis sxetikes apoyeis apokonta sto www.musicheaven.gr
    mama
    05.06.2006, 10:13
    Απο μια φίλη που ειναι γραμένη στο Musicheaven! κ απο τοτε που γραφτηκα ρε παιδια σαν ναρκωτικό είστε δεν μπορώ να σας ξεκόψω λεμε! φιλάκια!!
    loukaki
    20.06.2006, 15:50
    apo ta "links links links" tou diesi!!!!!!!!!
    kai to eyxaristw poly poly gi'auto...
    georgianoua
    20.06.2006, 16:00
    Τυχαία μιας και έψαχνα από πάντα διάφορα πράγματα

    Αλλά η αλήθεια νόμιζα ότι είχε να κάνει με την δισκογραφική εταιρία Heaven

    Και λέω όλοι καλλιτέχνες εκει, δεν ήξερα πως πήρα τελικά την απόφαση

    Αυτό που ξέρω είναι ότι βρίσκομαι σε έναν ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!!!!!!
    stuff
    20.06.2006, 16:13
    Το βρηκα απο εναν φιλο που ειχε γραψει ενα αρθρο και μου ειπε:"Το ειδες;δημοσιευθηκε......."
    Το ειδα κι εγω και χαρηκα γιατι ηταν αξιολογο,που σημαινει οτι ισως να ειναι το μονο μουσικο site
    που μπορεις να εκφρασεις αμεσα τις αποψεις σου για την μουσικη και οχι μονο.........
    Μπραβο στα παιδια που επιμεληθηκαν και επιμελουνται την σωστη διαχειριση του ΜΗ...........
    Κερναω σημερα.......
    DIM_033
    20.06.2006, 16:54
    απο το google κατα τυχη................!
    poison_girl
    20.06.2006, 22:41
    εψαχνα τα site με τα Διαφανα Κρινα κ δεν θυμαμαι πως ακριβως εγινε κ βρεθηκα εδω!!!!!!!!!
    sindy-windy
    24.06.2006, 20:19
    Για το ΜΗ, μου μιλούσε συνεχώς η tolaruba,και με έπεισε να γίνω μέλος, και κατάλαβα, πως εἰστε η καλύτερη παρέα!!
    Feggarenia261
    24.06.2006, 20:27
    Βασικά έψαχνα σαν τρελή να βρω απο πού είναι οι στίχοι αν μ'αγαπάς να με θυμάσαι, για όσα γίναν μη λυπάσαι... Το γραψα λοιπόν στο google και μου βγαλε αυτην την ιστοσελίδα... Βέβαια ποιο τραγούδι ήταν δεν έμαθα ποτέ...
    pluton
    31.07.2006, 18:09
    Από την αδερφή μου που το είδε όταν έπσαχνε για μουσικά φόρουμ
    uNick
    31.07.2006, 19:04
    Ήμουνα κάποια στιγμή στις Η.Π.Α., σε κάποια δεξίωση... Θυμάμαι να βλέπω φωτογράφους, paparazzi κλπ να κάνουν την νύχτα μέρα με τα flash τους... Φωτογράφιζαν ένα ζευγάρι... κάποιον Μάικλ με κάποια που την λέγανε Κάθριν ή Ζέτα ή κάπως έτσι τέλος πάντων... αγκαλιά με ένα γλυκό αγόρι... Θυμάμαι τους γύρω μου να λένε μεταξύ τους "...καλά, ποιοί είναι αυτοί οι δύο δίπλα στον Jorge?". Ρώτησα και έμαθα ότι αυτός ο περίφημος Jorge ήταν administrator ενός μουσικού forum... και κάπως έτσι μπήκα για πρώτη φορά στο MusicHeaven και έμαθα περί τίνος πρόκειται... Αυτό που τελικά δεν έμαθα ήταν ποιό από τα δύο ονόματα αυτής της κυρίας είναι το σωστό...!



    Sometimes you have to go to hell to find your angel...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 31-07-2006 19:06 ]


    meltica
    31.07.2006, 20:42
    Το μέλος uNick στις 31-07-2006 στις 19:04 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ήμουνα κάποια στιγμή στις Η.Π.Α., σε κάποια δεξίωση... Θυμάμαι να βλέπω φωτογράφους, paparazzi κλπ να κάνουν την νύχτα μέρα με τα flash τους... Φωτογράφιζαν ένα ζευγάρι... κάποιον Μάικλ με κάποια που την λέγανε Κάθριν ή Ζέτα ή κάπως έτσι τέλος πάντων... αγκαλιά με ένα γλυκό αγόρι... Θυμάμαι τους γύρω μου να λένε μεταξύ τους "...καλά, ποιοί είναι αυτοί οι δύο δίπλα στον Jorge?". Ρώτησα και έμαθα ότι αυτός ο περίφημος Jorge ήταν administrator ενός μουσικού forum... και κάπως έτσι μπήκα για πρώτη φορά στο MusicHeaven και έμαθα περί τίνος πρόκειται... Αυτό που τελικά δεν έμαθα ήταν ποιό από τα δύο ονόματα αυτής της κυρίας είναι το σωστό...!



    Sometimes you have to go to hell to find your angel...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 31-07-2006 19:06 ]







    Εγώ το έμαθα από την amelie! Αλλά και που είχα γραφτεί δεν έμπαινα τόσο συχνά... ώσπου ήρθα σε μια συνάντηση πριν λίγο καιρό είδα ότι είστε πολύ καλά παιδιά, σας συμπάθησα και αποφάσισα να σας τιμάω με την παρουσία μου όσο πιο συχνά μπορώ....
    vero
    31.07.2006, 21:13
    Μια μερα πληκρολογησα μια λεξη στο google και μετα απο ωρες μπηκα καταλαθος και εγινα μελος
    megaloserwtikos
    09.08.2006, 01:02
    Κι εγώ, όπως και άλλοι από ότι είδα, από το google, ψάχνοντας κάποια πληροφορία για κάτι που πια δεν θυμάμαι, παρόλο που δεν πάει ούτε μήνας.
    Κι επειδή αγαπάω γενικώς την μουσική, έγινα μέλος και περνάω καλά μαζί σας.
    aggeliki
    09.08.2006, 01:05
    αναζήτηση στο google,Κάποια πληροφορία για την Αλεξίου έψαχνα νομίζω!