ελληνική μουσική
    557 online   ·  210.851 μέλη

    πιο πολυ μας λεει ο Μιχαλης Χατζηγιαννης....

    incomplete_angel
    11.07.2007, 23:37
    Για να μην πω ότι η "διασκευή" στο Tonight (αυτό που είναι μισό αγγλικά-μισό ελληνικά και αυτό που χρησιμοποίησε για το "Πες το Δυνατά" της Ολυμπίου) είναι απλώς απαίσια.Κατέστρεψε το original στ' αυτιά μου. Σημειωτέον ότι κάποτε μου άρεσε ο Μιχαλάκης....Απλά έχει αρχίσει να γίνεται ισοπεδωτικός πια και πολύ μα πολύ κουραστικός.Και δυστυχώς είναι κατά του.
    Eftihia
    12.07.2007, 11:41
    Τέτοια ταύτιση ανθρώπου με προϊόν που διαφημίζει, είχαμε να δούμε από τον Καφετζόπουλο και τον Γερμανό. Με την διαφορά ότι ο κος Χατζηγιάννης δεν πουλάει -με τέτοιο τρόπο- μόνο την φάτσα του αλλά και την τέχνη του.
    Έχω βαρεθεί να τον ακούω, δεν έχει τίποτα καινούριο να επιδείξει μουσικά ή στιχουργικά, επαναλαμβάνεται τραγικά και τα τραγούδια του είναι επιεικώς χαζοχαρούμενα.
    Μάλλον η χλιαρότητα και η ευκολία είναι οι αρρώστιες της εποχής μας.

    Υ.Γ. Καλά, αυτό το "Χέρια ψηλά", όταν το ακούω μου έρχεται να ουρλιάξω.

    Φίλη Σοφία, δεν υπάρχουν μόνο τα σκυλάδικα και ο Χατζηγιάννης...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eftihia στις 12-07-2007 11:42 ]


    sea_like_eyes
    12.07.2007, 13:51
    Χερια ψηλα…και βλεπεις μεσα στα club οοοοολη την mainstream μαζα(μαλλι 100euro,πολο μπλουζακια περασμανε στους ομους κτλ ) να χωροπηδαει!!!
    Ειλικρινα , μου ερχεται να αρχίσω να πεταω παγακια (χμμ…το καναμε κι αυτό,αλλα όχι εγω,ενας τυπος από την παρεα μας )

    jacamar
    12.07.2007, 18:06
    δεν είχε τύχει να ακούσω το καινούργιο-κάτι μου θυμίζει τραγούδι του μέχρι πρόσφατα...
    χμμμ ενταξύ μυρίζει Χατζηγιάννης απο χιλιόμετρα....όντωσ έχει γίνει βαρετός...
    incomplete_angel θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...!
    Αφήστε που κάθε φορά που έχει διαφήμιση της Κοσμοτε αλλάζω κανάλι ...και δεν πέρνω την εκσυπηρέτιση πελατών γιατί θα υποστώ Χατζηγιάννη επι δίλεπτο....



    bbilakos
    13.07.2007, 13:49
    Παράθεση:
    δεν είχε τύχει να ακούσω το καινούργιο-κάτι μου θυμίζει τραγούδι του μέχρι πρόσφατα...
    χμμμ ενταξύ μυρίζει Χατζηγιάννης απο χιλιόμετρα....όντωσ έχει γίνει βαρετός...
    incomplete_angel θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...!
    Αφήστε που κάθε φορά που έχει διαφήμιση της Κοσμοτε αλλάζω κανάλι ...και δεν πέρνω την εκσυπηρέτιση πελατών γιατί θα υποστώ Χατζηγιάννη επι δίλεπτο....


    Στη διαφίμιση της Cosmote το τραγούδι που παίζει είναι το Επαφή από τους Άμμος. Ο Χατζηγιάννης τραγουδά μόνο στις διαφιμίσεις του ΟΤΕ. Γι' αυτό παίρνε την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote άφοβα, και αν δεν ξέρεις, καλύτερα να ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bbilakos στις 13-07-2007 13:50 ]


    esta
    13.07.2007, 14:38
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 12-07-2007 στις 13:51 έγραψε...

    Χερια ψηλα…και βλεπεις μεσα στα club οοοοολη την mainstream μαζα(μαλλι 100euro,πολο μπλουζακια περασμανε στους ομους κτλ ) να χωροπηδαει!!!
    Ειλικρινα , μου ερχεται να αρχίσω να πεταω παγακια (χμμ…το καναμε κι αυτό,αλλα όχι εγω,ενας τυπος από την παρεα μας )




    καλό αυτό με τα παγάκια!!! (μου δίνεις ιδέες!!)
    jacamar
    13.07.2007, 14:48
    Παράθεση:

    Το μέλος bbilakos στις 13-07-2007 στις 13:49 έγραψε...

    [Στη διαφίμιση της Cosmote το τραγούδι που παίζει είναι το Επαφή από τους Άμμος. Ο Χατζηγιάννης τραγουδά μόνο στις διαφιμίσεις του ΟΤΕ. Γι' αυτό παίρνε την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote άφοβα, και αν δεν ξέρεις, καλύτερα να ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bbilakos στις 13-07-2007 13:50 ]





    α σορρυ για το τραγικό μου λάθος...μα πως έκανα τέτειο πράγμα???
    τι να σου πει κανεις τώρα περί δημοκρατικού διαλόγου ε???

    stellitsa229
    23.07.2007, 21:20
    Παράθεση:

    Το μέλος mary_p15 στις 07-07-2007 στις 00:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 21-06-2007 στις 02:03 έγραψε...

    Ρε παιδια, γιατι εχετε πεσει ολοι να τον φατε τον ανθρωπο???



    Λες και ειναι εγκλημα, λες και ειναι αμαρτια που ο Χατζηγιαννης (ωωω ναι, αυτος!) δεν ειναι η ποιοτητα προσωποποιημενη! Λες και καπου εσφαλε ο ανθρωπος!

    Σας εταξε ποτε ποιοτητα και αθετησε την υποσχεση του?? Ενταξει, μπορει να το παιζει πιο ποιοτικος απ οτι ειναι, αλλα κ πολλοι αλλοι το κανουν κ μαλιστα πολυ περισσοτερο!
    Αφηστε τον ησυχο στην μιζερια του!

    Παρολα αυτα, εγω του εχω ιδιαιτερη αδυναμια, με αγγιζουν τα τραγουδια του ρε αδερφε, πως το λενε! Ταυτιζομαι!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 21-06-2007 02:04 ]





    συμφωνω απολυτα!και εγω θελω και τον ακουω γιατι ειναι καποιοι στιχοι που ενω δεν εχουν κανενα βαθυτερο νοημα,σε εκφραζουν!....αλλα εξαρταται την διαθεση,την στιγμη κλπ κλπ......



    συμφωνω....εμενα το καινουριο του τραγουδι μου αρεσει πολύ, μαλλον γιατι πρωτη φορα το ακουσα στη συναυλια οπου το ειπε καταπληκτικα...και οπως ειπαν και τα αλλα μελη παραπανω πολυ στιχοι σε εκφραζουν χωρις να εχουν καποιο ιδιαιτερο βαθυτερο νοημα.....
    XeniaRodo
    23.07.2007, 23:45

    x

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 02-03-2009 18:23 ]


    Orfeus
    24.07.2007, 02:51
    Παράθεση:

    Το μέλος bbilakos στις 13-07-2007 στις 13:49 έγραψε...

    Στη διαφίμιση της Cosmote το τραγούδι που παίζει είναι το Επαφή από τους Άμμος. Ο Χατζηγιάννης τραγουδά μόνο στις διαφιμίσεις του ΟΤΕ. Γι' αυτό παίρνε την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote άφοβα, και αν δεν ξέρεις, καλύτερα να ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ!!!


    Take it easy babe!!! Ok???


    swkraths
    24.07.2007, 03:16
    Παράθεση:

    Το μέλος bbilakos στις 13-07-2007 στις 13:49 έγραψε...

    Παράθεση:
    δεν είχε τύχει να ακούσω το καινούργιο-κάτι μου θυμίζει τραγούδι του μέχρι πρόσφατα...
    χμμμ ενταξύ μυρίζει Χατζηγιάννης απο χιλιόμετρα....όντωσ έχει γίνει βαρετός...
    incomplete_angel θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου...!
    Αφήστε που κάθε φορά που έχει διαφήμιση της Κοσμοτε αλλάζω κανάλι ...και δεν πέρνω την εκσυπηρέτιση πελατών γιατί θα υποστώ Χατζηγιάννη επι δίλεπτο....


    Στη διαφίμιση της Cosmote το τραγούδι που παίζει είναι το Επαφή από τους Άμμος. Ο Χατζηγιάννης τραγουδά μόνο στις διαφιμίσεις του ΟΤΕ. Γι' αυτό παίρνε την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote άφοβα, και αν δεν ξέρεις, καλύτερα να ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bbilakos στις 13-07-2007 13:50 ]






    Ήρεμα φίλε μου....Ας υπάρχει και λίγος σεβασμός.....
    sentoni
    29.07.2007, 01:42
    . . . ανατρίχιασα . . . απο την κακώς επαναλαμβανόμενη αδιάφορη και ισοπεδωτική προβολή του νικητή όλων των χατζηγιάννειων βραβείων . . . !
    ageloudaki
    29.07.2007, 13:14
    Παράθεση:

    Το μέλος stellitsa229 στις 23-07-2007 στις 21:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_p15 στις 07-07-2007 στις 00:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 21-06-2007 στις 02:03 έγραψε...

    Ρε παιδια, γιατι εχετε πεσει ολοι να τον φατε τον ανθρωπο???



    Λες και ειναι εγκλημα, λες και ειναι αμαρτια που ο Χατζηγιαννης (ωωω ναι, αυτος!) δεν ειναι η ποιοτητα προσωποποιημενη! Λες και καπου εσφαλε ο ανθρωπος!

    Σας εταξε ποτε ποιοτητα και αθετησε την υποσχεση του?? Ενταξει, μπορει να το παιζει πιο ποιοτικος απ οτι ειναι, αλλα κ πολλοι αλλοι το κανουν κ μαλιστα πολυ περισσοτερο!
    Αφηστε τον ησυχο στην μιζερια του!

    Παρολα αυτα, εγω του εχω ιδιαιτερη αδυναμια, με αγγιζουν τα τραγουδια του ρε αδερφε, πως το λενε! Ταυτιζομαι!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 21-06-2007 02:04 ]





    συμφωνω απολυτα!και εγω θελω και τον ακουω γιατι ειναι καποιοι στιχοι που ενω δεν εχουν κανενα βαθυτερο νοημα,σε εκφραζουν!....αλλα εξαρταται την διαθεση,την στιγμη κλπ κλπ......



    συμφωνω....εμενα το καινουριο του τραγουδι μου αρεσει πολύ, μαλλον γιατι πρωτη φορα το ακουσα στη συναυλια οπου το ειπε καταπληκτικα...και οπως ειπαν και τα αλλα μελη παραπανω πολυ στιχοι σε εκφραζουν χωρις να εχουν καποιο ιδιαιτερο βαθυτερο νοημα.....



    συμφωνώ απόλυτος με τους προλαλήσαντες... κα ι οι υπόλοιποι για ηρεμίστε λίγο ρε παιδιά μιλάτε λες και έκανε κανένα φόνο το παιδί
    bv
    30.07.2007, 02:37
    εντάξει μην είμαστε και υπερβολικοί ο Μιχ. Χατζηγιάννης έχει και πολύ ωραια μελωδικά και αισθαντικά κομμάτια που είναι καλό να ακούγονται.
    βέβαια αναγνωρίζω οτι περιορίζεται πολύ σε ενα στυλ συνήθως και πολλες φορές μοιάζει σαν να κλέβει τα ίδια του τα τραγούδια. παρατηρείς ίδιες συγχορδίες σε διαφορετικά κομμάτια.βεβαια είναι λογικό να επαναλαμβάνεται εφόσον γράφει ο ίδιος τα τραγούδια του και μάλιστα βγάζει αρκετά συχνά νέους δίσκους.

    Ωστόσο υπάρχουν τραγούδια που αξίζουν!!!πολλά θα έλεγα. υπάρχουν ωραίες μελωδίες. απλά πιστεύω έχει κουράσει τους περισσοτερους αυτό το ίδιο στυλ.
    JULIOS
    30.07.2007, 13:25
    M.X?Sorry αλλα δεν θα παρω.I'm bored with his so and so music.



    sentoni
    26.08.2007, 13:35
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 29-07-2007 στις 01:42 έγραψε...

    . . . ανατρίχιασα . . . απο την κακώς επαναλαμβανόμενη αδιάφορη και ισοπεδωτική προβολή του νικητή όλων των χατζηγιάννειων βραβείων . . . !




    . . . α, ξέχασα να αναφέρω πως το συγκεκριμένο τραγούδι , το ταλέντο , το αφιερώνει στον εαυτό του . . . !
    tntthanos
    05.09.2007, 01:00
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 20-06-2007 στις 01:17 έγραψε...

    οτι και να λετε εμενα χτες στην συναυλια με μαγεψε
    δεν το εκανε μονο με την σκηνικη του παρουσια που τωρα πια ολοι οι ''τραγουδιστες" μονο αυτο εχουν............
    το εκανε κ με την φωναρα του
    κ με τα ποιοτικα τραγουδια που λεει
    γιατι εχει χαθει εντελως η ποιοτητα στην μουσικη!!!!
    Παλι καλα που υπαρχουν -λιγοι ακομα- ερμηνευτες -και μουσικος στην συγκεκριμενη περιπτωση!!!!!!!!!- σαν τον Χατζηγιαννη που κρατανε το επιπεδο της ελληνικης ''μουσικης'' ακομα κ αν σε καποιους φαινεται επαναλαμβανομενος
    Εγω προσωπικα επαναλαμβανομενα βρισκω τα σκυλαδικα με τα οποια μας βομβαρδιζουν καθημερινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 20-06-2007 01:19 ]



    [B]nul [
    σεν σκοπεύω να πω έγω αν έχει πιότητα άπλα θα πω ένα στίχο απο τραγούδι του. πάρε με δώσε με ξέχασε με.... τα σχόλια δικα σας
    SOPHIA-MX-4EVER
    05.09.2007, 13:53
    Παράθεση:

    Το μέλος tntthanos στις 05-09-2007 στις 01:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 20-06-2007 στις 01:17 έγραψε...

    οτι και να λετε εμενα χτες στην συναυλια με μαγεψε
    δεν το εκανε μονο με την σκηνικη του παρουσια που τωρα πια ολοι οι ''τραγουδιστες" μονο αυτο εχουν............
    το εκανε κ με την φωναρα του
    κ με τα ποιοτικα τραγουδια που λεει
    γιατι εχει χαθει εντελως η ποιοτητα στην μουσικη!!!!
    Παλι καλα που υπαρχουν -λιγοι ακομα- ερμηνευτες -και μουσικος στην συγκεκριμενη περιπτωση!!!!!!!!!- σαν τον Χατζηγιαννη που κρατανε το επιπεδο της ελληνικης ''μουσικης'' ακομα κ αν σε καποιους φαινεται επαναλαμβανομενος
    Εγω προσωπικα επαναλαμβανομενα βρισκω τα σκυλαδικα με τα οποια μας βομβαρδιζουν καθημερινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 20-06-2007 01:19 ]



    [B]nul [
    σεν σκοπεύω να πω έγω αν έχει πιότητα άπλα θα πω ένα στίχο απο τραγούδι του. πάρε με δώσε με ξέχασε με.... τα σχόλια δικα σας



    τοτε ας σχολιασω
    στην μουσικη παιζει ρολο Η ΜΟΥΣΙΚΗ!!!
    θα μου πεις τωρα οτι στα σκυλαδικα παιζουν ρολο οι αποκρουστικη στιχοι
    τα τραγουδια του Χατζηγιαννη, εν πασει περιπτωση, εχουν μουσικη αξια
    αν ομως θελεις να επικεντρωθουμε στους στιχους
    σκεψου οτι τους στιχους δεν τους γραφει ο ιδιος ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ!
    ομως ακομα και οι στιχοι εχουν νοημα
    μην πιανεις τους χειροτερους και αυτους που μερικοι δεν μπορειτε να νιωσετε
    μην πιασω κι αραδιαζω στιχους απο κατι αλλους....
    λυπησου με

    take a look:
    δεν εχω χρονο για αλλο πονο
    μονο στα ονειρα μπορω να σε αγγιζω
    πως χανω τον ελεγχο και στο μυαλο και στο σωμα κι ενω δεν πρεπει πια εγω σε θελω ακομα
    χρονια προσπαθω αυτο που χρονια αποφευγεις
    εσυ που ησουν ηλιος να κοιταζω....
    εισαι εδω στο ποτηρι μου που αδειαζει στο κοριτσι εκει που σου μοιαζει...
    σε ποιον να πω αυτα που θα λεγα σε σενα
    τι να πω κι εγω που ολα τα περιμενα....

    Αν δεν εχεις βρεθει στις παραπανω φασεις ποτε στην ζωη σου, τι να σου πω?
    Τοτε καλα κανεις και κατηγορεις τους στιχουργους του Χατζηγιαννη!

    Αν τελικα το ξανασκεφτεσαι και βλεπεις οτι σε χαρακτηριζουν αυτοι οι στιχοι,
    πες μας για την απαισια φωνη του η οτι δεν ειναι μουσικος η οτι αλλο βρεις τελος παντων
    οτι θελεις πες
    ετσι κι αλλιως ο Μιχαλακης δεν θα σου κρατησει κακια
    καταννοει.....
    teressa
    05.09.2007, 15:01
    Πιο συγκεκριμενα πολλα απο τα τραγουδια του τα γραφει η Βραχαλη,η οποια ειναι αρκετα καλη.Μπορει και αναβαθμιζει την ποπ μουσικη, με εναν στιχο απλο μεν αλλα που κατι εχει να πει.Ειναι αρκετα ευστοχη και σημερινη,με εναν τροπο πολυ ουσιαστικο.Οχι σε ολα,αλλα σε πολλα.Διοτι η ποπ μουσικη δεν χρειαζεται και πολυ βαθη στιχο,ουτε η θεματολογια της,ουτε και η μουσικη της.Και πιστευω οτι η επιτυχια του ωφειλεται και στην ιδια.Και εγω θεωρω οτι ο Χατζηγιαννης ευνοειται περισσοτερο απο οσο του αξιζει,αλλα για τη μουσικη που κανει καλος ειναι.
    tntthanos
    06.09.2007, 16:30
    κοίτα εγω δεν έχω ασχοληθεί μαζί του σαν καλλιτέχνη έχω ακουσει κ άλλο ένα τραγόύδι του μ εξίσου καλό στίχο χέρια ψηλά και όλα τα φτάνω... όσα δν φτάνεις ρε φίλε κάντα κρεμαστάρια. Δεν είναι δικαιολογία οτι γράφει μόνοσ του γτ και ο φλιορινιότης γράφει μόνος τ αλλα δν τον έχετε θεοπιήσει ... αν δεν υπήρχε κ αι ο ΟΤΕ κανείς δν θα τν ήξερε να ναι καλά το CONEX